Skocz do zawartości
exz

GTX 570/480 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Cze, chciałbym wymienić Radeona 5850 na coś mocniejszego...

 

Karta oczywiście do gier (tych najnowszych i tych troche starszych), rozdziałka 1920x1080 (monitor 23 calowy).

Zasilacz Antec TruePower New 650W, procesor i5 750 4,00GHz

 

Z tego co widzę, to karty w podobnych cenach 1300-1400zł.

Którą wybrać?

 

Interesuje mnie przede wszystkim WYDAJNOŚĆ (temperatury i pobór prądu schodzą na drugi plan).

Edytowane przez exec2142

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja pomogę ci w ten sposób, tydzień temu zrobiłem porównanie obu modeli w moim kompie na 850/1700/2000 i 480 była wydajniejsza oczywiście nie jest to spora różnica ale jednak i nie pisze tego bo posiadam ta kartę, a co do temperatur i poboru prądu to tutaj wszystko zależy od wentylacji u mnie mam tempy prawie identyczne jak na 570, a zapotrzebowanie na W miedzy tymi modelami w rachunku za prąd i tak nie robi różnicy.

 

oczywiście sprawa wygląda inaczej jesli rozpatrujesz kupno nowej karty w tym wypadku płacenie za 480 1400zl bo po tyle chyba chodzą nie jest najlepszym pomysłem ale kupno takiego GTX 570 PHANTOM to będą świetnie wydane pieniądze bo karciocha ma możliwości

 

http://www.gral.pl/Gainward+GTX570+1280MB+PCI-E_074.html

Edytowane przez andrzejs82
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za jakąś sensowną wypowiedź.

 

Karta interesująca, ale różni się czymś się od zwykłego referenta jeżeli chodzi o temp?

 

Tzn. bo karty raczej podkręcać nie będe, no i wole kupić jak najtaniej.

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz, zaraz, ale 570 kreca sie do 900 MHz na rdzeniu - tak przynajmniej potrafi EVGA , takze mniemam,ze i Asus/MSI czy Gigabyte zrobia podobnie.Weydy 480 nie ma szans byc wydajniejsza ;)

Edytowane przez Blackwhite
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie jeszcze rozglądam się za jakimś i szukam takiego, co ma najdłuższą gwarancję.

Chyba wybiorę MSI ze standardowym chłodzeniem (chodzi po 1299zł w Gral.pl).

 

Bo jak już pisałem - podkręcać nie będe.

 

ps. co do tych testów, to całkiem niezle.

Edytowane przez exec2142

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...