Skocz do zawartości
PrOgram

Komputer , Doradźcie .

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po 9 latach planuję wymienić mój wysłużony pc , i zwracam sie do was bo nie wiem z jakich podzespołów złożyć komputer aby był wydajny , nie ukrywając zależy mi na grach , multimedia itd.

Kwota jaką mam na tą porę to 1000zł może za to sie uda coś złożyć , ale jeśli nie to do 1500zł mam budżet , myślałem nad prockiem 4x3.0 może amd phenom bo są tańsze od intela quad , wiadomo dysk 500gb styknie nagrywarka , ram 4GB DDR3 , ale nie wiem jakąkarte w gre wchodzi geforce ,myślałem też o radeon hd5770 XFX ale z geforce podoba mi sie ASUS GTS250 DARK KNIGHT 1024MB DDR3 , ale czytałem na forach ,że lepiej dołożyc i kupic gts450 lub z serii gtx2.. , prosiłbym też o podanie już gotowych zestawów lub samych podzespołów , mam znajomego który to wszystko by złożył , z góry dziękuje za pomoc Pozdrawiam.

Edytowane przez PrOgram

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AsRock 770 Extreme3 /AMD 770/ [770 EXTREME3] 259zł

AMD Athlon II X4 645 /3.1GHz, 2MB, 95W, BOX, AM3/ [ADX645WFGMBOX] 390zł

GoodRam 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9 169zł

Asus GeForce GTS 450 1GB DDR5 /128bit/ DVI/HDMI [ENGTS450/DI/1GD5] 430zł

Fortron FSP500-60APN 500W 169zł

 

Razem 1437 zł - jeśli ma być mniej to mów, to będziemy z czegoś ciąć. Np. na X3 i 2 GB ram czy słabszą trochę grafikę. Kwestia czy masz obudowę...

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z racji ze do gier mam xboxa . a na pc chce pograc w gry typu Multi czyli battleforge , wow , LoL itd.

 

To mysle moze nad ta gts250 , procek 2x3.0 takto wyjdzie o wiele tanszy zestaw , i mial bym od razu na niego pieniadze ?

 

Taki zestaw po podałeś powyżej chyba bedzie dobry tylko grafike wezme ta gts 250 , a powiedz mi jaka jest roznica meidzy tymi ramami co podales a tymi drozszymi np. corsair ?? obudowanymi , i zasilacz jakis markowy bym prosił bo to podstawa a nie chciał bym spalonego PC ;d

Edytowane przez PrOgram

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak :

 

2x GoodRam 2GB 1333MHz CL9 - 69zł : Esc.pl

AsRock M3A770DE /AMD 770, DDR3 1333/ - 210zł : Esc.pl

Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3 [HD502HJ] - 139zł : Esc.pl

AMD Athlon II X4 640 /3.0GHz, 2MB, 95W, BOX, AM3/ [ADX640WFGMBOX] - 349zł : Esc.pl

 

Jeszcze jakbys mi mogl podac do tego zestawu naped i bedzie ok , zasilacz markwoy wezme albo corsair albo ocz , a do tego Gts 450 warto dopłacic te kilkadziesiąt zł czy brac GTS250 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A takie pytanie co do plyty glownej asrock jest dobre czy moze gigabite ??

I jaki naped bys polecil ze strony esc.pl

 

PS . na ile lat by mi taki pc wystarczył ?? w sensie gry itd.

__________________________________________________________________

 

Cześć mam juz spis rzeczy z jakich złożę komputer doradźcie co zmienić , aha i w ajakim sklepie wyjda mnie najtaniej czesci , mysle o esc.pl , a wiec tak :

 

płyta głowna ASROCK M3a770DE

procesor AMD Athlon II x4 640 4x3.0

karta graficzna HFX radeon hd5770 1GB X-Pack

naped samsung sh-s223c

dysk samsung 500gb

obudowa coller master elite 370

 

nie wiem jeszcze z jakiej firmy wybrac 4GB ramu do 150zł

i jaki zasilacz ile wat cena do 200zł

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy w co chcesz grać - CIV V i turówki powinno uciągnąć jeszcze przez 10 lat :P. A na CRYSISa 2 to nawet demony szybkości mogą teraz nie uciągnać (jak wychodził w swoim czasie CRYSIS 1 to o płynnej grze na high detalach na sprzęcie z tamtego okresu można było zapomnieć). Tak długo jak nie będziesz szalał z rozdzielczościami, cieniami i anizotropowaniem to na 3 lata powinien uciągnąć nowe tytuły na medium/high (a potem na LOW), ale wiele zależy od optymalizacji kodu itd itp. Ja tma zawsze się pocieszam że mam jeszcze kilkaset godzin do przjeścia na klasykach z lat 90 - to zawsze komputer uciągnie :P

