Skocz do zawartości
Majster'

Upgrade blaszaka, czy warte przesiadki?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

 

Sprawę mam taką. Uzbierało się 600zł na upgrade sprzętu. Ucieszony stoję teraz przed takim wyborem:

 

POSIADAM AKTUALNIE (Do sprzedaży):

Core 2 Quadzika Q6600

słabiutkiego mobka na G31

2GB ramu DDR2 od kingstona

9500gt

 

Sumując z 600zł budżetu po sprzedaży tych podzespołów dysponowałbym kwotą ok. 1200zł

Jeśli zostawię Quada - mam około 870-900zł

 

Myślałem nad szukaniem kompletu - mobek, gpu, cpu, ram za tą kwotę jednak tak sobie myślę... Czy nie lepiej zostawić quada, doczepić porządnego mobka, dokupić karciochę i wsio?

 

Sprzęt ma służyć do obróbki materiału video. Rendering i te sprawy. Pytanie reasumując mam takie:

 

Czy wydajniejszy sprzęt posklejam z NOWYCH podzespołów intela/amd czy też może wydajniej będzie jeśli zostawię Quada i wymienię resztę tych bebechów? Prosiłbym o podanie ciekawych propozycji sprzętu godnego wymiany aktualnych podzespołów. A i jeszcze jedno - im mniej kasy tym lepiej, nie chcę balansować na krawędzi tych 1200zł/900zł i jakbym miał zostawić sobię 100-200zł to byłbym zadowolony.

 

 

Dzięki za pomoc z góry :)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To liczmy że masz 850zł

Kupujesz nowe mobo na P45 + chłodzenie np Mugen2 i kręcisz proca do granic

MSI P45 NEO2-FR CROSSFIRE OC FSB 1600 SKLEP FV (1411601027) - Aukcje internetowe Allegro

 

a do tego karta tylko trzeba poczekać bo ciekawą opcją może być GTX 560 jeśli nie to radeon 6870

 

Podaj też zasilacz bo nie wiem jaki masz raczej nie ten modecom z sygny?

 

Można by też się pokusić na AM3 co z pewnością będzie lepszym rozwiązaniem bo na starcie będziesz miał tanie DDR3, tanie dobre mobo, i proca np 945 z zegarem 3,0

Edytowane przez exon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ exon

 

Ten modecom z sygny trzyma mi innego kompa, tego w sygnie. Rozmawiamy o drugim blaszaku pod moją strzechą :) Tam siedzi cziftek 450W. Myślę, że bez problemu. A co, do mojego FIII masz wąty?! :D

 

O to mi chodziło, byłem ciekaw tylko czy coś wśród tych i3 czy i5 jest ciekawego ale jak widzę teraz to Quadzik dalej trzyma poziom :)

 

Nawiasem komputer nie ma służyć do grania lecz do zabawy z programem Pinnacle Studio (obróbka video), ktoś wie czy obsługuje on rendering z pomocą GPU? BO jeśli nie to nawet nie ma sensu wymieniać grafiki bo do czego... painta i worda? :)

 

Ma ktoś doświadczenie z mobkami pod LGA775 pod pamiątki DDR3? Teraz kiedy trójki tak staniały to aż kusi.

 

EDIT:

 

Myślałem nad jakimś phenkiem jednak nie jestem pewien czy po o/c quadzika Intelowski sprzęt nie będzie górą. Mój Phenom 740 po O/C ledwo osiąga tyle co q6600 lewym jajcem na stockowych zegarach :P

Edytowane przez Majster'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już nie przesadzaj Phenom II to klasa Quad/i5 aby dorównywać i5 trzeba OC na dobrym poziomie

Plusem Phenoma II jest to że to jest nadal "świeża" podstawka i wyszło kilka procków np z zegarem 3,7GHz... więc takie OC do 4,2GHz nie będzie problemu no i ceny niższe i CPU i płyt

 

Prawda jest taka że jak będziesz miał dobre mobo + mocne OC nie ma sensu zmieniać platformy tylko dalej nie wiem jaki potencjał ma twój Q6600 to jest rewizja G0?

Jeżeli byś osiągną na Q6600 te 3,5GHz to było by dobrze a GPU poczekaj we wtorek premiera GTX560 a jeśli nie chcesz to wybieraj GTX470 vs 6870

 

GTX drogi, referant głośny, duże zużycie energii

Radeon tańszy nawet przy nie referencyjnych konstrukcjach, tak samo wydajny no i mniejsze zużycie energii

 

Jeżeli chcesz coś z DDR3 to mogę ci polecić mój ram z sygny napiszę ci w skrócie

przy 1333MHz robią CL8 czyli 8-8-20

 

jeśli zależy ci na MHz to robią 1600MHz ale już przy CL9 czyli 9-9-9-24

 

Testowałem obie "konfiguracje" memtestem 89+ i nie było błędów trzeba tylko dodać napięcia

 

Zobacz to

http://www.pureoverclock.com/review.php?id=794&page=7

 

Zobacz to

Phenom II vs Core i7: Gaming Value Comparison

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...