Skocz do zawartości
AndyN

Asus A7n8x/-x/-e/-deluxe-porady Problemy


Rekomendowane odpowiedzi

P_i_t_t:

z tym dzwiękiem to chyba nie o sterowniki chodzi ... ale jak ktoś poda na jakiej wersji jemu chodzi i sie nie przycina to sam chętnie spróbuje ... bo mam te same "efekty"

z tym Bartonem to oczywiście będziesz sie w OC bawił jak mniemam :lol:

zalman-a ALCU i barton-a 2500 nie kupuje się bez powodu :twisted:

 

a teraz coś odemnie

przeczyściłem sobie ostatnio bude

przesmarowałem wentylator na swoim gf 4mx440 (msi agp8x :? ) i coś mnie tkneło żeby jeszcze wyczyścić wentylator na procku i przesmarować sam procek :?

to był mój błąd

teraz karta graficzna kręci się gorzej niż przedtem a z procesorem coś się zwaliło

mam athlona 1ghz i przedtem kręcił mi się bez problemu na 1140mhz bez zmiany napięcia (nie dało się z niego wyciągnąć nic więcej) a teraz po przesmarowaniu nie chce się prawie wogóle kręcić :evil:

dodam że temperatura mi się obniżyła i mam około 36stopni! ale żebym nie wiem co robił z napięciem to i tak nie chce osiągnąć poprzedniego wyniku!

nie bardzo rozumiem co mogło się skopać! użwyam pasty Titana i z tego co się orientuje to nie zawiera ona srebra (czyli nie powinna przewodzić) z drugiej strony mój procesor jest "utopiony" w tej paście :lol: i jeśli ta ma ona chociażby małą przewodność to coś może się stykać na mostkach :?

hehe jak sobie przypomne że kiedyś myślałem że trzeba cały procesor w paście wysmarować to mi sie na śmiech zbiera :lol: ale jak popatrze na mój procesor a jakim jest teraz stanie to mi przechodzi 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobawić to się napewno pobawię :). Narazie chcę tylko się dowiedzieć co jest przyczyną tych dzwiękowych problemów.

 

Czy jest to Winamp czy Foobar - sytuacja jest praktycznie taka sama. Po włączeniu NV System Utility jest to najbardziej łatwe do wychwycenia. W momencie odczytu parametrów (domyślnie co 4 sec.) słychać przycięcie w dzwięku - tak samo kursor myszki na moment zwalnia. Użycie procesora skacze między 1-14%.

 

Lopik:

To pewnie ta pasta w malutkiej strzykawce koloru srebrnego dołączana do coolerków. IMO wczyść jeszcze raz dokładnie ten procek (dokładnie cały rdzeń i powierzchnie łącznie z mostkami - najlepiej benzyną - dobrze usuwa wszelakie tłuszcze i pozostałości pasty). Potem proponuje użyć zwykłej białej (jakoś nie ufam tym srebrnym) - niewielką ilość nanosisz na sam rdzeń i zostawiasz cieniutką wartwę (możesz zebrać ewentualny nadmiar kartą telefoniczną :)). Z karta graficzną podobnie - bo widzę, że chyba przedobrzyłeś z tym smarowaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lopik:

To pewnie ta pasta w malutkiej strzykawce koloru srebrnego dołączana do coolerków. IMO wczyść jeszcze raz dokładnie ten procek (dokładnie cały rdzeń i powierzchnie łącznie z mostkami - najlepiej benzyną - dobrze usuwa wszelakie tłuszcze i pozostałości pasty). Potem proponuje użyć zwykłej białej (jakoś nie ufam tym srebrnym) - niewielką ilość nanosisz na sam rdzeń i zostawiasz cieniutką wartwę (możesz zebrać ewentualny nadmiar kartą telefoniczną :)). Z karta graficzną podobnie - bo widzę, że chyba przedobrzyłeś z tym smarowaniem.

