Skocz do zawartości
bandit

NOWICJUSZ: Ile podkręcic MX-440 SE

Rekomendowane odpowiedzi

napisz ile ty masz w 3dmarku 2001 i na jakim sprzecie.

Bo widze ze pamieci masz beznadziejnie beznadziejne. :o

W 3dmark na procu 2000 płyta msi kt4v i ddr 256 /266 mam 4500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o laboga ale badziewny gf mx 440 se pamięci na 286mhz co to za lipa i do tego 64 bitowa gościu coś ty kupił kręć riva tunerem i power stripem ile wlezie podwyższaj co kilka mhz i zapuszczaj 3d marka jak ci się zzawiesi to znaczy ze czeba obniżyć taktowanie gpu a jak pokażą się błędy to obniz taktowanie pamięci

 

mi mój poszedł ze standardowych

250/333

na

360/400

ale przy zajj chłodzonku

życzę szczęścia

rdzeń spoko na 300-310 powinien ci iść a

co do pamiątek to góra 333-370MHZ bot o jakieś badziewia pewnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qrde idz stary do sklepu wez pol litra odpowiedniego plynu ;)

i powiedz ze chcesz to cos zamienic na prawdziwego MX440 (o niczym innym nie mowie bo to juz wieksza kasa)

doplacisz pare zlotych ale roznica bedzie spora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ojojojojojoj .......ciezko bedzie......rdzen ruszysz gora o 70-80 Mhz, ale pamiec to nie wiem......moze wogule nie ruszyc bez chlodzenia a nawet z.......ale moze tez wskoczyc np. na 333.....Powodzenia...ale lepiej sprzedaj doplac 50-100zl i kup ati 9100 saphirre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qrde ale teraz buble sprzedaja :P :P masakrycznie szybkie pamieci ma ten GF heh i wtopiles stary 64bit hmmmmmm ale teraz ludzi robia w jajo :P :P i trzepia z tego kase :P

 

pozdr :P :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wlasnie, mam problem z podkreceniem takiej 440 tylko 128 bit.

jest to chaintech bez wiatraka, dlatego moge wiecej podkrecic. tzn moge ale nie widac zadnych rezultatow. daje rdzen o 50 wiecej i w zadnych testach nie widac roznicy :/ czasem mniej czasem wiecej.

uzywam riva tunera, ale to i tak nie ma roznicy bo to samo jest w sterach.

to jak mam sprawdzic czy rzeczywiscie sie kreci czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bandit, kręcisz najpierw pamiec albo gpu, do momentu wystąpiei błędow w wystaieniu grafiki, jak wyzyłowałes pamec to jedizesz z gpu, poco sie pytac o ile podkręcać :), jedziesz na max ile fabryuka dziala (max ma sie rozumiec stopniowo testując po kazdym skoku o np 10, 5 mhz, a nei max czyli sówaczek na MAX :D )

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak 64 bit to jednocześnie dobrze i źle. źle dla wydajności ale dobrze do podkręcania. kręcę riva tunerem:

mx440se 64 bit mint (miałem zanim wymieniłem na 128 bit) poszedł na rdzeniu z 250 na 450, pamięci z 266 na 410, powyżej zwiechy i buraki. tak na 100% ładnie było 425/375 MHz (takie pewne ustawienia).

chłodzenie to standardowy radiator na GPU z dołożonym wuatrem od celerona (5x5 cm). brak radiatorów na pamięciach, kostki hynx lub hynix.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wlasnie, mam problem z podkreceniem takiej 440 tylko 128 bit.

jest to chaintech bez wiatraka, dlatego moge wiecej podkrecic. tzn moge ale nie widac zadnych rezultatow. daje rdzen o 50 wiecej i w zadnych testach nie widac roznicy :/ czasem mniej czasem wiecej.

uzywam riva tunera, ale to i tak nie ma roznicy bo to samo jest w sterach. 

to jak mam sprawdzic czy rzeczywiscie sie kreci czy nie?

to mamy identyko karty. chaintech mx440se 128 bir DDR, standardowo 250/333 MHz. obecnie pomyka na 350/450 MHz a wyniki podskoczyły po o/c. na ten goły radiator dostawiłem wiatrak w NB mojego abita (słabo dmucha ale dmucha, jest cichy i ma taką wtyczkę zasilania jak na karcie jest), obecnie mam radiatory na pamięciach ale bez nich też na 450 chodziła.

też używam riva tunera, kręcę sprzętowo (nie przez detki). wystarczy podjechać suwakiem, "testuj" i ustawić żeby przy starcie ustawiał takie podwyższone taktowanie. i MUSI być więcej punktów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwi mnie te 4000 pkt 

ja przy moim sprzeci ( niewiele lebszy :) ) mam 9500

do kogo to było ? chyba nie do mnie bo różnica naszych sprzętów to niebo a ziemia. masz inny proc, szybsze pamięci i inną grafę więc skąd ten post tutaj ? a 9500 to i ja chciałbym mieć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4400 na tej karcie to i tak nie jest zle ja na takiej samej miałem 3200 na atlonie 1700+ ,udało mi się japodkręcić na 310/333 ale to mi dało zaledwie 4000 pkt wiec sprzedałem tą karte i dołożyłem 50zł do prolinka mx 440 ultra 290/450 z którego po podkręceniu do 350/490 dostaje w 3dmark 7100pkt a dodatkowo przerobiłem go na qadro 4 ale to nie podnosi wydajności w 3dmark , pomimo to przy 7100 pkt nie mam problemy z więkrzością gier idą bez zacinania przy pełnj rozdzielczości tyle ze na 16 bitach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakbym miał dołożyć kolejne 50zł to kupiłbym już GF3Ti200 a nie MX440 Ultra. zawsze to więcej możliwości i ogólnie lepszy full wypas.

ale różnicę masz niezłą. 7100 pkt to good. na stronie chaintecha nie ma takiej karty jak moja, tam wszystkie mają wentyle a najbardziej podobna ma jeszcze DVI.

a wynik mam cienki też przez słąby proc i kt133a. ale płyta w drodze, pamięci już mam tylko duraka wymienić niedługo i wio !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój Gforce po podkręceniu chodzi przy 230/425 z 270/333. Musiałem obniżyć na rdzeniu bo były zbyt częste zwisy :(. Ale wykrywa 270 a nie chce na tyle chodzić a wcale się nie grzeje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze powiedz ile masz na default : rdzen i pamiec (MHz) Iczy masz tego mx-a na 64 czy 128 bit. A sprawdzisz w 3d marku.

Rdzeń 250 PAmięć 286 na 64 bit

miałem taką grafę przez tydzień. minta chyba, szajs że ho ho

ale szła ładnie.

założyłem wiatrak 5cm na standardowy radiator, zero radiatorów na poamięciach i poszedł : 250/286 na 460/410 :!: :!: :!:

wynik na duronie 800 podskoczyłz 2660 na 3184 pkt ale jakie wartości !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...