Skocz do zawartości
AndyN

Asus A7n8x/-x/-e/-deluxe-porady Problemy


Rekomendowane odpowiedzi

Działa !!

Zrobiłem to co radziłeś + to co radził Hanu, czyli instalacjia w Windozie najnowszych sterowników Sillicon'a, pięknie poszło. Dzięki  :)

No to ja mam pytanka:

1.Jakie masz stery do SATA i => mogway@myrealbox.com

2.Jakie zainstalowales stery do nforce wersje i czy jakis myk jest w ich instalacji.

3.Kto <span style="color:red;">[ciach!]</span>a wymyslil SATA

 

Mam kolejny problemik z SATA wszystko chodzi looz to momentu twardeko restartu w windzie. Dysk w scandisku wywala makymalne ilosci bledow i jak sie ma szczescie to nie jest to plik systemowy windy.

ja tego szczescia niestety nie mialem :x

Zastanawia mnie czy te dyskinie maja czegos takiego jak redudancy check i ze za duzo sobie nie ca<span style="color:red;">[ciach!]</span>a.

Moze maly QUIZ dysk do d... czy SATA na MOBO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok ludzie mam problem.

Jak wiadomo na 11x200 komp nie bootuje mi sie od razu (pomimo pomyslnego przejscia wszelkich testow). Ustawilem wiec 10,5x200 - komp sie normalnie wlacza, Prime 6 godz - ok, memTest 2 godz - ok, 3dMark wielokrotnie - ok, Sandra - wszystko ok. I wszystko Q.rW.a ok, a wlaczam Max Payne 2 - po 10 min zwis! :evil: Wlaczam inne gry - wczesniej czy pozniej zwis! Najpierw byly blue screen'y, z ktorych wynikalo ze wysypuje sie plik nvarm.sys. Doszedlem ze to plik skladowy driverow audio - przeinstalowalem na przerozne wersje (2.03, 3.13, 3.14 Remix) - i teraz jadac na tym Remix'ie nie mam juz blue screen'ow, ale podczas gry komp w pewnym momencie baaardzo zwalnia (tak ze mam slajdy) i w koncu zwis. Pomaga twardy reset. Wgralem nowy bios - Uber 1004. Kombinowalem z napieciami i timingami - to pomaga tylko w ten sposob ze zwis nastepuje nieco pozniej.

Czy to moze byc wina k. graficznej? Bo przeciez testy (ktore przeciez nie obciazaja tak grafy) wszystkie leca godzinami i jest wsz. ok! A jak zapale gre to obraz niby plynny, ale co jakis czas migaja takie przeklamania, a potem qupa :( .

Co to "Agp vddq voltage" (czy jakos tak)?? Napiecie chipsecie tak naprawde nie dziala, nie?

Powiedzcie mi ludzie co mam robic bo juz nie mam sil powoli! Pliiiis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytajcie posty użytkownika "kikus"

Muszę mu osobiście gratulację złożyć za wykręcenie FSB do prawie 300MHz na ASUS'ie.

:D

dziwne... skąd takie nieporozumienia biorą sie....tak sie złozylo, ze niewiedzieć czemu wiele osob przywykło do określania fsb w MHz rzeczywistych (czyli 100/133/166..) a taktowanie ramu w Mhz efektywnych czyli 200/266/333.... Fsb też jest podwójnego pompowania wiec poprawne okteślenia FSB dla Amd xp to 266,333,400....(dla przykładu w p4 mówi sie o fsb 533 a nie 133)...a pozatym ja mam na pudełku napis FSB 333....Wy może 400.........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytajcie posty użytkownika "kikus"

Muszę mu osobiście gratulację złożyć za wykręcenie FSB do prawie 300MHz na ASUS'ie.

:D

dziwne... skąd takie nieporozumienia biorą sie....tak sie złozylo, ze niewiedzieć czemu wiele osob przywykło do określania fsb w MHz rzeczywistych (czyli 100/133/166..) a taktowanie ramu w Mhz efektywnych czyli 200/266/333.... Fsb też jest podwójnego pompowania wiec poprawne okteślenia FSB dla Amd xp to 266,333,400....(dla przykładu w p4 mówi sie o fsb 533 a nie 133)...a pozatym ja mam na pudełku napis FSB 333....Wy może 400.........
Cześć!