Z mojego doświadczenia:

 

Moje pierwsze WC chłodziło tylko procek, na którym był wiercony bloczek od Mate'a. Procek był przesmarowany pastą silokonową (taka biała-jakiś no name). Rozbudowałem WC o chłodzenie GPU i NB, zmieniłem bloczki (szczegóły -> moja WWW) i przesmarowałem OCZ Ultra II Thermal Paste Silver 3g. Po tej zmianie temperatura rdzenia tego samego procka pod tymi samymi programami (SETI) spadła o ok. 10C :!:

 

Wiem, że zmieniły się dwie rzeczy: bloczek i pasta (no i konstrukcja WC - ale to raczej na minus bo doszły nowe bloczki) więc nie jestem w stanie powiedzieć, co mocniej wpłynęło na spadek temperatury. Ale jakiś udział miała ta pasta

 

Jakis czas później wyszło na jaw, że w tej paście nie ma srebra w ogóle :!: Jakiś serwis WWW przetestował kilka past pod tym katem i okazało się, że OCZ zostało oszukane przez swojego dostawcę tej pasty (sami nie produkowali, zlecali firmie trzeciej) - tak się przynajmniej tłumaczyli

 

Silikon może bezpieczny - ale czy skuteczny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za rady 8)

jeszcze dzisiaj spróbuje metody z "benzyną"

a co do zmiany na sylikon to raczej pozostane przy tym tytanie bo bardziej mu ufam ... po prostu tym razem postaram się dokładniej rozprowadzić :) i nic nie babrać

oczywiście jeżeli po drodze nie rozwale procesora :roll: ( zdolne ręce )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jednak skusił się na markową srebrną. Procek miał zwałki, bo przewodność cieplna przy takiej ilości pasty jak nałożyłeś był żadna. W sumie to tak jakby pasty w ogóle nie było.

A co do czyszczenia to benzyna rządzi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jednak skusił się na markową srebrną. Procek miał zwałki, bo przewodność cieplna przy takiej ilości pasty jak nałożyłeś był żadna. W sumie to tak jakby pasty w ogóle nie było.

A co do czyszczenia to benzyna rządzi :D

Ja chyba tak zwaliłem poprzednie mobo: Soltek 75 FRN-RL. Coś mnie podkusiło i przesmarowałem NB (wiatraczek) CAŁĄ tubką pasty dołączanej do radiatora Zalmana na NB :lol: :D 8O

Albo zasilacz 250 W nie wytrzymał

Strasznie śmierdziało z okolic NB ....

 

 

W tym wątku: http://www.nforcershq.com/forum/viewtopic.php?t=45291

 

piszą o mix'ie BIOS'u Uber 1004 z najnowszym BIOS'em do kontrolera SATA

 

Dla mnie idealne rozwiązanie: 1004 najlepszy do kręcenia a nowy BIOS SiL'a usuwa usterkę z RAID 0

 

Spotkaliście się z takim BIOS'em pod A7N8X Deluxe 2.0? Dajcie linki :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest na forum nforcershq.com instukcja jak zapodac do BIOSu MoBo najnowszy BIOS kontrolera SATA. Trochę karkołomna metoda flashowania flasherem flashowanego BIOSu :lol: Ja dziękuję, nie spróbuję...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest na forum nforcershq.com instukcja jak zapodac do BIOSu MoBo najnowszy BIOS kontrolera SATA. Trochę karkołomna metoda flashowania flasherem flashowanego BIOSu :lol: Ja dziękuję, nie spróbuję...

Wysłałem maila do "Dtester" z forum na nforcershq.com.

 

Przysłał mi plik z tym zmixowanym BIOS'em pod rev. 2.0 i najnowszymi sterownikami do SATA

 

Jesli ktoś chce, słać do mnie maile na PW

 

