Skocz do zawartości
AndyN

Asus A7n8x/-x/-e/-deluxe-porady Problemy


Rekomendowane odpowiedzi

Hehe wlasnie przyszedl moj Thortonik AXDC DUT3C AQXFA 0344WPMW i na razie chodzi 2083Mhz na def napieciu czyli 1.6V . Prime chodzi i nic... Zaraz bedzie 184x12.5 ...i wlasnie ,wiem ze pewnie sie nawet przy 2.3GHz nie ruszy na def napieciu. Jakie dac na poczatek?? 1.65??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe wlasnie przyszedl moj Thortonik AXDC DUT3C AQXFA 0344WPMW i na razie chodzi 2083Mhz na def napieciu czyli 1.6V . Prime chodzi i nic... Zaraz bedzie 184x12.5 ...i wlasnie ,wiem ze pewnie sie nawet przy 2.3GHz nie ruszy na def napieciu. Jakie dac na poczatek?? 1.65??

Aż będzie stabilny ..

 

Ja swojemu przy 11; 11,5 x 200MHz ustawiam 1,8V

 

Tylko pamiętaj o chłodzeniu. Może użyj MBM do monitorowania temperatur (o ile jeszcze nie używasz). Na samym początku w w FAQ'u Wawelskiego są linki do plików konfigurujących MBM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to walek panowie. Dzisiaj lece do kumpla wymienic ,bo na 2.3GHz dopiero stabilny jest na 1.825V ,a temp w mbm5 idle 44 full load 49. Ja pamietam ,ze kumpla thorton na 2.3GHz lecial na 1.65V ,wiec sie z nim wymienie ,bo on i tak nie podkreca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam 2x 256mb DDR400@333 VData /jak widac w podpisie/

ram ustawiony jest tak: 2.5 3 3 7 /wg. CPU-Z

wg. SiSoft sandry ramy te wytrzymaja cas latency 2 @ 200mhz

jakie beda optymalne ustawienia dla nich /a moze te sa ok ?/

narazie niechce ich puszczac na 200mhz, bo musialbym i podniesc prockowi a troche sie boje na boxowym coolerq, bez chlodzenia mosfetow

ok jak narazie dzialaja na DDR400@333 ustawione na 2-2-2-6

/wg. AIDA32/ zapis/ ~ 1000MB/ /odczyt mam ~ 2700/

czy to jest ok... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie jaka seria procków athlon 2000xp+ jest najlepsza bo teraz po wymianie i mobo i płyty głównę czas by się wziąć za kręcenie :-). Dzięki za odpowiedz tylko prosze piszcie takie, jakie w realnych czasach są do osiągnięcia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam 2x 256mb DDR400@333 VData /jak widac w podpisie/

ram ustawiony jest tak: 2.5 3 3 7 /wg. CPU-Z

wg. SiSoft sandry ramy te wytrzymaja cas latency 2 @ 200mhz

jakie beda optymalne ustawienia dla nich /a moze te sa ok ?/

narazie niechce ich puszczac na 200mhz, bo musialbym i podniesc prockowi a troche sie boje na boxowym coolerq, bez chlodzenia mosfetow

ok jak narazie dzialaja na DDR400@333 ustawione na 2-2-2-6

/wg. AIDA32/ zapis/ ~ 1000MB/ /odczyt mam ~ 2700/

czy to jest ok... ?

teraz to juz nie wiem czy twój ram chodzi na 333 czy 400 ....

jesli to jest 333 to wynik 2700 mb/s granicczył by z cudem wiec raczej nie posuiadasz fsb333/333 tylko coś więćej chyba że masz idealny chip'set

z kolei dla ddr na 400 2700mb/s to mało......

co do procka na fsb200 i box'owy coolerek to bez obaw..ja mam tak na 2500+3200 lub wiecej i spokojnie chodzi....czasem ma około 60C...ale najwyraźniej mu to nie przeszkadza.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powieccie czy mobo zawyża wam Vcore ?? (mi o 0,05)

Raczej zaniża :D . Jak ustawię w BIOSie załóżmy 1,85 to realnie jest 1,89 itd.

Raczej zawyza :wink: BTW teraz mam ustawione 1.6 a mam 1.616. Mi moja rev.1.04 z tego co zauwazylem zawyza o max 0.015 :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może spróbuj zainstalować ASPI, użyć ClonyXXL albo Blindwriter'a coś musi zgrać takie płyty. Pamiętam, że miałem kiedyś orginał z USA  :D  Delta Force i też za chu...a (sorki) nie mogłem tego przegrać ale po wielu bojach w końcu się udało.  Chyba, że LG nie daje rady  :(  wtedy bedzie lipka.