My też mamy FSB 333 na pudełku (może ktoś kto ma swieżą mobo ma inaczej??) Od któregoś BIOSu (chyba 1004) jeśli nie wyłączyć ekranu powitalnego płyty, to ukazuje się na starcie ładniutki rysunek, właściwie taki sam jak na pudełku, z tym, że tam gdzie na pudełku jest napisane FSB 333, to na ekranie widnieje FSB 400. A cały ten mętlik z oznaczaniem to przez DDRy, których taktowanie liczy się z założenie podwójnie. I tak w BIOSIE ustawiam na 200 a pamięć taktowana jest na 400 Mhz. I tak ustawiam w BIOSie 11 X 200 a Aida pokaze 5,5 X 400. W tym wszystkim do porównań na szczęście ważne jedynie, żeby porównywać te same miary (jesli się nie mylę na naszym forum posługujemy się parametrami jakie są ustawiane w Biosie, to ułatwia ew. naśladownictwo). No a takie pomyłki jak Jackulowi pewno będą się zdarzać.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież mój wynik nie jest wielką rewelacją, wstyd się przyznać ale nie mam tegoż programu(Prime). Ja to testuje codzienną pracą:) Grałem na tym w Max Payne'a 2 jakieś 7 godzin i było wszystko ok. 3dmarki tez przeszły kilka razy. Wiem, że to wszystko skupia się na grafie, ale chyba procek też ma coż tu do gadania. Poprawcie mnie jeśli się mylę. Pozdrawiam. Aha, timingi mam ustawione na optimal w biosie.

 

Update: Mam Prime95 i pytanie: czy musze byc koniecznie podłączony do netu? Bo w domu nie mam:(((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież mój wynik nie jest wielką rewelacją, wstyd się przyznać ale nie mam tegoż programu(Prime). Ja to testuje codzienną pracą:) Grałem na tym w Max Payne'a 2 jakieś 7 godzin i było wszystko ok. 3dmarki tez przeszły kilka razy. Wiem, że to wszystko skupia się na grafie, ale chyba procek też ma coż tu do gadania. Poprawcie mnie jeśli się mylę. Pozdrawiam. Aha, timingi mam  ustawione na optimal w biosie.

 

Update: Mam Prime95 i pytanie: czy musze byc koniecznie podłączony do netu? Bo w domu nie mam:(((

Cześć!

Zdziwisz sie ale grafa wg. mnie ma dla stabilności systemu trzeciorzędne znaczenie. Tj. Jak jej nie podkręcasz to nie ma żadnego znaczenia dla stabilności. Jesli podkręcasz to ważne aby znaleźć ostatnie ustawienie nie powodujące zwisów, wywaleń oraz artefaktów. Ja najpierw kręciłem grafę i po znalezieniu ostatnich stabilnych ustawień praktycznie później ich nie zmieniałem. Późniejsze zmiany ustawień proca i pamięci, miały wprawdzie wpływ na wydajność grafiki, ale nie stwierdziłem u siebie żadnego wpływu podkręcania grafiki na stabilność systemu. To znaczy, czy grafa jest podkręcona czy nie, mam problemy z uzyskaniem stablinych 2200 Mhz (w układach jedynie słusznych czyli synchronicznej pracy procesora i RAMu)

Pozdrawiam

PS. Odpowiedzią na ostatnie pytanie jestem osobiście zainteresowany, bo wprawdzie u mnie Prime 95 chodzi z netu, ale chciałbymu szwagra też przetestować kompa, a on netu mieć nie będzie prawie na pewno (nie każę mu przecież 8 godzin testów przez modem robić :lol: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie jeszcze jak używac tego prime'a? Mianowice: Wybrac "Torture Test" czy "Benchmark"?

Oczywiście Torture Test!!

P.S. Pytam ponownie, bowiem ja u siebie nie znajduję obecnie tej alternatywy o której pisze rajnewan. Czy to możliwe?? Czy może jak się raz ustawi to nie ma jak zmienić. Coś nie chce mi się w to ostatnie uwierzyć!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! U mnie grafa kreci sie o 40 MHZ, później zwisy i artefakty. Mój bartek chodzi na fsb200. Wprawdzie Priema nie robiłem, ale mam nadzieje, że przejdzie. Nie jestem wielkim specem, ale spróbuj z ramem 400.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FSB=11x200

Vcore=1,75

RAM=7-2-2-2

 

MBM Temp:

Proc ~ 42-52C

Obudowa ~ 24C

HDD ~ 26C

Czym odczytujesz temperatury z HDD?