Mogę podesłać też po to, żeby ktoś wrzucił na jakąś stronkę -> ja tego nie umiem zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Benzyna Rządzi! :!: :!: :!: :lol:

aż dziwie się że nie sprzedają jej na 4max-ie :P

 

a co do słabszego podkręcania to wychodzi że ... poprzednia ilość pasty nie opóźniała go tylko dawała mu dodatkowego kopa :lol:

nie wiem co sie zwierało ale jak miałem rozwaloną paste po całym procku to kręcił się na 1140mhz a teraz jak go wyczyściłem dokładnie, już tylko 1127mhz :? ale jakoś przeżyje tą zmiane

tak czy inaczej dołożyłem sobie do kompletu CopperShim-a i nieco przeczyściłem wentylator teraz mam 33C na Prime95 (albo ta temperatura tak strasznie spadła albo coś dziwnie pokazuje...zresztą to są wskazania z Proba a nie MBM to nie bardzo im ufam-Wentylator stary dobry Titan D5TB czy jakoś tak)

dzisiaj albo jutro pobawie się zmianą głównego LOGO w biosie :twisted: ... prawdopodobnie mój następny post będzie miał tytuł "moja płyta nie żyje" :lol:

 

P_i_t_t:

zacinanie dzwięku wygląda tak jakby były przydzielone te same przerwania różnym urządzeniom :?

z dzwiękówką na Asusie już nic mnie nie zdziwi ale że SB Live Ci się zacaina to już bez sensu

AndyN np. pisał że nawet po założeniu radiatora dzwięk dalej mu się zacinał

z drugiej strony Martinii nie ma najmniejszych problemów z dzwiękiem ... może chodzi o konfigurację biosu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AndyN, czy mam rozumieć, że BIOS który dostałeś od Dtest'a to 1004Uber z SATA 4.2.47? Jesli tak to w sumie jest on do ściągnięcia ze strony Demolousa.

Z tego co Dtest pisał w mailu to tak. Dawno nie byłem na stronie Demolousa.

 

Czyli jest to BIOS 1004 Uber z najnowszym BIOS'em do SATA bez błędu z RAID0? Bo już sam nie wiem ... :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie to nie tak ciezko sie podmienia logo :)

i w naszym mobo moze byc 256 kolorow a nie jak dzes tam cczytalem 16

ciekawe czemu nie ma do naszej plyty oficjalnego narzedzia tylko trzeba kombinowac

[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko ... bo się troszke zagubiłem :wink:

z tego co zrozumiałem to jest tak: Lebszy do podkręcania jest 1004 Uber

a w 1007Uber jest poprawiona obsługa SAta ale gorzej się podkręca :?

:?:

a Wy teraz macie ten Bios 1004 z poprawioną obsługą SAta??

 

jeśli tak to czy ktoś mógłby wrzucić ten bios na stronkę ewentualnie wysłać mi na maila (lopik@wredny.eu.org) to ja spróbuje go na strone wrzucić :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie lepiej się podkręca na 1004 Uber niz na 1007 Uber. Wadą zwykłych wersji 1004 były kłopoty z poprawną obsługą dysków spiętych w macierz RAID0 i problemy z poprawną pracą z niektórymi dyskami SATA. W 1007 wszystko już działa, ale coś pozmieniali w ustawieniach timingów chipsetu i OC troche ucierpiało. Dlatego właśnie pokombinowali ludziska i powstały combo BIOSów - UBER 1004 i 1007 wyposażone w najnowszy BIOS 4.2.47 do kontrolera Sil 3112a, którego nie ma nawet w oficjalnym 1007. Czyli sumując mamy zmodyfikowane prze Demolousa (Uber)o kilka fajowych opcji BIOSy 1004 i 1007 oraz dodany extra BIOS SATA 4.2.47. Jasne? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hanu:

Dzięki za wytłumaczenie :)

teraz już mi się wyjaśniło - jeszcze dzisiaj spróbuje zaaplikować sobie tą wersje 1004 (może jakoś poprawi podkręcalność mojego mobo)

przy okazji dorzuce logo (mam nadzieje że nie pogryzie sie z uber-em :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dzisiaj mialem troche czasu ,zeby zalozyc ten radiatorek na SB. Tasme kupilem przez Allegro (wiadomo do kogo :wink:) no i na razie wszystko jest ok. Wczesniej jak dotykalem SB to mostek prawie parzyl. A teraz radiator bardzo cieply ,ale nie goracy. Co do biosow to nie wiem od czego to zalezy ,ale na 1004Uber wysypywaly mi sie pamieci na 400 i komp wogole na FSB200 byl niestabilny. Na 1007 natomiast super i niesamowicie stabilnie. Komp chodzi po kilka dni bez restartu dzien i noc i zadnych zwiech ani nic. Tak sie tutaj wszyscy dziela wersjami biosu z najnowszych biosem do SATA do Rev2.0 ,a ma moze ktos taki ,ale do rev 1.04??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem ten BIOS 1004 Uber z BIOS'em SATA 4.2.47 (ten mix, o którym mowa powyżej)

