Skocz do zawartości
Rafall

[b]Jaki Aparat CYFROWY ok. 1200 - 2000 zł[/b]

Rekomendowane odpowiedzi

Co jak co ale testami chipa bym sie nie sugerowal, jak juz patrzec na testy to zachodniego serwisu zajmujacego sie tylko i wylacznie fotografia. Poza tym naprawde przydaja sie ustawienia manualne, np robiac fotki w nocy, kompaktem typu A60 nie zrobisz dobrego zdjecia w nocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jak co ale testami chipa bym sie nie sugerowal, jak juz patrzec na testy to zachodniego serwisu zajmujacego sie tylko i wylacznie fotografia. Poza tym naprawde przydaja sie ustawienia manualne, np robiac fotki w nocy, kompaktem typu A60 nie zrobisz dobrego zdjecia w nocy.

No wlasnie, a testy najlepsze IMO robi Steve :)

www.steves-digicams.com

TO DLA TYCH KTORZY NIE WIDZIELI TEGO LINKA WCZESNIEJ w tym watku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jak co ale testami chipa bym sie nie sugerowal, jak juz patrzec na testy to zachodniego serwisu zajmujacego sie tylko i wylacznie fotografia. Poza tym naprawde przydaja sie ustawienia manualne, np robiac fotki w nocy, kompaktem typu A60 nie zrobisz dobrego zdjecia w nocy.

Właśnie ten pozornie prosty aparacik ma dosyć duże możliwości, oprócz trybu auto ma też ustawienie priorytetu przesłony, priorytetu migawki, a nawet pełny manual - prawie jak w lustrzance. Maksymalny czas naświetlania to 15 sek, niestety nie ma otwarcia migawki na czas nieokreślony "B".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2.1 mln pixeli to nie problem, zjęcia 1600x1200 to i tak więcej niż ustawia się monitor, jakość porządna. przy 3.4 mln jest 2000x17xx ale jak kto woli.

cena 1600zł nie jest zła, niektóre za 2500 nie były lepsze, o to głównie chodzi. nie zawsze (a nawet rzadko) najdroższe jest najlepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2.1 mln pixeli to nie problem, zjęcia 1600x1200 to i tak więcej niż ustawia się monitor, jakość porządna. przy 3.4 mln jest 2000x17xx ale jak kto woli. 

cena 1600zł nie jest zła, niektóre za 2500 nie były lepsze, o to głównie chodzi. nie zawsze (a nawet rzadko) najdroższe jest najlepsze.

czlowieku tutaj nie chodzi o ogladanie zdjec na monitorze w rozdzielczoscie takiej jaka maja :P

Tylko kwestia pozniejszego zrobienia odbitek w DigiLabie - z mojego Olympusa wyszly zajebiste odbitki - za cholere nie poznasz, ze to z cyfraka. Tylko trza zrobic po zgraniu fotek na dysk ich oversampling. Najlepiej po 1,5x - ale dwa razy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy wykonywaniu odbitek w DigiLabie zaleca się rozdzielczość 300dpi, więc aby wyszły ładnie na formacie 10x15 trzeba robić fotki w rozdzielczości 2048x1536. Canon A60 robi zdjęcia w maksymalnej rozdzielczości 1600x1200, ale jego młodszy brat A70 (różniący się w praktyce głównie matrycą - 3,2Mpix) ma maksymalną rozdzielczosć 2048x1536. Canon A70 kosztuje w sklepach około 1800zł, ale na allegro można go wyrwać za 1600zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SpiderMan, na plfoto zarejestrowalem sie pare lat temu, w trzy dni po powstaniu tego serwisu ;-) Podobnie bylo onephoto ;-)

 

Tam czasami cos wrzuce, ale ogolnie to malo wystawiam, bo dola lapie jak ogladam innych zdjecia :)

 

 

ostatnio z tego bylem dymny.. mysle ze mi calkiem fajnie wyszlo :roll:

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SpiderMan, na plfoto zarejestrowalem sie pare lat temu, w trzy dni po powstaniu tego serwisu ;-) Podobnie bylo onephoto ;-)

 

Tam czasami cos wrzuce, ale ogolnie to malo wystawiam, bo dola lapie jak ogladam innych zdjecia :)

