Skocz do zawartości
Rafall

[b]Jaki Aparat CYFROWY ok. 1200 - 2000 zł[/b]

Rekomendowane odpowiedzi

A oglądałeś zdjęcia z tego serwisu jakiego podałem ? 

Używałes tego "comparometru" dp porównania zdjęć ?

Dokładnie, porównywałem sobie zdjęcia z tego serwisu, a także z Steve'a. Zdjęcia z Nikona 3100 mają nienaturalnie przejaskrawione (zafałszowane) kolory, a te z Canona wcale nie są blade, być może masz kiepski monitor który ma blade kolory (ja używam Sony G200). Jeśli chodzi o ostrość, to odnoszę wrażenie, że Nikon sztucznie poprawia ostrość zdjęć, przez co stają się one nienaturalne. Ponadto na zdjęciach z Nikona bardzo widać zniekształcenia wywołane aberrację chromatyczną (rozszczepienie barw). Jak napisał Czacha, w tej klasie Canon robi najlepsze cyfrówki, nie ma chyba sensu dyskutować dalej na ten temat.

Jeśli chodzi natomiast o aparaty Minolty (analogi) to zniechęcony jestem bardzo do tej firmy, kumplowi zjebały się dwie minolty (w jednej rozsypała się migawka, a w drugiej uszkodziła się elektronika lampy) i w serwisie potraktowali go po chamsku twierdząc, że uszkodzenia te spowodowane były z winy użytkownika. Ogólnie Monolty sprawiają wrażenie bardzo delikatnych i najwyraźniej faktycznie tak jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taa.. zetknalem sie z tymi opiniami na temat Minolty. No coz.. ja mialem rowniez dwie... moich dwoch znajomych ma rowniez Minolty od paru lat.. zabieraja je do tropikow.. i dzialaja po dzien dzisiejszy ;-)

 

Po prostu ktos pooscil plote, ze sie psuja, bo komus tam sie zepsula Minolta.. no i juz.. ze sie psuja ;-) A ja powiem szczerze ze mi padly dwa Eosy. W jednym elektornika wraz z pomiarem swiatla a w 2gim padl silniczek... no i co? ;-) A jak dodam ze Eos5 trzeszczy w gdy go lepiej chwycic.... ekhm... sam rozumiesz co sie nasuwa na mysl ;-)

 

Mialem 700si od Minolty przez ostatnie 4 lata i nic sie jej nie stalo, pomimo ze wykonalem nia mnostwo filmow.

 

Po prostu... niektorzy maja pecha.. tak jak z kartami graficznymi ;-) Mialem dwa nowe Leadteki GF4 Ti4200 i oba byly walniete... i co? Mam powiedziec ze Winfast nie jest dobrym producentem bo cos takiego mi sie przytrafilo? ;-) Eeee... nie sądze ;-)

 

Po prostu nie lubie takiego generalizowania..

 

 

 

PS. teraz mam R9500PRO od Sapphira :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie!

 

Ja również stoję przez zakupem aparatu cyfrowego.Niestety mam do dyspozycji ok.1100zł.Nie wiem czy już teraz nie kupić Canona A300,czy może lepiej dozbierać jeszcze te 700zł do A70 ?

 

W obu modelach rozdzielczość: 2048x1536 pikseli,przetwornik 3,2 pikseli.

Nie wiem jak się mają te parametry do A300 i czy jest sens dołożyć te 700zł do A70?

 

Jestem amatorem,zdjęcia robię okazyjnie!

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na temat minolty jednak nie moge powiedziec nic dobrego.

Moj stary kupil dimage 7i; jest po prostu walnieta, robi polowe niewyraznych zdjec. No i juz 3 razy stary wyslal im ja do naprawy i g.... zrobili, teraz mu chyba dadza nowy aparat, ale to po pol roku! Tyle sie nauzerac ze sprzetem za tyle siana, to dajcie spokoj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2.1 mln pixeli to nie problem, zjęcia 1600x1200 to i tak więcej niż ustawia się monitor, jakość porządna. przy 3.4 mln jest 2000x17xx ale jak kto woli.  

cena 1600zł nie jest zła, niektóre za 2500 nie były lepsze, o to głównie chodzi. nie zawsze (a nawet rzadko) najdroższe jest najlepsze.

czlowieku tutaj nie chodzi o ogladanie zdjec na monitorze w rozdzielczoscie takiej jaka maja :P

Tylko kwestia pozniejszego zrobienia odbitek w DigiLabie - z mojego Olympusa wyszly zajebiste odbitki - za cholere nie poznasz, ze to z cyfraka. Tylko trza zrobic po zgraniu fotek na dysk ich oversampling. Najlepiej po 1,5x - ale dwa razy :)

To wszystko zalezy jakich rozmiarow chcesz miec te odbitki, z mojego A40 tez wychodzily bardzo ladne fotki w 10x15 i wieksze podobno tez dobrze wychodza niezle. A takie do zastosowan domowych wystarcza, ale A40 jest bardzo slaby jesli chodzi o makro, mozna kupic przejsciowke, nie wiem jak dziala ja sobie pomagam lupą.

