Skocz do zawartości
Puchacz1

3 komputery, 4 drukarki (na różnych poziomach w domu)

Rekomendowane odpowiedzi

będą 3 komputery ale nie wszystkie będą włączone. Problem polega na tym, że chciałbym aby z każdego komputera móc wydrukować coś na którejkolwiek wybranej drukarce. Myślałem o wykorzystaniu routera i urządzenia print server w takiej konfiguracji:

 

drukarka1->print srv->router-> bezprzewodowe połączenie do routera z każdego komputera (dodatkowo obsługiwany będzie jeszcze internet)

drukarka2->print srv->router-> bezprzewodowe połączenie do routera z każdego komputera (dodatkowo obsługiwany będzie jeszcze internet)

 

czy jest jakaś tańsza możliwość, czy tak w ogóle można zrobić aby obsługiwać tyle drukarek na raz?

Edytowane przez Puchacz1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zależności ile będą Ciebie kosztować printservery może okazać się, że lepiej kupić jakiegoś starego kompa który będzie robił za taki printserwer.

TO co napisałeś oczywiście będzie działać.

Albo coś takiego http://allegro.pl/router-z-printserwer-drukarka-usb-wifi-faktura-vat-i1403684529.html

Edytowane przez Grinch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to rozwiązanie z drukarką i ruterem ma działać, to z daleka od czegokolwiek firmy Edimax. Swego czasu kumpel kupił taki wynalazek (sam printserver z WiFi), by podłączyć sobie drukarkę po WiFi i niemożliwością było zmuszenie tego [gluteus maximus] do współpracy z dowolną siecią bezprzewodową z szyfrowaniem innym niż WEP (WPA/WPA2 - zapomnij). Po kablu działało, ale też niekoniecznie tak jak powinno.

 

Może lepiej trochę dopłacić i wziąć TP-Link'a 1043ND, wgrać sobie OpenWRT i do niego podłączyć drukarkę. Po za tym zyskujemy pełny standard 802.11n i gigabitowy switch wbudowany. LINK

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałem tego ale chodziło mi tylko o przykład urządzenia pierwszego lepszego z możliwością podłączenia drukarki.

O jakości się nie wypowiadam bo miałem do czynienia sto lat temu z Edimaxem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz jakiś tani terminal na allegro, jeżeli ma za mało USB/LPT to domontowujesz, potem instalujesz debiana, konfigurujesz sieć, CUPS i działa. Tak ja miałem, aż moja drukarka doczekała się interfejsu Ethernet ;)

 

edit: Dodam tylko, że taki komputerek może robić też dużo innych fajnych rzeczy, od ściągania plików, przez domowy magazyn plików, aż po monitoring.

Edytowane przez Mhrok
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...