Skocz do zawartości
Gość mati.08

wycena sprzętu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mati.08

Procesor Intel Celeron D 325 (2533MHZ)

Płyta główna MSI 865PE NEO 2

Karta Graficzna PowerColor Ati Radeon Hd 3850

Zasilacz Xilence 480w

CD-ROM

DVD-ROM lighstscribe

Dyski twarde razem około 500Gb

Ram 2x1Gb Elixir

 

Dałem już ogłoszenie ale coś mało osób się nim zainteresowało. Zauważyłem że ludzie wolą patrzeć na przetpotowy komputer za 300zł niż na lepszy z monitorem,klawiaturą,myszką,głośnikami za 1300zł :blink: :blink:

Więc tu moje pytanie. Może to ja z ceną przesadziłem?

Edytowane przez mati.08

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mati.08

Nie kumam. Cenę za małą dałem czy za duża bo już nie rozumiem. Wydaje mi się że dobrze wyceniłem sprzęt ale chętnie bym przyjął jakieś uwagi co do tej wyceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mati.08

Procesor Intel Celeron D 325 (2533MHZ) 120 zł

Płyta główna MSI 865PE NEO 2(nowa 222 zł) 110zł

Karta Graficzna PowerColor Ati Radeon Hd 3850(nowa 260.ta moja jest prawie nieużywana)150z

Zasilacz Xilence 480w (nowy 150zł) 70zł

CD-ROM 15zł

DVD-ROM lighstscribe 20zł

Dyski twarde razem około 500Gb 150zł

Ram 2x1Gb Elixir (nowy około 120zł) 85zł

 

obudowa 130zł

 

Monitor : Samsung 15 cali podobny do tego Monitor LCD Samsung 173P Plus - zdjęcia, foto, galeria produktu (nowy 300zł) 200

Głośniki :(eh nie pamiętam narazie te rzeczy są w innym mieszkaniu więc w sobotę\niedzielę może ,przywędrują''

Klawiatura Logitech Deluxe 250 keyboard czarna 25zł

Myszka Logitech Rx 250 25zł

 

 

 

 

łącznie 1300 Plus to że dołączyłem głośniczki.

 

Ps tu jest moje ogłoszenie . Zdięcia odnośnie monitor i głośników zamieszczę niedługo.\

http://ale.gratka.pl/ogloszenie/10898135_zestaw_komputerowy.html

 

Ps 2 Na tym kompie NAWET Crysis chodzi na niskich detalach ale płynnie. :blink: :lol:

 

Hm a może zaprzyjażnić się z papierem ściernym oraz lakierem?? :wink:

Edytowane przez mati.08

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DUAL CORE 3GHz 2GB DDR3 GT430 1GB HDD 500GB DVD-RW (1412098093) - Aukcje internetowe Allegro + DELL 17" LCD KATOWICE ROK GWARANCJI F-RA VAT (1417498548) - Aukcje internetowe Allegro

 

I Twój sprzęt "znika". 

 

Nie ten etap technologiczny, teraz nikt nie zapakuje się w Twój sprzęt, jeśli za tą samą cenę może mieć nowszą technologię. Ja bym poszedł dalej niż ULLISSES, za 700zł bym kupił cały komplet, nie tylko budę. Chociaż z drugiej strony, na co taki sprzęt ? Wolałbym zapłacić 1000zł z czymś na Intelu i3 bo przecież ten Twój Celeron zdechnie w jakiejkolwiek nowszej grze (więc eliminuje to granie na nim) a do zastosowań biurowych raz, że już troszkę słaby, dwa grzeje się niemiłosiernie w stosunku do nowej rodziny "i". 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bede brutalnie szczery ale jak dostaniesz za wszystko (razem z monitorem )500-550zl to powinieneś byc bardzo zadowolony

 

ja dla tesciow z allegro kupowalem czesciami zlozylem cos takiego za 600zl

 

monitor samsung 19 cali LCD (6 miesieczny bez gwarancji) stan idealny komplet

CPU E 4500

Plyta AsusaP5VD2

2x 1 Gb DDR2

2x250 GB HDD Hitachi

Zasilacz 300W (mATX jesli mozna to tak nazwac)

czytnik kart pamieci

DVD RW Asusa

GF 8400

mała obudowa slim w idealnym stanie

 

kupiłem to wszystko przed swietami

Edytowane przez andrzejs82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mati.08

hehe celeronik stary ale poczciwy nie zdechnie bo w crysisa na nim grywałem . Niektórzy nie grają tylko w gry za 100zł czasami niektórzy grają w stare gierki. Nie nadaje się do BIURA!?!?! Co sorry ale gadasz? w crysisa grałem to do biura się nie nada?!/ Do biura będzie dobry . Zejdę na początek do 1000 . Zobaczę co z tego wyniknie .

 

PS jak myślicie przerobić obudowę na delux czarną?

 

Ps 2 jak ktoś się uprze to celeronka na 4500 ghz go wykręci

Dobrym argumentem w tym kompie jest karta graficzna

Edytowane przez mati.08

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mati.08 nie masz bladego pojęcia o tym co masz do sprzedania oraz jak to sprzedać.

W całości jest to praktycznie nic nie warte.

Na części sprawa wygląda miejscami lepiej niż to oceniasz, niestety tylko miejscami. W innych miejscach przeginasz totalnie.