Problem stanowi tnący się dzwięk i obraz odtwarzany w tempie 3 razy szybszym niż się należy. Niekopiowalność płyty przeżyję. A ww. problemy z napedami powodują niemożność oglądania jakichkolwiek filmów, kłopoty z save'ami w grach (często w takim momencie komp wiesza się na amen). Żeby było dziwniej nie zauważyłem żadnych problemów w transmisją danych z płyt. Natomiast obraz i dzwięk masakra. Help

Pozdrawiam

P.S. Nie doradzajcie mi reinstalcji całości bo to mogę zrobić zawsze, chodzi o to czy jest szansa, żeby tego uniknąć?? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wywalil najpierw wszystkie programy typu clonecd i alcohol i napedy wirtualne ,a potem recznie zmienil sterownik od controlera na ten od MS. Jak bedzie ok to zainstalowac ten poprzedni ,ktory miales.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz to juz nie wiem czy twój ram chodzi na 333 czy 400 ....

jesli to jest 333 to wynik 2700 mb/s granicczył by z cudem wiec raczej nie posuiadasz fsb333/333 tylko coś więćej chyba że masz idealny chip'set

z kolei dla ddr na 400 2700mb/s to mało......

co do procka na fsb200 i box'owy coolerek to bez obaw..ja mam tak na 2500+3200 lub wiecej i spokojnie chodzi....czasem ma około 60C...ale najwyraźniej mu to nie przeszkadza.....

to są DDR`y VData DDR400 ale ze wzgledu na to, ze proc chodzi na 333MHz to i na tyle ustawione są RAMy /2-2-2-6/

jakby co, to moge dac screen`y 8) :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem stanowi tnący się dzwięk i obraz odtwarzany w tempie 3 razy szybszym niż się należy. Niekopiowalność płyty przeżyję. A ww. problemy z napedami powodują niemożność oglądania jakichkolwiek filmów, kłopoty z save'ami w grach (często w takim momencie komp wiesza się na amen). Żeby było dziwniej nie zauważyłem żadnych problemów w transmisją danych z płyt. Natomiast obraz i dzwięk masakra. Help

Pozdrawiam

P.S. Nie doradzajcie mi reinstalcji całości bo to mogę zrobić zawsze, chodzi o to czy jest szansa, żeby tego uniknąć?? :)

Jaka wersja sterowników do chipsetu? 3.13? 2.45? Inna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem stanowi tnący się dzwięk i obraz odtwarzany w tempie 3 razy szybszym niż się należy. Niekopiowalność płyty przeżyję. A ww. problemy z napedami powodują niemożność oglądania jakichkolwiek filmów, kłopoty z save'ami w grach (często w takim momencie komp wiesza się na amen). Żeby było dziwniej nie zauważyłem żadnych problemów w transmisją danych z płyt. Natomiast obraz i dzwięk masakra. Help

Pozdrawiam

P.S. Nie doradzajcie mi reinstalcji całości bo to mogę zrobić zawsze, chodzi o to czy jest szansa, żeby tego uniknąć?? :)

Jaka wersja sterowników do chipsetu? 3.13? 2.45? Inna?

Hmm,nie wiem a jak to sprawdzić?? Zresztą na początku było OK.problemy pojawiły się po instalacji i deinastalacji programów do klonowania płyt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm... CPU-Z 1.20a pokazuje mi, ze mam chipset: nForce2 Ultra 400

a Southbridge: nForce2 MCP-T

czy tak ma byc?? :]

bo na stronie ASUS`a w specyfikacji podano, ze ta mobo ma:

NVIDIA nForce2 SPP

NVIDIA nForce2 MCP-T

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm... CPU-Z 1.20a pokazuje mi, ze mam chipset: nForce2 Ultra 400

a Southbridge: nForce2 MCP-T

czy tak ma byc?? :]

bo na stronie ASUS`a w specyfikacji podano, ze ta mobo ma:

NVIDIA nForce2 SPP 

NVIDIA nForce2 MCP-T

jest OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale czy napewno ? :]

bo w sklepie ProLine sa dwie wersje tej plyty

jedna wlasnie ma U400

a deluxe ma SPP + MCP-T

tylko, ze roznica w cenie to prawie 150zl :]

a ja placilem jak za wersje deluxe :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam tą plytke asusa i nie wiem jak ustawic w opcjach zeby mozna bylo przetaktowywac magistrale co 1 mhz, oczywiscie chodzi mi o proca.

a i jeszcze mam bios 1007.Powiedzcie jak to ustawic.

Chyba była odpowiedź w tym wątku

 

W BIOS'ie: Advanced Chipset Features -> System Performance -> ustawiasz User Defined. Wtedy możesz zmieniać FSB co 1 MHz. Tak jak i zmieniać ustawienia parametrów pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby kogos insteresowaly to wyszly nowe stery do SoundStorma z numerkiem 4.08. Wyciagniete z wczorajszej paczki ,ktore pojawily sie na serwerku Abita. Oto link:

http://nschimme.no-ip.com/temp/4.08_Audio.exe

Instalowal juz ktos? Bo po ostatnich nowych sterownikach juz mam dosyc meczenia sie zeby wszystko ladnie gralo... Mam nadzieje ze stery ladnie wchodza w system no i cos pomagaja.... ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja je mam od wczoraj i dzialaj ok. Zainstalowaly sie tez bez problemu. Z tego co na razie zauwazylem to mp3-jki jakos ladniej brzmia. Byc moze cos mi sie wydaje ,ale stery sa ok. Jezeli miales ewentualnie jakies problemy z instalacja sterow do SS to pewnie dlatego ,ze nie uzywales setupu z paczki international. Ta do ktorej dalem linka nie wiem jaka ma wersje ,ale zainstalowaly sie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...