 

Bo u mnie po skonfigurowaniu macierzy MBM przestał widzieć czujniki dysków

:(

 

Przed macierzą "widział" temperatury obu dysków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem 55C, ale zamontowałem 4 wentyle, dwa na front i dwa na tył. To spowodowało taki spadek temp. Niezawodny palec to potwierdza. Na froncie mam: Noname (Manhatan 3 led:)) oraz CoolerMaster SAF-S82 (w koszu z hdd), a na tylnej ścianie Thermaltake Blueye oraz Spire LED-FD08025B1M3/4 ColorBreeze, oba zwolnione do 1900rpm. Ja mam z tym hdd problem: Przy każdym starcie WinXP sprawdza spójność danych na partycjach i znajduje jakieś zagubione klucze. Myśle o zmianie sterów do SATA, ale nie wiem na które.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elo

Sory że napisze jeszcze raz, ale za pierwszym razem nikt mi nie odpowiedział :( Po chwilowym odłączeniu kompa i ponownym załączeniu odczyt temp z procka (z diody) wynosi ~25C. Wcześniej było to ~45C. Temp socket bez zmian. Czy ktoś wie jak mogę przywrócić prawidłowe wskazania?

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elo

Sory że napisze jeszcze raz, ale za pierwszym razem nikt mi nie odpowiedział :( Po chwilowym odłączeniu kompa i ponownym załączeniu odczyt temp z procka (z diody) wynosi ~25C. Wcześniej było to ~45C. Temp socket bez zmian. Czy ktoś wie jak mogę przywrócić prawidłowe wskazania?

pozdro

Czym odczytujesz, bios czy MBM czy jaszcze coś innego? Jeżeli MBM to pogrzeb w ustawieniach. A może przerobka procka powoduje takie wariacje, heh... Sam nie wiem. Miałem gigabyta 7n400pro2 i wskazywal -125C, poszedł jako zwrot. Tak to jest z czujnikami, nie ma to jak palec:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BIOS i MBM pokazuja te same odczyty. Wcześniej było OK. Myślę że ma na to wpływ to, że wyciągnąłem kompa i grzebałem w nim troche. Nie wiem co się mogło stać.

Chyba zostanie mi palec... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przynam, że grzebie w kompie od Celerona 300A i nigdy takiego przypadku nie miałem, zawsze możesz oddac do serwisu... wbrew pozorom wszystko można załatwić:) na razie spadam, pojawię sie jutro o 7.30. LUUUDZIE FAJRANT:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc

Jakis czas temu zlozylem sobie kompa i teraz mam problem. Sprzecik mam taki

Asus A7N8X deluxe rev. 2,0, AMD Barton 2500+, 2*512 TwinMos DDR Dual DDR,

Cooleer Zalaman Cnps 7000A, obodowa i zasilka chiefteca 360W, radeon9500pro i pasta srebrna ultra ocz II.

Seria procka to:

AXDA2500DKV4D Y881757260732

AQHEA 0334SPMW 1999AMD

Problem mam wlasnie z podkrecaniem. Wszystko chodzi stabilnie przy stawieniach 12,5*166. Problemy sie zaczynaja przy przestawieniu na fsb 200. Komp czasem wstanie, a czasem nie, a jak juz mu sie "uda" wstac to sie wiesza przy probie wlavczeniu jakiejs gry:( Probowalem z roznymi usawieniami mnoznika i nic, zwiekszenie napiecia vcore tez nie pomaga:(.

Dostaje przy tym komunikat "system failed memory test", ale przecierz z ddr400 nie powinno byc problemu z fsb200. Co najciekawsze ostatnio dostalem ten komunikat przy ustawieniach standardowych:( Znacie jakis program ktory by przebadal te pamieci czy sa dobre, a moze to winna czegos innego? Czy moze ten procek to taka tragiczna seria ze nic nie pomoze?

