Skocz do zawartości
Vejita

core i3 vs pII x2@x4

Rekomendowane odpowiedzi

Komputer glownie do gier jednak wymagam przedewszystkim komfortu pracy z odpalonymi 4 oknami Lineage2, firefoxem z 20-30 zakladkami, jakis photoshop i masa innych programow w tle.

 

Co wybrac, i3 i krecic go do ~4.5ghz czy polowac na pII i probowac oblokowac 4rdzenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz to co Ci wyjdzie taniej. Ja osobiście wolałbym prawdziwe 4 rdzenie. Z drugiej strony i3 w przyszłości będziesz mógł wymienić na i7 860 co z pewnością przedłuży wydajność platformy. a Phenoma II na nic lepszego już nie wymienisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chaos`theory

Tak, dokładnie. Dzielnie konkuruje w 3-4 aplikacjach, a w całej reszcie błaga, żeby go za mocno nie bić.

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PII x6 to żadna konkurencja dla i7, nie oszukujmy się. AMD od dłuższego czasu konkuruje z intelem tylko ceną i taki też jest X6. On po prostu musiał się ukazać, amd nie mogłoby pozwolić sobie na to że tylko intel ma 6 rdzeniowe procesory.

Ja mimo że mam PII x4 uważam że jest on konkurencją dla Q6600/Q6700/QX6800/QX6850 jeśli chodzi oczywiście o te same taktowania. Ewentualnie dla Q9450/Q9550 chociaż uważam że intel wychodzi tu o lepiej. Gdyby porównać je cenowo to PII x4 955 kosztuje ponad 500zł, Q6600 ok 350zł, q9450 650zł? Więć jak zawsze AMD wpasowuje sie idealnie w rynek. To samo widać po nowej serii kart HD69xx . Puki co AMD jest po prostu nie konkurentem wydajnościowym ale cenowym na rynku procesorów i kart graficznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...