 

 

ostatnio z tego bylem dymny.. mysle ze mi calkiem fajnie wyszlo  :roll: 

 

Dołączona grafika

Fajnie :)

Cool fotka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko trza zrobic po zgraniu fotek na dysk ich oversampling

 

Sorrki za lamerstwo ale fotografia cyfrowa to dkla mnie nowosc :)

 

Wyjasnij to pojecie prosze, najlepiej powiedz czym to zrobic i co to daje bo np w photoshopie nie widze takiej opcji :/ jeszcze raz sorrki za laerskie pytanie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównywałem sobie fotki z Olympusa C-740UZ i Canona A70 na stronie Steve-a, i Canon wypada zdecydowanie lepiej, przede wszystkim nie ma tych upierdliwych jasnych poświat na krawędziach o wysokim kontraście. Kolorki to kwestia gustu, ale z Canona są moim zdaniem ładniejsze, ostrość obrazu jest podobna w obu aparatach. Biorąc pod uwagę cenę obu aparatów (nie każdy potrzebuje 10x zoomu) i cenę nośników (CF są ponad 2x tańsze od xD) wszystko przemawia na korzyść Canona. Olympus ma coprawda bajerancki elektroniczny wizjer (EVF), ale ten poza swoimi zaletami ma niestety też wady, można poczytać o tym na wspomnianej wcześniej stronie Steve-a.

PS. Też jestem na etapie woboru cyfrowego pstrykacza za rozsądną cenę, i faktycznie wybór nie jest taki łatwy... Obecnie mój typ to w/w Canon, ale z zakupem się jeszcze trochę wstrzymam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko trza zrobic po zgraniu fotek na dysk ich oversampling

 

Sorrki za lamerstwo ale fotografia cyfrowa to dkla mnie nowosc :)

 

Wyjasnij to pojecie prosze, najlepiej powiedz czym to zrobic i co to daje bo np w photoshopie nie widze takiej opcji :/ jeszcze raz sorrki za laerskie pytanie :D

Zwikszasz rozdzielczosc zdjecia :P o 1,5x zapisujesz i robisz to jeszcze raz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale zwiekszam metoda photoszopa czy zwiekszam wklejajac pixele pomiedzy juz istniejace ??? bo nie za bardzo wiem jak to zrobic (teoretycznie ps obi to automat ale nie zawsze tak samo )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co sądzicie o tym aparacie?

 

Fujifilm FinePix S304 zoom

 

krótki opis:

 

Udoskonalony aparat S304 jest następcą FinePix2800 Zoom. Nowy model wyposażono w 1 /2.7-calowy przetwornik CCD. Rozdzielczość wykonanych zdjęć wynosi 2304 x 1536 pikseli ( 3.24 megapikseli). Aparat dysponuje 6-krotnym zoomem optycznym i maksymalnie 3.2-krotnym cyfrowym. Tryb filmowy pozwala na rejestracje w dwóch rozdzielczościach (320 x 240, 160 x 120) w formacie AVI z prędkością 10 kl/sek, z dzwiękiem. Oprócz tego, do każdego zdjęcia można dograć 30 sekundową notatkę głosową. Nowy model wykorzystuje nowy nośnik pamięci - kartę xD-Picture Card. Aparat może wykonać około 300 zdjęć przy użyciu czterech baterii alkaicznych. ( włączony monitor LCD oraz użycie lampy błyskowej w 50%). Komunikacja z komputerem odbywa się za pośrednictwem interfejsu USB.[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie zastanawiam się nad dwoma Olympusami:

 

740UZ

 

5050Z

 

i nie wiem czy wystarczy mi 740 czy zainwestować więcej sianka na 5050Z ???

Mysle, ze bedziesz very zadowolony z C740UZ, a jesli chcesz cos deczko lepszego to lyknij C750UZ - to samo tyle, ze ma 4.0 MPix i nagrywa filmiki z dzwiekiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie zastanawiam się nad dwoma Olympusami:

 

740UZ

 

5050Z

 

i nie wiem czy wystarczy mi 740 czy zainwestować więcej sianka na 5050Z ???

