Skocz do zawartości
mancyk

Podkręcenie Semprona 140 AM3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

kupując tego proca ponad rok temu nawet nie myslałem o podkręcaniu. Ale ostatnio zamaniło mi się granie w PES 2011 i okazało sie że proc delikatnie nie wyrabia.

Przy próbie odblokowania rdzenia wykrywa ten drugi rdzeń ale system nie startuje - więc chyba lipa.

Próbowałem podkręcić ale nic mi nie wychodzi. Za każdym razem nawet nie włącza się sytem - nie wiem co robię źle.

Mam prośbę żeby mi ktoś łopatologicznie wytłumaczył jak podkręcić tego proca tak o 500-600MHz. Płyta jak w sygnaturce.

 

Dziękuje i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mati.08

Chcesz odblokować rdzeń czy podkręcić procek ? jeśli rdzeń to możesz prubować ale wiedz że niektóre egzemplarze mogą mieć dodatkowy rdzeń uszkodzony np egzemplarze (chyba inżyneryjne) najpierw mają ileś tam rdzeni itd po czym te rdzenie się uszkadza lub blokuje . Więc możesz dodatkowy rdzeń mieć uszkodzony . Co do podkręcania . Może pamięci musisz ustawić? Może nie wyrabiają pamięci po prostu a procesor jest ok. Więc napisz czy ustawiłeś dzielnik(sorry moja płyta jest kiepska więc naprowadzić cie nie umiem . Poszukać go trzeba raczej w biosie .) 1;1 czy inaczej.

 

Ps Ullises nie wiem czy to mu pomoże on umie kręcić procesor (tak zrozumiałem).

Edytowane przez mati.08

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem ten poradnik ale słabo to ogarniam.

O podkręcaniu nie mam zielonego pojęcia.

Chodzi mi o to że jak ktoś ma podobną płytę to mógłby mi łopatologicznie napisać które wartości zmieniać i o ile żeby wszystko zadziałało.

Ja np zmieniłem FSB z 200 na 210 , mnożnika nie mogłem zmienić ale system mi nie startuje. Pokazuje mi że jakiś błąd w podkręcaniu.

Nie ogarniam tego - za dużo tych parametrów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim ale to ponad moje siły.

Więc dzisiaj zakupiłem nowy procesor.

Nie chcę robić drugiego tematu więc napisze w tym.

 

Jak wyjąć stary? Zdejmuje chłodzenie, odginam wajchę i procesor ani drgnie !!! Za chiny nie moge go wyjąć !! Robie to pierwszy raz więc może popełniam jakiś błąd ??

 

Bardzo proszę o szybką pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...