 

Z tego co widze na zdjeciach z Widzewa to ten Olympus naprawde dobre fotki robi. Ja bym jeszcze poszukal na Twoim miejscu Canona G2 - potezna maszynka :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie!

 

Ja również stoję przez zakupem aparatu cyfrowego.Niestety mam do dyspozycji ok.1100zł.Nie wiem czy już teraz nie kupić Canona A300,czy może lepiej dozbierać jeszcze te 700zł do A70 ?

 

W obu modelach rozdzielczość: 2048x1536 pikseli,przetwornik 3,2 pikseli.

Nie wiem jak się mają te parametry do A300 i czy jest sens dołożyć te 700zł do A70?  

 

Jestem amatorem,zdjęcia robię okazyjnie!

 

Pozdrawiam!

Z tego co pamietam to A300 nie ma zoomu ? A70 ma napewno. A70 ma napewno funkcje manualne, ktore z czasem docenisz. A300... nie wiem - moze ma, wybacz nie che mi sie sprawdzac.

 

PS. A70 za 1800 zl ? Widzialem chyba za 1550 - 1600 na allegro, nowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

M79, nie chce umniejszac umiejetnosciom twojego ojca, ale robic zdjecia Minolta trzeba sie nauczyc ;-) Nie jest to aparat typu "wyceluj i nacisnij" ;-) Jesli zna sie na fotografii i ma sprawny wzrok to zdjecia beda wychodzily ostre i wyrazne.. w przeciwnym wypadku albo fotki wyjda poruszone (trzesace sie lapki ;-) ) albo nieostre, bo zeby zobaczyc na ekranie czy fotka bedzie ostra czy nie, trzeba miec dobry wzrok.

 

Wiele opinii sie naczytalem, ze ktos kupil aparat i jest zepsuty bo zdjecia slabe robi.. ciemne.. zamazane... itp. ;-) Odpowiadam wtedy, ze trzeba umiec zdjecia robic ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2.1 mln pixeli to nie problem, zjęcia 1600x1200 to i tak więcej niż ustawia się monitor, jakość porządna. przy 3.4 mln jest 2000x17xx ale jak kto woli. 

cena 1600zł nie jest zła, niektóre za 2500 nie były lepsze, o to głównie chodzi. nie zawsze (a nawet rzadko) najdroższe jest najlepsze.

czlowieku tutaj nie chodzi o ogladanie zdjec na monitorze w rozdzielczoscie takiej jaka maja :P

Tylko kwestia pozniejszego zrobienia odbitek w DigiLabie - z mojego Olympusa wyszly zajebiste odbitki - za cholere nie poznasz, ze to z cyfraka. Tylko trza zrobic po zgraniu fotek na dysk ich oversampling. Najlepiej po 1,5x - ale dwa razy :)

To wszystko zalezy jakich rozmiarow chcesz miec te odbitki, z mojego A40 tez wychodzily bardzo ladne fotki w 10x15 i wieksze podobno tez dobrze wychodza niezle. A takie do zastosowan domowych wystarcza, ale A40 jest bardzo slaby jesli chodzi o makro, mozna kupic przejsciowke, nie wiem jak dziala ja sobie pomagam lupą.

 

Z tego co widze na zdjeciach z Widzewa to ten Olympus naprawde dobre fotki robi. Ja bym jeszcze poszukal na Twoim miejscu Canona G2 - potezna maszynka :D

No ja juz nic nie qpuje :P

Mam juz swoje cacko. Zarzuce jakies ladne makro dzisiaj wieczorkiem. Robilem ostatnio, mam takze fotki z ZOO - pokaze Wam wielblada. Fajnie wyszedl w takim zmieniajacym sie swietle :)

 

TU BEDA FOTKI :)

CZEKAC CIERPLIWIE :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A oglądałeś zdjęcia z tego serwisu jakiego podałem ? 

Używałes tego "comparometru" dp porównania zdjęć ?

Dokładnie, porównywałem sobie zdjęcia z tego serwisu, a także z Steve'a. Zdjęcia z Nikona 3100 mają nienaturalnie przejaskrawione (zafałszowane) kolory, a te z Canona wcale nie są blade, być może masz kiepski monitor który ma blade kolory (ja używam Sony G200). Jeśli chodzi o ostrość, to odnoszę wrażenie, że Nikon sztucznie poprawia ostrość zdjęć, przez co stają się one nienaturalne. Ponadto na zdjęciach z Nikona bardzo widać zniekształcenia wywołane aberrację chromatyczną (rozszczepienie barw). Jak napisał Czacha, w tej klasie Canon robi najlepsze cyfrówki, nie ma chyba sensu dyskutować dalej na ten temat.