Mysle, ze bedziesz very zadowolony z C740UZ, a jesli chcesz cos deczko lepszego to lyknij C750UZ - to samo tyle, ze ma 4.0 MPix i nagrywa filmiki z dzwiekiem.
tylko jeszcze narazie C750UZ jest trudno dostępny!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie zastanawiam się nad dwoma Olympusami:

 

740UZ

 

5050Z

 

i nie wiem czy wystarczy mi 740 czy zainwestować więcej sianka na 5050Z ???

Mysle, ze bedziesz very zadowolony z C740UZ, a jesli chcesz cos deczko lepszego to lyknij C750UZ - to samo tyle, ze ma 4.0 MPix i nagrywa filmiki z dzwiekiem.
tylko jeszcze narazie C750UZ jest trudno dostępny!
w Polsce tak, ale w moim zrodle - no problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie zastanawiam się nad dwoma Olympusami:

 

740UZ

 

5050Z

 

i nie wiem czy wystarczy mi 740 czy zainwestować więcej sianka na 5050Z ???

Mysle, ze bedziesz very zadowolony z C740UZ, a jesli chcesz cos deczko lepszego to lyknij C750UZ - to samo tyle, ze ma 4.0 MPix i nagrywa filmiki z dzwiekiem.
tylko jeszcze narazie C750UZ jest trudno dostępny!
w Polsce tak, ale w moim zrodle - no problem
a jaka jest jego cena???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim typem są Canony: co prawda miałem styczność z tylko G2 (wiem, że drogi), ale jest rewelacyjny :twisted: :twisted: :twisted:

 

 

 

PS: Druga sprawa: to jak mam zdjęcia w 1600x1200 (32MB nie starczyły :oops: ) to odbitka 10cmx15cm będzie zła??????? A gdzie w Katowicach znacie tani i dobry punkt typu DigiLab?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie zastanawiam się nad dwoma Olympusami:

 

740UZ

 

5050Z

 

i nie wiem czy wystarczy mi 740 czy zainwestować więcej sianka na 5050Z ???

Mysle, ze bedziesz very zadowolony z C740UZ, a jesli chcesz cos deczko lepszego to lyknij C750UZ - to samo tyle, ze ma 4.0 MPix i nagrywa filmiki z dzwiekiem.
tylko jeszcze narazie C750UZ jest trudno dostępny!
w Polsce tak, ale w moim zrodle - no problem
a jaka jest jego cena???
599$

+ 60$ xd OLYMPUS 128MB Panorama :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może Nikon model 3100 ?

Na Allegro stoją w cenie < 1500zł. Też 3Mpix i na karty CF ...

 

Mi się w Nikkonach bardzo podoba wiele gotowych ustawień dostosowanych do różnych warunków oświetleniowych i atmosferycznych ...

 

W takich przypadkach nawet baaardzo początkujący zółtodziób może wykonać bardzo ciekawe zdjęcia i to wcale nie gorsze od profesjonalisty ...

 

Myśle że to spory plus , bo nie każdy potrzebuje full manuala bo i tak nigdy tego nie wykorzysta ...

 

Ja bardzo lubie stronę http://www.imaging-resource.com/

 

Tam zdjęcia z aparatu Canon A70 wyglądają bardzo słabo przy zdjeciach z Nikona 3100.

 

Zdjecia z A70 są bardzo rozmazane i mało szczegółowe i strasznie jasne ...

Porównajcie sobie sami

http://www.imaging-resource.com/IMCOMP/COMPS01.HTM

 

Ja sam podobny dylemat , tyle że naszczęście nie musze aparatu kupić odrazu , tylko planuje kupic za kilka miesięcy (licze na jakis spadek cen ;-)

 

Pamietam bardzo że ludzie polecają Canona (ale niestety dużo tych osób które polecają to tzw TIPy czyli poprostu handlarze , którzy zachwalają towar jaki sprzedają ...

