Skocz do zawartości
kalemeneon

Głośniki do około 500zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od razu zaznaczam, że jestem laikiem w dziedzinie audio.

Mam zamiar kupić głośniki do komputera. Będą używane w większości do słuchania muzyki (rock/metal), czasem jakiś film, sporadycznie gry. Myślę, że można to przedstawić w proporcjach 70%/20%/10%. Kwota jaką mam to około 400-500zł ale dorzucę te paredziesiąt złotych jeżeli zajdzie taka potrzeba. Tu pojawia się pierwsze i najważniejsze pytanie 2.0, 2.1 czy 5.1? Mój pokój ma 4mx4.5m (2 okna, 1 ściana z płyty kartonowo-gipsowej jeżeli ma to jakieś znaczenie- jestem zielony w tej dziedzinie).

Chciałbym, żeby głośniki miały drewniane obudowy i były dość duże. Zastanawiam się nad Genius Sw-Hf5.1 6000 i Solo 7C, ale może macie jakieś lepsze propozycję?

Karta dźwiękowa na razie będzie zintegrowana z Płyty Abit AB9 ( Universal abit > Motherboard, Digital Speakers, iDome, AirPace, Multimedia ) ale myślę, że w następnym miesiącu kupię coś lepszego. Tu rodzi się drugie pytanie, mianowicie jaka karta będzie dobra w granicach max 100-150zł? CREATIVE X-Fi Xtrem będzie ok?

 

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Pozdrawiam.

Edytowane przez kalemeneon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu zacząłbym od karty, gdyż to naprawdę wiele zmienia w temacie. U mnie przesiadka ze zintegrowanej na

X-Fi Xtreme Gamer dała bardzo zauważalne rezultaty nawet na zwykłych głośnikach.

 

No to miałeś tragiczną kartę zintegrowaną ... są lepsze i gorsze. Dobrej karty zintegrowanej nie odróżnisz na kolumnach za 500zł od X-Fi Elite PRO ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@futurysta Niestety jestem teraz w ogóle bez głośników, jedyny dźwięk jaki mam jest z małych głośniczków wbudowanych w monitor. Jaką kartę polecasz? Jeżeli możesz daj jakiś link (gdy wpisuje na allegro np X-fi wyskakuje mi wiele różnych kart w różnych cenach, a jak mówiłem nie znam się na tym). Rozumiem, że 5.1 w 18m2 pokoju raczej odpada?

 

EDIT Zaintegrowana w Abicie AB9 należy do tych lepszych czy gorszych? :]

Edytowane przez kalemeneon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że 5.1 w 18m2 pokoju raczej odpada?

 

Pewnych rzeczy najlepiej samemu doświadczyć. Porównanie w moim pokoju a teście A/B zestawu 2.0 i w tej samej cenie 5.1 wiele mnie nauczyło ... jeśli masz możliwość to sam się przekonaj.

 

EDIT Zaintegrowana w Abicie AB9 należy do tych lepszych czy gorszych? :]

 

Jest szansa że jest z tych lepszych ;) Ani nie znam testu programem RMAA tej karty, ani jej nie słyszałem (na dobrym zestawie audio) więc nic więcej nie mogę powiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to widocznie miałem dość kiepski sprzęt. Z recenzji w necie mogę wyczytać, że ludzie bardzo sobie chwalą leciwego, ale wciąż bardzo dobrego Sound Blaster Audigy, a to koszt poniżej 100 PLN.

Creative Labs Sound Blaster Audigy se - 90zł : Esc.pl

 

Z Geniusem powinno grać naprawdę dobrze, ale nie jestem ekspertem. Jak słusznie zauważył Kyle, musisz przetestować na własnym pokoju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że powinienem przetestować u siebie ale niestety nie mam skąd wziąć głośników, które mnie interesują a nie jestem jeszcze zdecydowany, które kupić. X-540 + integra na pewno dadzą inny efekt niż jakaś lepsza karta i geniusy lub 6c/7c. Ogólnie co do rozmieszczenia 5.1 to satelity były by powieszone dość wysoko (inaczej nie mam gdzie) na wysokości około 2m. Będzie to miało jakiś negatywny wpływ niżeli były by niżej, na wysokości głowy to jak było by to w przypadku 2.0 stojącego na biurku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...