Skocz do zawartości
Torwald

Szukam programu do szyfrowania plików

Rekomendowane odpowiedzi

Zanim zaczniesz pluć jadem, że takich tematów było dużo, przeczytaj co napisałem...

 

Potrzebny mi program, który:

- umożliwia szyfrowanie za pomocą 3 algorytmów (preferowany AES, 3DES (ew. DES), Twofish (ewentualnie jakiś inny...) - gdyby miał obsługę PGP to byłoby bosko ;]

- daje możliwość obsługi programu z konsoli

- umożliwia szyfrowanie POJEDYNCZYCH plików

- daje możliwość wyboru długości klucza (od 128bit w górę)

 

Jak widać te najpopularniejsze odpadają...

TrueCrypt byłby idealny, ale nie daje możliwości szyfrowania pojedynczych plików - i nie, wrzucanie ich do kontenera mi nie odpowiada...

 

Po co mi to ?

Piszę pracę i chcę zbadać wpływ poszczególnych algorytmów (i kluczy) na czas szyfrowania, czas dostępu i wielkość szyfrowanych plików.

Przegrzebałem już spory kawałek sieci i ciągle nie mogę znaleźć sensownego programu. I nie, nie mogę użyć kilku oddzielnych programów (chyba, że do porównania - czy algorytmy są tak samo zaimplementowane).

 

 

No to jak ? Pomożecie ? ;]

 

PS. Jeśli TC umożliwia szyfrowanie pojedynczych plików, to ja albo ślepy jestem albo nie potrafię takiego info znaleźć w ich helpie...

Edytowane przez Torwald

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GnuPG podpisuje/szyfruje pliki przy użyciu klucza prywatnego/publicznego (który jest generowany przy użyciu algorytmów). Ja szukam programu, który umożliwi szyfrowanie tylko i wyłącznie przy użyciu pojedynczych algorytmów (ew. kilku po kolei) symetrycznych.

Edytowane przez Torwald

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GnuPG podpisuje/szyfruje pliki przy użyciu klucza prywatnego/publicznego (który jest generowany przy użyciu algorytmów). Ja szukam programu, który umożliwi szyfrowanie tylko i wyłącznie przy użyciu pojedynczych algorytmów (ew. kilku po kolei) symetrycznych.

 

No to nawet gdyby TrueCrypt oferował możliwość szyfrowania pojedynczych plików to też by ci nie pasowało...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to nawet gdyby TrueCrypt oferował możliwość szyfrowania pojedynczych plików to też by ci nie pasowało...

 

Dlaczego nie ? Szyfruje kontenery symetrycznymi algorytmami ? Szyfruje... ;)

GnuPG ma klucze asymetryczne, to na początek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie ? Szyfruje kontenery symetrycznymi algorytmami ? Szyfruje... ;)

GnuPG ma klucze asymetryczne, to na początek...

 

GnuPG to nie tylko klucze publiczne i prywatne (chociaż głównie). Można go także używać do szyfrowania kluczem symetrycznym (3DES, CAST5, BLOWFISH, AES128-256, TWOFISH), tak jak TrueCrypt - stąd uznałem, że skoro dla ciebie GPG złe to Truecrypt też.

Jeszcze jest pycrypto, trochę trudniejsze w obsłudze.

Edytowane przez Xarlith

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...