Skocz do zawartości
AndyN

Asus A7n8x/-x/-e/-deluxe-porady Problemy


Rekomendowane odpowiedzi

microbiusz - na procku jest naklejka (u mnie czarna) z literkami np. AXDA... oraz JIUHB... - to SERIA PROCESORA, a w ciagu tych literek jest m. in. data. Spisz sobie (lub zapamietaj :) ) wszystko co jest na tej naklejce i podaj.

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie przegladalem teraz faq i blad jest. Wersja płyty z WiFi nie nazywa się A7N8E Deluxe, A7N8X-E Deluxe. A pozaym widze ze niektorzy z was maja RAID 0 na naszej plycie mozecie powiedziec jak to sie spisuje? Mam zmaiar sobie w nablizszym czasie sprawic coś takiego :-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Dzis odebralem nowa plytke z serwisu - dostalem rev2.0!! :)

Jednak zestaw wygladal mi podejrzanie - w pudelku niby wszystko jest, ale tak jakby wrzucone od niechcenia, bez woreczkow - wszystko luzem. Tasiemka od HDD wyglada jaby psu z gardla wyjeta... Zaczalem sie zastanawiac czy plytka nie byla uzywana, ale wyglada na to ze nie.

 

Zdialem juz "gume do zucia", nakleilem radiator Zalmana na SB i osadzilem plyte w nowej budzie ModeCom PRIME II, w ktorej miesci sie teraz Zalman 7000A-Cu (i tu dziekuje BILASOWI - coprawda polecal PROSTATION, ale po przyjrzeniu sie swierdzilem ze praktycznie niczym nie rozni sie od PRIME II).

 

Odpalilem i na razie wszystko ok! Ale katra sieciowa 3com'a na tej plycie tez nie dziala! Co wiecej - nVidia chyba tez jakas oglupiona... Jakby co to mam pretekst zeby znow wymienic plyte na nowa (juz 3ci raz)! :)

 

Jak narazie jest milo: 11x200 i radiator na NB zupelnie zimny!!! Na poprzedniej plycie nawet z wentylem parzyl!

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta mogła być nie używana, ale często robią wałki z wyposażeniem. Ot, wrzucają osprzęt z reklamowanych wcześniej płyt i palą głupa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie przegladalem teraz faq i blad jest. Wersja płyty z WiFi nie nazywa się A7N8E Deluxe, A7N8X-E Deluxe.

He he. Zaraz poprawię ...

;)

 

A poza tym widze ze niektorzy z was maja RAID 0 na naszej plycie mozecie powiedziec jak to sie spisuje? Mam zmaiar sobie w nablizszym czasie sprawic coś takiego :-).

Jak? Szybko, płynnie i bezboleśnie ...

:D

 

Wyniki mojej możesz zobaczyć na mojej WWW. To dwie Barracudy spięte w macierz, które nie są najszybszymi dyskami (podobno)

 

Choć w tym wątku nawet pojawiały się opisy sytuacji, w których były problemy z poprawnym działaniem macierzy. Jakieś problemy z driver'ami, duże obciążenia procka w testach ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem nowym nabywca tej plytki jak w podpisie :) 2.0

ale mam problem jak moge podniesc napiecie na plycie powyzej 1,750v

jak mam dyrona ? Bios1007

 

 

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Wincent

Nauczyłbyś się czytać.

W zablokowanym topicu podałem Ci namiary, gdzie możesz znaleźć odpowiedzi na Twoje pytania (w tym wiele tych, których jeszcze nie zadałeś). W tym zablokowanym topicu dostałeś też odpowiedź na to pytanie, które tutaj znowu zadajesz.

A Ty zamiast czytać znowu piszesz :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to za ekstremalne krecenie 1,850v to ekstremum ? hmm

chyba nie co ?

A tak na marginesie to mi nie ublizaj bo to ze masz tu pare postow wiecej to o niczym nie swiadczy

 

 

Pozdr. 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WINCENT:

Chcesz 1.85V ? Wstaw sobie druta, chcesz 2.2V ?? www.maximumoc.com - bardzo latwo sie robi tez !!

Wiec przestan gadac i bezsensownie zasmiecac topic !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie przegladalem teraz faq i blad jest. Wersja płyty z WiFi nie nazywa się A7N8E Deluxe, A7N8X-E Deluxe. A pozaym widze ze niektorzy z was maja RAID 0 na naszej plycie mozecie powiedziec jak to sie spisuje? Mam zmaiar sobie w nablizszym czasie sprawic coś takiego :-).