 

Ciekawy jestem opinii innych ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaszpir, cenię sobie aparaty Nikona, robi naprawę świetne sprzęty wyższej klasy (mam F80), ale ten Coolpix 3100 wypada moim zdaniem blado przy Canonie A70. Odwzorowanie kolorów jest kwestią balansu bieli, Nikon dziwnie podbarwia na wszystkich zdjęciach, Canon ma barwy bardziej neutralne. Na zdjęciach z Nikona (plansza testowa) widać bardziej zniekształcenia wywołane aberracją chromatyczną na krawędziach. Nie odczułem również, aby zdjęcia z Canona były mniej ostre, rozmazane. To chyba tyle w obronie Canona... A tak generalizując, to najbardziej zadowalałby mnie Nikon D100 lub Canon D60, ale przede wszystkim to nie ten przedział cenowy...

Aparacik muszę sobie kupić najpóźniej w przyszłym miesiącu, gdyż na urlop wyjeżdżam na początku sierpnia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak sobie czytam i czytam... i od siebie powiem, ze z ofert ktore podajecie Canon wypada najlepiej.

 

Tak juz jakos jest ze w cyfrowkach z niskiej poolki Canon robi najlepsze sprzety. I jesli mam polecac, to wlasnie Canona.

 

Co do Nikosia F80 to nie chce nikogo rozczarowac, ale nie jest to sprzet wyzszej klasy ;-) Ogolnie to Nikon podobnie jak Canon w aparatach analogowych nie jest zbyt mocny jesli chodzi o rynek amatorski i srednizaawansowany.

 

Dpiero nikon F100 oraz Eos3'ka sa aparaatami godnymi polecenia z tej firmy.. reszty nie polecam - Minolta nie dosc ze tansza to oferuje znacznie wiecej niz model z tego samego segmentu.

I tak juz jest, ze w przypadku amatorskich lustrzanek oraz tych nieco bardziej zlozonych ani Canon, ani Nikon Minolcie zagrozic nie moga jesli chodzi o funkcje sprzetu. Naswetialnie, szybkosc migawki czy tez AF... obie firmy konkurencyjne wypadaja znacznie gozej.

 

Zas modele, tak jak wspomnialem, te lepsze, czyli F100, Eos3.. to juz to samo. Praktycznie w tej klasie wszystkie aparaty robia zdjecia tak samo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaszpir, cenię sobie aparaty Nikona, robi naprawę świetne sprzęty wyższej klasy (mam F80), ale ten Coolpix 3100 wypada moim zdaniem blado przy Canonie A70. Odwzorowanie kolorów jest kwestią balansu bieli, Nikon dziwnie podbarwia na wszystkich zdjęciach, Canon ma barwy bardziej neutralne. Na zdjęciach z Nikona (plansza testowa) widać bardziej zniekształcenia wywołane aberracją chromatyczną na krawędziach. Nie odczułem również, aby zdjęcia z Canona były mniej ostre, rozmazane. To chyba tyle w obronie Canona... A tak generalizując, to najbardziej zadowalałby mnie Nikon D100 lub Canon D60, ale przede wszystkim to nie ten przedział cenowy...

Aparacik muszę sobie kupić najpóźniej w przyszłym miesiącu, gdyż na urlop wyjeżdżam na początku sierpnia...

A oglądałeś zdjęcia z tego serwisu jakiego podałem ?

Używałes tego "comparometru" dp porównania zdjęć ?

 

Ja na przykładzie zdjęcia domu mam wrażenie i takie odczucie że obraz z Nikona jest bardzije ostry (zobacz na kratke wentylacyjna domu) i bardziej naturalny. A z Canona 70 jest bardziej rozmazany i mniej szczegółowy oraz jakby baaardzo jasny ...

 

Co sądzisz o tym ?

 

PS. Odrazu mówie nie mam Nikona ;-) Mam Olympusa MjuII (analog) i chciałbym aby mój nastepny aparat (już cyfrowy) oferował chociaż takiej klasy zdjęcia jako moje malutkie Mju .. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fakt, Mju II, ten ze obiektywem 35mm (?) robi swietnej jakosci zdjecia. Uwazam ten aparacik za jeden z najlepszych wsrod kompaktow.

 

 

Jeszcze taka mala rzecz - nie ogladajcie zdjec testwoych w 100% powiekszeniu.. ze niby jakies tam szumy itp.. I tak zdjecia oglada sie w 640x480 badz 800x600 ;-) A przy robieniu odbitek z cyfry takie niuanse jak nieostrosc i szumy zupelnie zanikaja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...