Jeśli chodzi natomiast o aparaty Minolty (analogi) to zniechęcony jestem bardzo do tej firmy, kumplowi zjebały się dwie minolty (w jednej rozsypała się migawka, a w drugiej uszkodziła się elektronika lampy) i w serwisie potraktowali go po chamsku twierdząc, że uszkodzenia te spowodowane były z winy użytkownika. Ogólnie Monolty sprawiają wrażenie bardzo delikatnych i najwyraźniej faktycznie tak jest...

hmm , ja mam inną opinię ;-)

 

Porównywałem obydwa zdjecia (zgrałem obydwa - zdjęcia domu) i oglądałem naprzemiennie za pomoca Acdsee 5.0.

Pierwsze moje wrażenia to zdjęcia z Canona są strasznie jasne.

Pozatym na zdjęciach z Nikona jest widocznych więcej szczegółów i sa bardzije ostre. Chyba właśnie o to chodzi aby zdjęcia oferowały jak najwiecej detali oraz nasycenie i kolory zbliżone do rzeczywistych ?

Co do monitora to mam 19" iiYama VM Pro (kinol DiamondTron NF) model 450 , więc zły to monitor nie jest :)

A nie uważasz że uważanie że najlepsze aparaty robi Canon to stary i to nie prawdziwy mit ? Jest sporo innych firm kóre robią ak samo dobre a nawet lepsze aparaty a mit o Canonie wypromowali TIPY i inni sprzedawcy i importerzy którzy sprzedają w Poslce aparaty to marki ?

8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie!

 

Ja również stoję przez zakupem aparatu cyfrowego.Niestety mam do dyspozycji ok.1100zł.Nie wiem czy już teraz nie kupić Canona A300,czy może lepiej dozbierać jeszcze te 700zł do A70 ?

 

W obu modelach rozdzielczość: 2048x1536 pikseli,przetwornik 3,2 pikseli.

Nie wiem jak się mają te parametry do A300 i czy jest sens dołożyć te 700zł do A70? 

 

Jestem amatorem,zdjęcia robię okazyjnie!

 

Pozdrawiam!

Stoję obecnie przed podobnym dylematem.

To co przemawia za a300 to cena. Sama jakość obrazu, będzie dla amatora zbliżona, z tym że żeby osoiągać takie efekty trzeba już coś niecoś umieć. A70 jest o tyle uniwersalnym aparatem że oprócz wielu funkcji, których paramatry możemy sami sobie dobierać, ma kilkanaście ustawień fabrycznych.

Myślę, że dozbieranie do a70 bedzie lepszym pomysłem, jeśli jesteś początkującym użytkownikiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok chłopaki wszystko fajnie ale gdzie najtaniej moge kupić Canona A70?? zagranice mijam szerokim łukiem , bo nie chce mi sie bawić w wysyłki do serwisów za granice. z góry thx za help

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok chłopaki wszystko fajnie ale gdzie najtaniej moge kupić Canona A70?? zagranice mijam szerokim łukiem , bo nie chce mi sie bawić w wysyłki do serwisów za granice. z góry thx za help

Ja zastanawiam sie nad ta stronka i tym samym aparatem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wszystko fajnie tylko co to za koleś i z kąd jest bo stronka wygląda jak robiona przez jakiegoś drecha który tylko czeka zeby ci w<span style="color:red;">[ciach!]</span>lic :)))) a tak całkiem serio to to wyglada jak firma ktora sie mieści w teczce, ale ceny mają niezłe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wszystko fajnie tylko co to za koleś  i z kąd jest bo stronka wygląda jak robiona przez jakiegoś drecha który tylko czeka zeby ci <font color="#FF0000">[ciach!]</font> :)))) a tak całkiem serio to to wyglada jak firma ktora sie mieści w teczce, ale ceny mają niezłe

Napisz maila do goscia - adres na stronce - i sam sie o wszystko dopytaj :idea: . Mi odpisal po kilkudziesieciu minutach, ale i tak na razie nie mam jeszcze takiej kaski, zeby kupic cyfrowke, wiec musze to odlozyc przynajmniej na razie :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na podawanych wczesniej stronach chyba konkretnie u stiviego są ceny z różnych stron i a70 jewst za 299 przy obecnym kursie dolara (<span style="color:red;">[ciach!]</span> wie jaki jest, niech bedize 4 zeta)to wychodzi jakies 1200zł, tylko jak potem jest z serwisem????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...