Skocz do zawartości
AndyN

Asus A7n8x/-x/-e/-deluxe-porady Problemy


Rekomendowane odpowiedzi

AndyN, normalnie  aż mnie zatkało jak zobaczyłem te Twoje wyniki. Tak kiepawo działających pamięci dawno nie widziałem. Coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że GeilL coś z ASUSem się nie zgadał w kwestii supportu. Coś mi sie wydaje, że głębiej zinwigiluję ten problem :wink: AndyN, w kulki robić się nie damy...

Udało mi się je ustawić na 8-4-4-2 na 2,6 Vmem -> i na tych ustawieniach działały Doom3 i Far Cry

 

Przez przypadek wszedłem we własciwości kostek pamięci w programie nVidia System Utility i tam jako datę produkcji pokazało mi 6 tydzień 2002 roku :!: 8O

 

Choć faktem jest, że z 1GB RAMu D3 i FC przestały szarpać i zaczęły płynnie działać ....

 

OT: Widzę że "koty" się panoszą, postów dokładnie nie czytają i wykazują się brakiem szacunku dla doświadczenia .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój proc 2500+ dziwnie wrzuca mi to defaultowo

 

Jak podkręce na 166 to się menda wiesza - chyba że mu dam VCORE 1.725 to wtedy idzie.

 

 

Teraz znowu jestem na 166x14.

A chodzi na FSB 200? Podnoszenie pamięci na rdzeniu ....?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja troszke z innej beczki.

Ukazał sie wlasnie kilka dni temu nowy biosik do Asus A7N8X Deluxe

w wersji 1008-D

Zrobilem sobie update ale jakos nie widze specjalnie róznicy.

Czy ktoś może ma już jakies uwagi lub ciekawe informacje na temat tego biosika ??

Link do stronki asusa:

http://www.asus.com.tw/support/download/it...SLanguage=en-us

 

Jedyne info od asusa to :

"Support AMD Sempron CPU"

 

Co to jest Sempron :D ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO no ...... i udalo sie ..... moje BUFFALO poszlo na synchronicznym narazie na 11x205Mhz :D ... wieczorkiem sprobuje wiecej.... :twisted:

A co bylo??? :?: ....... pomocnym okazala sie stronka :idea: TEST BUFFALO DDR466 gdzie znalazlem jedyny test BUFFALA DD466-2x256 na NF2 :o ....

zmiana CL3 na CL2,5 okazala sie strzalem w dziesiatke :P i wszystko poszlo bez zastrzezen.....

ciekawe ile jeszcze bede mogl pokrecic.... mojego AMD Barton 2600+ :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

THNX Hanu :D

tylko ze ja zaczynam sie bawic w OC... po zakupie coolerka 1miech temu teraz juz mysle o dobrym WC.... musze cosik pocztac na forum TWEAK-a :twisted: :P

i wlasnie studiuje forum odnosnie ASUS-a jestem narazie na 12stronie jeszcze tylko ponad 100 :lol: 8O :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam małe pytanko. Od jakiegoś czasu nie wymieniałem nic w kompie i chciałem odświeżyć trochę mój konfig. Myślałem, nad płytą główną. Chciałem zmienić na właśnie Asusa A7N8X-E Deluxe. Mam pytanie do użytkowników tej płyty, jakiego wzrostu wydajności mogę się spodziewać po wymianie płyty na chipie KT266A na NForce2. Czy opłaca się wymieniać SB Live'a na SS ? i czy będę mógł więcej podkręcić proca na nowej płycie. Pamięci mam na razie 266MHz i 333MHz.. tą jedną z 266 mogę zamienić na 333 :) Z góry dziekuję za odpowiedzi

 

P.S. przeszukałem forum i na temat różnicy wydajności nic nie znalazłem. Na temat SB Live vs SS są różne wypowiedzi. A jeśli chodzi o podkręcanie to wiem, że więcej go będę mógł podkręcić ale nie wiem ile. Mnożnik niestety mam zablokowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Wzrost wydajniościw stosunku do KT266A będzie spory.