Raid działa bardzo ładnie - średni odczyt powyżej 90MB/s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ponownie i nadal na starej mobo. Nie bede ,wiecej nic pisal ,bo tylko rece opadaja. Ale dzis ponownie zlozylem kompa do kupy i przy tej okazji postanowilem zreorganizowac troche bude. Ladnie mi to nawet wyszlo ,no i przy okazji wywalilem grila z Volcano7+ ,i przesmarowalem procka pasta Arctic Silver Ceramique. A wiec ,wynik w idle na tym co ponizej ,buda zamknieta ,tryb low ,komp przy scianie zasloniety z boku dyzym glosnikiem i temp w domu ok 20stp. MBM5 teraz pokazuje 39stp ,a z Diody.... teraz uwaga.....30-32stp 8O Normalnie jestem w szoku. Moze mi sie udalo jakos magicznie zalozyc cooler ,albo zdjecie grila troche daje ,bo wczesniej przed oddaniem plyty mialem 41/42 ,a teraz 39/32 ,wiec roznica spora jest....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapowiadałem ostatnio teścik porównawczy Thorton - Barton. Przystąpiłem z grubej rury do Thortona. Poleciało to co mówiłem. Następnie Barton na pokład i jazda... Powiem tyle: różnice są MINIMALNE. W 3DMark2001 - 150 pkt dla Bartona, w 3DMark03 - 10 pkt :wink: , PCMark04 - uwaga, uwaga - wynik ogólny 11 pkt. wyższy dla Thortona 8O (Jedynie kodowanie DivX przebiegało nieco szybciej w Bartonie), Quake3 w 640x480 8 fps dla Bartona ( ale co to jest przy wartościach ponad 250 fps), Unreal 2003 wręcz identyczne wyniki. Nie wiem co o tym sądzicie, ale dla mnie gra nie warta świeczki. 100 zeta różnicy w cenie a wydajność identyczna ( no, ale mamy napis 3200+ :wink: ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co o tym sądzicie, ale dla mnie gra nie warta świeczki. 100 zeta różnicy w cenie a wydajność identyczna ( no, ale mamy napis 3200+ :wink: ).

Hehe.. nowlasnie wreszcie sie rozjasnilo... jestem tylko ciekaw jak ta roznica by dalej wygladala... np 2400mhz 256kb a 2400mhz 512kb. Czy roznice by byly znacznie wieksze, jesli tak to o ile...

 

Ostatnio, bawiac sie AMD Tool zobaczylem, ze moj procek to jest niby 3000+ a z takim samym zegarem Barton jest o ponad 400+ szybszy, to zaczolem sie bardzo zastanawiac nad zmiana procka na wersje z 512kb L2.... ale dzieki testom Hanu narazie sobie chyba odpuszcze. Ewentualnie chodzi mi po glowie Mobile, lecz ta cena 480zl mnie odstrasza, gdyz wlozone pieniadze nie beda chyba mialy odzwierciedlenia w rzeczywistej, odczuwalnej wydajnosci....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co o tym sądzicie, ale dla mnie gra nie warta świeczki. 100 zeta różnicy w cenie a wydajność identyczna ( no, ale mamy napis 3200+ :wink: ).

Hehe.. nowlasnie wreszcie sie rozjasnilo... jestem tylko ciekaw jak ta roznica by dalej wygladala... np 2400mhz 256kb a 2400mhz 512kb. Czy roznice by byly znacznie wieksze, jesli tak to o ile...

 

Ostatnio, bawiac sie AMD Tool zobaczylem, ze moj procek to jest niby 3000+ a z takim samym zegarem Barton jest o ponad 400+ szybszy, to zaczolem sie bardzo zastanawiac nad zmiana procka na wersje z 512kb L2.... ale dzieki testom Hanu narazie sobie chyba odpuszcze. Ewentualnie chodzi mi po glowie Mobile, lecz ta cena 480zl mnie odstrasza, gdyz wlozone pieniadze nie beda chyba mialy odzwierciedlenia w rzeczywistej, odczuwalnej wydajnosci....

Nie sądze by coś się zmieniło przy wyższych FSB. Tu oba pracowaly na 200 i te 256 kb L2 więcej Bartona jakby nie było. Śmieszne to trochę. Różnica zauważalna tylko w kodowaniu DivX. AMD trochę poleciało w kulki, licząc chyba na to, że FSB 166 i 200 Bartonów stanowi juz wystarczającą różnicę w stosunku do FSB 133 Thortonów. No bo przeież kto będzie podkręcał... :wink:

 

Co do Mobile to fajna sprawa. Na razie nie mam do nich dostępu, bo nie zanosi się na jakieś zakupy w firmie. Tylko ta cena zaporowa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję koledze który odpowiedział wcześniej

ale czy reszta szanownego forum zechce wyjaśnić moje wątpliwości?

Z jakiej lini zasilany jest procek na A7N8X rev 1.06 ??

bardzo proszę o odpowiedź nie było we FAQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Na wstępie chciałbym uprzedzić wszystkich , którzy mi polecą google, bo nie mam na to czasu ani ochoty.

Problem wygląda następująco.

Podam configurację najpierw:

 

Athlon Thorton 2000+

Asus A7N8X-E Deluxe rev. 1.01

256 MB ddr 400 Twinmoss

Chieftec 360W

 

Problem polega na tym, że procek chyba ma mnożnik zablokowany.

Jestem w stanie to jeszcze przeboleć, aczkolwiek, jeśli jest jakaś prosta metoda to bardzo proszę.Seria jest nieznana, ale proc kupowany ok tydzień temu.

 

Próbowaliśmy zrobić update biosu tym asusa auto-updatem.Wszystko na 100% paseczki elegancko przeszły, restarcik, i sie nie zupdatowal.

Zworke cmosa przestawiałem i dalej to samo.

Próbowałem kompa odpalić na 1,725V na 12,5 x 166 i nie wstaje komp.

U siebie bez problemu na 1,75 odpalam.

Pytanie - wtf?

Odpowiedzi na prv , albo na mejla, jak komuś się nie chce

 

thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hulajnoga10 nie to żebym ci nie wierzył - po prostu chciałem potwierdzenia od szacownego grona.

Zresztą coś mi się nie zgadza bo jak podniosę Vcore to 5V się nie zmienia a wzrasta 12 V co sugerowałoby zwiększenie obciążenia właśnie na 5 V bo zasilacz pilnuje stabilności 5 V i podbija 12 V.

No to jak jest z tym Vcore??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...