 

Wczoraj mnie cos naszlo i przelozylem pamieci. Wczesniej siedzialy w gniazdach 1 i 3, teraz przelozylem na 2i3. Po tym zabiegu PIERWSZY raz komp wstal przy ustawieniu 10,5*200, w windoza chodzila stabilnie ale po wlaczeniu gry po kilku minutach wywalalo mnie do windowsa:(. Zwiekszenia vcore nic nie pomaga(timmingi8-3-3-2,5, zmienic cos w nich?) Przy ustawieniu 12,5*200 nawet sie windoza nie uruchamia... Temperatura jest w normie. Przy kosciach w 1i3 slotcie mimo ze prze asusa sa dopuszczone pamiec nie chciala mi na 200MHZ chodzic nawet pzu pozostawiniu fsb na 166... Nic oprocz wymiany pamieci nie pomoze? Czy moze jednak to wina procesora? Nie spotkalem jeszcze nikogo z taka seria:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc

Jakis czas temu zlozylem sobie kompa i teraz mam problem. Sprzecik mam taki

Asus A7N8X deluxe rev. 2,0, AMD Barton 2500+, 2*512 TwinMos DDR Dual DDR,

Cooleer Zalaman Cnps 7000A, obodowa i zasilka chiefteca 360W, radeon9500pro i pasta srebrna ultra ocz II.

Seria procka to:

AXDA2500DKV4D Y881757260732

AQHEA 0334SPMW 1999AMD

Problem mam wlasnie z podkrecaniem. Wszystko chodzi stabilnie przy stawieniach 12,5*166. Problemy sie zaczynaja przy przestawieniu na fsb 200. Komp czasem wstanie, a czasem nie, a jak juz mu sie "uda" wstac to sie wiesza przy probie wlavczeniu jakiejs gry:( Probowalem z roznymi usawieniami mnoznika i nic, zwiekszenie napiecia vcore tez nie pomaga:(.

Dostaje przy tym komunikat "system failed memory test", ale przecierz z ddr400 nie powinno byc problemu z fsb200. Co najciekawsze ostatnio dostalem ten komunikat przy ustawieniach standardowych:( Znacie jakis program ktory by przebadal te pamieci czy sa dobre, a moze to winna czegos innego? Czy moze ten procek to taka tragiczna seria ze nic nie pomoze?

 

Wczoraj mnie cos naszlo i przelozylem pamieci. Wczesniej siedzialy w gniazdach 1 i 3, teraz przelozylem na 2i3. Po tym zabiegu PIERWSZY raz komp wstal przy ustawieniu 10,5*200, w windoza chodzila stabilnie ale po wlaczeniu gry po kilku minutach wywalalo mnie do windowsa:(. Zwiekszenia vcore nic nie pomaga(timmingi8-3-3-2,5, zmienic cos w nich?) Przy ustawieniu 12,5*200 nawet sie windoza nie uruchamia... Temperatura jest w normie. Przy kosciach w 1i3 slotcie mimo ze prze asusa sa dopuszczone pamiec nie chciala mi na 200MHZ chodzic nawet pzu pozostawiniu fsb na 166... Nic oprocz wymiany pamieci nie pomoze? Czy moze jednak to wina procesora? Nie spotkalem jeszcze nikogo z taka seria:(

 

Cześć!

Mnie to nadal wygląda na przekręconą pamięć, ale rzecz jasna nie mam patentu na nieomylność.

Skoro komp odpala to zanim zdecydujesz o wymianie pamięci, spróbuj powalczyć z timingami. Spróbuj je złagodzić do 11-4-4-2,5 nie wiem jak u Ciebie ale u mnie to pomoglo. Wprawdzie pamiatki są wtedy nieco wolniejsze, ale za to nie powodują wywalania z gier. Oczywiście z tym pierwszym elementem może być różnie, może u Ciebie lepsze będzie 10 lub 12. Gwarancji sukcesu nie daję, ale nie chce mi sie wierzyć, żeby Barton na 2100 Mhz nie chodził 8O . Spróbuj co ci szkodzi??

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pjakub,twój przypadek jest klinicznym obrazem uszkodzonej pamięci na karcie graficznej. Karta do serwisu.

Hanu rozumiem ze to mialo byc do mnie gdy mowiles "..przeciez napisalem Ci, ze karta Ci sie wali", choc jeszcze wtedy nie wspominalem o swoim poblemie...? Na przyszlosc: ja to nie Pjakub.

 

Tak czy siak dzieki za podpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nabyłem wreszcie te OCZ. Zdecydowałem się na wersję 2x256. Nie wybiegałem za bardzo w przyszłość, bo wcześniej czy później i tak je wymienię. Tylko diabli wiedzą, co będzie potrzebne w przyszłym roku do Athlonów 64.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...