2. Sam miałem SB Live! i wywaliłem go na rzecz SS

3. Jeśli masz procka z odblokowanym mnożnikiem to sporo zyskasz na samej FSB. Z 133 na 166, lub jeśli masz kaskę to zmiana pamięci i na 200. Proawdopodobnie zwiększy się także zakres maks. częstotliwosci procka, ale tu jest jeszcze parę innych warunków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Wzrost wydajniościw stosunku do KT266A będzie spory.

2. Sam miałem SB Live! i wywaliłem go na rzecz SS

3. Jeśli masz procka z odblokowanym mnożnikiem to sporo zyskasz na samej FSB. Z 133 na 166, lub jeśli masz kaskę to zmiana pamięci i na 200. Proawdopodobnie zwiększy się także zakres maks. częstotliwosci procka, ale tu jest jeszcze parę innych warunków.

CAŁKOWITA RACJA........ :)

SB Live rowniez mialem .... ale oddalem bratu...... co do procka sprawdz kiedy byl wyprodukowan i porownaj od kiegy AMD blokuje mnozniki...

a wzrost wydajnosci napewno spory zalezy jeszcze co do tej plyty dokupisz........ :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. tez jestem w posiadaniu tej plytki, tyle ze w najprostrzej wersji,

mam lamerskie :wink: pytanie w zwiadku z tym:

jak mam zainstalowac dzwiek? naprawde nie wiem gdzie i jak.

tylko sie nie smiejcie :oops:

z gory dzieki za odp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - czy masz w BIOSie włączone Audio na Enabled?

Po drugie - czy w Menedżerze Urządzeń masz znak zapytania przy Audio

Po trzecie - ściągnij najnowsze sterowniki do nforce i po prostu odpal. Audio (SoundStorm) powinno się samo zainstalować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno szybkie PYTANKO:)??? zaznaczam wiem ze jest to na forum ale jak mi sie strasznie nie kce przeszukiwac tego to szok....

Czy warto montowac Thermaltake® Copper Shim XP????

czy ma ona tylko wplyw na rdzen czy moze powoduje jeszcze dodatkowo zmniejszenie temp lub odwroptnie zwiekszenie??? PLEASE pomoznie bo kce dzis wieczorkiem zdjac mojego SP97 no i potem zmontowac a nie nalezy on do grupy coolerow ktore latwo daja sie zdemontowac:))) ale power maja:)

HELP :twisted: :P jestem wdzieczny za kazda odpowiedz :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno szybkie PYTANKO:)??? zaznaczam wiem ze jest to na forum ale jak mi sie strasznie nie kce przeszukiwac tego to szok....

Czy warto montowac Thermaltake® Copper Shim XP????

czy ma ona tylko wplyw na rdzen czy moze powoduje jeszcze dodatkowo zmniejszenie temp lub odwroptnie zwiekszenie??? PLEASE pomoznie bo kce dzis wieczorkiem zdjac mojego SP97 no i potem zmontowac a nie nalezy on do grupy coolerow ktore latwo daja sie zdemontowac:))) ale power maja:)

HELP :twisted:  :P  jestem wdzieczny za kazda odpowiedz :lol:

Ja nie uzywam CSa - kiedys go mialem ale nie powodowal obnizenia temp., wrecz przeciwnie - wzrost o 1-2*C. Jest on za to dobrym zabezpieczeniem przed ukruszeniem rdzenia podczas zakladania/zdejmowania coolera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ze podnosi to sam zauwazylem na moin starym Arctic cooper TC2 PRO kiedy mialem CS to temp ok 54-56 na 12,5x170 jak zdjalem go kiedys tam jak sprawdzalem jakiegos procka... to juz mi sie nie kcialo zakladac i temp mialem wtedy 48-54 na 12,5x176 ....

co do wykruszenia to nie mam zapinki tylko cooler krece od gory procka tak ze o wykruszeniu nie ma raczej mowy ....

http://www.thermalright.com/a_images/pdf/SP-97_Neo.pdf

http://www.thermalright.com/a_images/pdf/frontsp97.pdf

 

co tu wiele gadac na temat tego coolerka.......

pytanko nie czytam all podpisow ....... jakie temperasturki macie na SP97...

wiatraczek jak w opisie mam 92mmx92mmx25mm

THNX:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...