Skocz do zawartości
blackholesun

Komp do netu, zintegrowana grafika

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Mój papa chce nowego kompa, bo ten co ma od ośmiu lat to już mu nie pasuje... hm.

Do internetu i takich tam emeryckich fanaberii... picasa, pps, youtube.

Karta graficzna jest zbędna (no chyba, że youtube będzie bez niej przycinać? ale chyba nie). Laptopa absolutnie nie chce.

 

No dobra, co tu można poprawić:

MSI H55M-E33 Intel H55 LGA 1156: 296 zł

CORE i3-550 419 zł

DIMM DDR3 4GB, 1600MHz, CL9, KINGSTON HyperX (KIT 2x2GB) 164 zł

Samsung SpinPoint EcoGreen F3EG, 1TB 199 zł

CM Elite 330 157 zł

OCZ StealthXStream 2 500W 211 zł

Winda 7 64 bit 350 zł

jakaś nagrywarka 85 zł

 

nie wiem, może jakiś bardziej syfny zasilacz?

 

razem wychodzi 1885 zł

 

poproszę o jakieś opinie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli komputer ma być do internetu, office itd. to trochę drogi zestaw wybrałeś (1885zł)

AMD Athlon X3 450 AM3

na płytach głównych niestety się nie znam

2 GB Goodram DDR3

dysk zostaje, jaki wybrałeś

Win7 zostaje

nagrywarka to np LG/Samsung, co kto woli

Po co Ci do tego zasilacz 500? Wg. mnie 350W starczy spokojnie np FSP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz proponuję Seasonic S12II-380 Bronze 380W lub Be quiet! Pure Power L7-300W bądź 350W. Pamięć możesz brać spokojnie 1333MHz. Reszta mi się podoba. Energooszczędnie i wydajnie. Kup jeszcze jakieś chłodzenie na cpu, Flexa lub Fortisa co by było nie słychać chłodzenia cpu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klaus: dzięki. Wiem, że pamięć może być w sumie byle jaka, składałem zestaw na szybko i wrzuciłem do koszyka to co było tanie. Seasonic wychodzi cenowo podobnie do tego OCZ, Pure Power 300W raptem 60 zł taniej, 300W starczy? Mam w sumie taki zasilacz w starym kompie biurowym, jeszcze z pIII.

 

Co do chłodzenia... czy stockowy fan jest tak głośny, żeby wywalać 150 zł na porządne chłodzenie? Nie będzie żadnego OC.

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten zestaw będzie miał pobór mocy na poziomie Pentium 3 lub mniej. Link.

Polecając tamte zasilacze kierowałem się sprawnością zasilaczy, marką, nowoczesnością. Co do chłodzenia, myślę że MSI będzie potrafiło dobrze zarządzać pracą wentylatora cpu (mam jakąś byle jaką płytę na socket am2 i fajnie daje się skonfigurować pracę wentylatora cpu). Komputer będzie pracował głównie w idle & tryby oszczędzania energii. Można odpuścić alternatywne chłodzenie cpu, chciałem, że by ten element był b. cichy, niesłyszalny. To samo tyczy Seasonica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można odpuścić alternatywne chłodzenie cpu, chciałem, że by ten element był b. cichy, niesłyszalny. To samo tyczy Seasonica.

 

Dzięki za odpowiedź. Ponieważ tata ma 65 lat, znaczy to, że ze słuchem nietoperza pożegnał się daaawno temu ;) Przez ostatnie 8 lat miał stockowy fan na Sempronie, obecna propozycja nie powinna być głośniejsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...