Edytowane przez Thomas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi jaki zasilacz do tego zestawu powyzej markowy do 200zł i jaki ram 4Gb do 150zł

 

PS. na esc.pl chyba kupie orientujecie sie ile moze wyniesc koszt wysylki tych podzespolow wszystkich ktore skaldaja sie na zbudowanei pc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh no niby 100zł różnicy ale mam budzet 2K , słuchajcie to powiedzcie mi jaki ten zasilacz do 200zł i jaki ram 4GB do 150zł , bo mi te 2 rzeczy brakuja do złożenia PC. Do tego phenoma 955 x4 to jaka by tzreba płyte główna moze gigabyte ?

Edytowane przez PrOgram

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok czyli sprzet juz prawie gotowy dziekuje wszytskim za pomoc , ostatnie propozycje :

 

OCZ ModXStream Pro 500W [OCZ500MXSP-EU] - 249zł : Esc.pl

 

ten zasilacz moglbym kupic 500w starczy i firma dobra , i z kart graf do 500zł to juz nie wiem bo ten hd5770 do 500zł bedzie ale moze jakis geforce np gtx460 ?? bedzie lepszy od radka , z tych gtx460 sa wersje 768mb i 1024mb bo firma np. gainward , gigabyte chyba mało ważne ;D

juz nawet mysle czy by plyty nie zmienic na taka z wejsciem sli pci-e x16 aby w przyszlosci dokupic druga karte ;D

Edytowane przez PrOgram

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Radka 5770 to nie wiem jak ten XFX ale Gigabyte jest bardzo cichy a po zjechaniu obrotów w MSI A.B. praktycznie nie słyszalny (oczywiście mówimy o trybie 2d)

 

Edit:

Jeśli nie zależy Ci na ciszy to GTX 460 będzie wydajniejszy od 5770

 

Co do dokupywania kart w przyszłości (crossfire, sli) to jak żyje zawsze jest tak że bardziej w "przyszłości" opłaca się kupić jedną a wydajną grafę niż dokładać do drugiej bo sumarycznie to dokładnie wychodzi kiepsko..

Edytowane przez xbora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor: AMD Phenom II X4 955 Black Edit /3.2GHz, 125W, AM3, BOX, rev. C3/

Płyta główna: AsRock M3A770DE /AMD 770, DDR3 1333/

Pamięć RAM: Patriot 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9

Dysk twardy: Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3

Karta graficzna: Gainward GeForce GTX 460 GoldenSample 1GB DDR5 /256bit/ 2xDVI/HDMI

Nagrywarka DVD: Samsung SH-S223C SATA (black)

Obudowa: Cooler Master Elite 370 (Black)

Zasilacz: OCZ StealthXStream2 500w lub Corsair 500W [CMPSU-500CXEU]

 

Łączny koszt około 2100zł , nie wiem czy nie zmienic ramu i płyty głownej na inna firme , proszę mi doradzić czy taki zesatw może być czy zmienić , bo chce wreszcie zamówić te cześci , z gory dziekuje

Edytowane przez PrOgram

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wchodzi w grę płyta w wyższej cenie to poszukałbym czegoś z lepszą sekcją zasilania jeśli nie to pewnie nic wiele lepszego nie znajdziesz.. Ram wziąłbym Goodrama albo Kingstona..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha a z tech zasilaczy jaki ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> , myslalem tez o radeonie Xfx hd6850 czy juz lepiej zostac przy gtx 460 , ram z a-data obudowany 1600 za okolo 160zl oplacalny ?? Plyte tak do 300 zl moze jakas gigabyte ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pikko

Za 370 jest Asus M4A88TD-V EVO/USB3

a ramy tak jak xbora pisze Goodramy albo kingstony 1333 CL9 :) 2x2gb za 160 zl chyba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałeś jakieś testy i przeglądnąłeś specyfikację płyty którą zaproponował Ci Pikko? Wg mnie warto kupić coś takiego chociażby z uwagi na sekcję zasilania, USB3 i zintegrowaną grafikę która przydaje się przy opychaniu starej karty graficznej i czekaniu na zakup nowej.. Można już ją dorwać za 350zł, chociaż znów można by się tu z kolei zastanowić czy nie nie kupiłby już za to jakiegoś i5 750+płytka pod 1156 i kręcić na 4GHz..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...