Jeśli chodzi o podkręcanie BIOS ten RZĄDZI. Na 1006 nie byłem w stanie pójść wyżej niż 210 MHz. Na tym BIOS'ie ustawiłem 223x11 na 1,85V, pamięci synchronicznie ustawione 8-4-4-2,5 napięcie default.

 

Osiągi na tych ustawieniach:

AIDA: odczyt-3118; zapis-1304

Sandra: Int-3322; Float-3106

 

Na 225 MHz (nie mam w ty BIOS’ie 224 MHz) bootuje ale zawiesza się przy uruchamianiu Windy (widać pulpit, klawiatura i mysz nie reagują). Czy podniesienie napięcia na pamięciach albo zmiana timingów pozwoli pójść dalej? Jak ustawiać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem ten BIOS 1004 Uber z BIOS'em SATA  4.2.47 (ten mix, o którym mowa powyżej)

Jeśli chodzi o podkręcanie BIOS ten RZĄDZI. Na 1006 nie byłem w stanie pójść wyżej niż 210 MHz. Na tym BIOS'ie ustawiłem 223x11 na 1,85V, pamięci synchronicznie ustawione 8-4-4-2,5 napięcie default.

 

Osiągi na tych ustawieniach:

AIDA: odczyt-3118; zapis-1304

Sandra: Int-3322; Float-3106

 

Na 225 MHz (nie mam w ty BIOS’ie 224 MHz) bootuje ale zawiesza się przy uruchamianiu Windy (widać pulpit, klawiatura i mysz nie reagują). Czy podniesienie napięcia na pamięciach albo zmiana timingów pozwoli pójść dalej? Jak ustawiać?

Update:

 

Zmiany napięcia pamięci, ich timingów ani mnożnika procesora na 9,5 nic jak na razie nie dały. Powyżej działającego 223 MHz komputer odmawia działania ...

:( :?

 

Ale i tak jestem zadowolony ...

:evil: :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem ten BIOS 1004 Uber z BIOS'em SATA  4.2.47 (ten mix, o którym mowa powyżej)

Jeśli chodzi o podkręcanie BIOS ten RZĄDZI. Na 1006 nie byłem w stanie pójść wyżej niż 210 MHz. Na tym BIOS'ie ustawiłem 223x11 na 1,85V, pamięci synchronicznie ustawione 8-4-4-2,5 napięcie default.

 

Osiągi na tych ustawieniach:

AIDA: odczyt-3118; zapis-1304

Sandra: Int-3322; Float-3106

 

Na 225 MHz (nie mam w ty BIOS’ie 224 MHz) bootuje ale zawiesza się przy uruchamianiu Windy (widać pulpit, klawiatura i mysz nie reagują). Czy podniesienie napięcia na pamięciach albo zmiana timingów pozwoli pójść dalej? Jak ustawiać?

 

Update:

 

Zmiany napięcia pamięci, ich timingów ani mnożnika procesora na 9,5 nic jak na razie nie dały. Powyżej działającego 223 MHz komputer odmawia działania ...

:( :?

 

Ale i tak jestem zadowolony ...

:evil: :twisted:

I chyba już nic nie zrobisz, mój egzemplarz też nie chodzi powyżej 223, na 225 wstaje ale memtest sypie błędami non stop, obniżanie timingów nic nie daje. Dziwne, bo na 223 chodzi 2-3-2-11 przy 2,8v, więc raczej nie wina ramu tylko płyta wyżej już nie poleci. Aha, tak jest na każdym biosie którego próbowałem.

 

IVO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...