Grafikę HD3850 na AGP można przy odrobinie szczęścia pchnąć za ponad 200zł.

Pamięci 2x1GB DDR (nie DDR2) można sprzedać za ok 140zł.

 

Za obudowę chcesz 130zł? Musiałaby to być nowoczesna obudowa, dobrej firmy o cenie sklepowej ponad 200zł. Jeśli buda to szrot, to nic nie da, że nowa będzie kosztować i 500zł.

 

Dyski twarde ok 500GB za 150zł? Jasne, że można sprzedać ale nie w zestawie. Do zestawu to kupię sobie nowy dysk 500GB z gwarancją za 140zł. Po co mi (czy komukolwiek 3 dyski w kompie o znikomej pojemności? Chyba po to aby się grzały, hałasowały, trzęsły obudową i nakręcały kilowatogodziny na liczniku dostawcy energii elektrycznej.

Jeśli jednak będą to np dwa dyski po 160GB & jeden 200GB, z dobrym S.M.A.R.T.'em to sprzedając każdy z osobna możesz dostać nawet więcej niż 150zł.

 

Płyta główna ? Za 60zł można kupić płytę tej generacji z jakaś tam gwarancją bo ludki maja całe palety tego szrotu link allegro

 

Procesor ? jeśli popchniesz go za 20zł to już będzie sukces. Allegro

 

CD-romu za 15zł nie kupi Ci nikt, nagrywarkę dvd za 20zł jeszcze da się sprzedać.

 

Aby w miarę dobrze sprzedać trzeba mieć jeszcze wiarygodne konto na allegro oraz umieć przygotować opis.

 

ps Aż dziw bierze, że nie złapałeś kilku minusów a tym temacie :)

ps2 w tematach niżej też wypisywałeś takie bzdury, że hej. Pytanie czy Pentium 4 3GHz nie ogranicza gf7300GT potraktowałem jako żart ;) Po chwili patrzę na autora postu, nikt nie żartował :(

  • Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

w crysisa grałem to do biura się nie nada?!/ Do biura będzie dobry .

A kto Ci to do biura kupi ? Grzeje się, hałasuje, dyski już swoje lata mają, więc żywotność niewiadoma. Do biura walnąłbym sobie i3 czy i5 ze zintegrowaną grafiką i byłby o niebo szybszy i wydajniejszy w aplikacjach biurowych (jak wiadomo, tam korzysta się z procesora). Więc biuro odpada. 

 

Z graniem tak samo, Celeron nie wyrobi. Przetaczasz tutaj Crysisa jako wyznacznik no sam nie wiem czego. Uciągnij GTA4 , CoD MW2 , czy NFS'a, płynnie i dobrych detalach. Druga sprawa, że absolutnie nikt nie kupi monitora 15" (no dobra, ja bym może kupił do trzymania na nim narzędzi w Photoshopie :lol: ) ale teraz żyjesz w czasach, gdzie za 150zł kupisz LCD nówkę 17". Staraj się tą 15stkę pchnąć raczej koło 70-80zł , albo zostaw sobie jako drugi monitor na przyszłość. 

 

Procesor jak już mówiłem, zakisi się, Klaus dobrze wycenił, za grosze może ktoś to do czegoś kupi. Gorący i niewydajny - szrot. Nawet OC nie da Ci za wiele a wymaga dobrego chłodziwa.

 

 

Płyta, tu znów też muszę się odwołać do Klausa, takie się sprzedaje hurtowo, Twoja naprawdę absolutnie niczym się nie wyróżnia.

 

Grafika na AGP, wolałbym kupić cokolwiek na PCI-E , wiedząc, że w razie gdy karta padnie, nie będę miał problemu z dostaniem zamiennika. 

 

Dyski, jak mówiłem, używane, wątpliwa żywotność, a dane na dysku to bardzo ważna rzecz. Teraz nówki stoją za grosze, zapomnij o jakiejkolwiek wartości.

 

Niestety rzeczywistość komputerowa jest bardzo brutalna :) Komputery bardzo szybko tracą na wartości i tracą bezpowrotnie. Jeśli potrzebujesz kasy, pchnij to za tyle ile możesz - 700-500. W innym przypadku, postaw go sobie w piwnicy jako sprzęt grający czy jako drugi, zapasowy komputer. Ja już swoich komputerów od 10 lat nie sprzedaję, bo widząc, że mógłbym dostać za nie marne grosze (jak Twój teraz) wolałem zostawić je sobie na przyszłość, i jeden służy mi w domu rodzinnym do netu jak przyjadę ( C2D 2.5GHz, 9800GTX,4GB ram) , drugi robi mi za serwer(Athlon 1800+,GF3 Ti200, 512MBram ) , trzeci jako maszyna multimedialna(P4 3.0 HT, GF6800GT, 1GB ram) ... No niestety, takie życie.

Edytowane przez MaciekCi
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mati.08

No dobrze dziękuję za wartościowe uwagi. Cenę obniżyłem do 800zł i będę po mału schodził może . Mam nadzieje że chociaż za 700 opchnę tego kompa :cry: :cry: :rolleyes:

 

 

ps Klaus! Musiałeś o minusach pisać ?? :lol: :lol:

 

ps 2 jak ma się cały pasek ostrzeżeń zapełniony to dostajesz bana ? B-)

Edytowane przez mati.08

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...