Skocz do zawartości
AndyN

Asus A7n8x/-x/-e/-deluxe-porady Problemy


Rekomendowane odpowiedzi

Kamilek!

A jakie robiłeś ustawienia w BIOSIE??

Bo jak żadnych to BIOS ustawił zapewnie bezpieczne 8 X 100, po to aby weeliminować nieuruchomienie się komputera z winy wysokiego taktowania procka.

Opisz co i jak ustawiasz oraz w której wersji BIOSU!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wersja Biosu 1007.Ustawienia zrobiłem takie:

mnoznik zostawiłem na 14 a Fsb na 133 przestawiłem i napiecie defaultowe.To wszystko ,cos jeszce musze ustawic ??Spred Spectrum co to ?? Mam ustawione na 0.50 %

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, mialem na asusie twinmosy 512DDR 2,5 400MHz, chodzily bezblednie, teraz mam 2*512DDR Geile 2,5CLK tez 0 problemow. Podkrecalem FSB synchro z procem do 215, pozniej komp nie wstawal. 215 stabilnie w prime98

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez nie wiem ..moja karta ma wiatrak i jest ZIMNA i STABILNA .. wiec załóż jakikolwiek wiatrak i sprawdz w 1 kolejności, imo cokolwiek co jest gorące w twoim kompie .. no chyba poza mosfetami (albo mofsetami nie pamientam jak sie to pisało )  wymaga schłodzenia do przyzwoitej temp .. max 50*

Zamontowałem wiatrak na karcie i nadal są przycięcia mniej więcej tak samo jak wcześniej. Może ktoś ma jeszcze jakieś propozycje jak rozwiązać problem chwilowego przycinania się kompa podczas pracy nawet, gdy jest minimalnie obciążony.
dzis rozwiazalem problem systematycznego przycinania kompa ale w grach i 3dmarku. Wineponosil PCProbe. Moze to u ciebie pomoze, wylacz go i sprawdz. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez nie wiem ..moja karta ma wiatrak i jest ZIMNA i STABILNA .. wiec załóż jakikolwiek wiatrak i sprawdz w 1 kolejności, imo cokolwiek co jest gorące w twoim kompie .. no chyba poza mosfetami (albo mofsetami nie pamientam jak sie to pisało )  wymaga schłodzenia do przyzwoitej temp .. max 50*

Zamontowałem wiatrak na karcie i nadal są przycięcia mniej więcej tak samo jak wcześniej. Może ktoś ma jeszcze jakieś propozycje jak rozwiązać problem chwilowego przycinania się kompa podczas pracy nawet, gdy jest minimalnie obciążony.
dzis rozwiazalem problem systematycznego przycinania kompa ale w grach i 3dmarku. Wineponosil PCProbe. Moze to u ciebie pomoze, wylacz go i sprawdz. pozdrawiam

A pytałem czy nie działają w tle jakieś usługi..... :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testuje, dalej kompa z OCZkami i ogólnie klęska jak pod Stalingradem. Niestety 11 X 210 stabilne było ale tylko jedną godzinę a to za mało. Podobnie z 11 X 209 :( A do kryterium stabilności dodałbym "wstawalność". Bowiem co z tego, że na jakichś ustawieniach komp pracuje stabilnie i przechodzi test Primem, kiedy "Uruchom ponownie" nie działa, a uruchomienie kompa z rana poszło za trzecim razem, z pośrednictwem ustawień awaryjnych. :(. Zdaje sie że ta niemała kasa na OCZki jest pieniądzem wyrzuconym błoto, bowiem będą się nudzić przy ograniczającym je procu.

Badziewiarskie Spektec'i które były 3 razy tańsze chodziły stabilnie na 11,5 X 194, oczki z tym samym mnoznikiem pójdą zaledwie na 11,5 X 200 (stabilność długoterminowa jeszcze nie zbadana) Uzwgledniwszy kryterium "wstawalności", może się okazać, że pójdą na 11,5 X 195 ulb 196 co oznacza totalną porażkę :(

Żeby chociaż chodziły mnożniki 10,5 i 10. Ale niestety nie chodzą, w desperacji też je sprawdziłem.

Tyle z frontu walk, jezdem zdruzgotany.

Narka

UPDATE 11,5 x 200 Prime wywalił po 59 minutach :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smutne co piszesz :cry: Pamiątki są extra i co z tego jak reszta blokuje. Może zmień procka....?

Pomysł słuszny, ale całe oszczędności wywaliłem na pamiątki właśnie i choć procki są sporo tańsze to przez najbliższe miesiące nawet tych kilku stówek nie wyłuskam. :( Zresztą wkurzają mnie te obecne procki z blokowanymi mnożnikami, a zanim ja odbiję się od dna z kasą tych nieblokowanych nie będzie wcale :(. Uch ale co ja tu Was będę smucił, może ktoś dla odmiany ma jakieś dobre wieści :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

dzis rozwiazalem problem systematycznego przycinania kompa ale  w grach i 3dmarku. Wineponosil PCProbe. Moze to u ciebie pomoze, wylacz go i sprawdz. pozdrawiam

A pytałem czy nie działają w tle jakieś usługi..... :evil:

Ja takiego procesu jak PCProbe nie mam ale widzę Ati2evxx.exe. Ten proces jest uruchomiony przez użytkownika i przez system. Przy okazji dopisze jeszcze co zaobserwowałem wczoraj – komputer zaczął się przycinać o wiele częściej niż zwykle a podczas próby wyłączenia lub włączenia sieci w panelu sterowania przycinał się na dłuższą chwilę. Po wyjęciu kabla sieciowego przycięcia całkowicie znikły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...wracam do problemu myszy... przy przewijaniu kólkiem stron (ale nie tylko ) dochodzi do maksymalnego obciążenia procesora(Athlon 2500 Mobile 12x200, 166), nie pomogła zmiana myszy, karty graficznej, pamięci, przy zegarach 100, 133, bez problemu...albo po wyłączeniu całej akceleracji sprzętowej...programy w tle także nie stanowiły problemu... 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hanu jak to jest z nasza płytką i A-CU ?jaka musi byc odleglosc pomiedzy zasilaczem a socketem ??

Jakby się kto nie zorientował to kamilek pyta o możliwości montazu Zalmana CNPS 7000A-Cu. Temat był ale czy ktoś to zmierzył??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamilek, ja nie chcę być upierdliwy, ale wszystkie ostatnie problemy przez Ciebie poruszane już wałkowaliśmy milion razy, a reszta stoi jak wół w instrukcji i naszym FAQ. Trochę inicjatywy..... :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamilek, ja nie chcę być upierdliwy, ale wszystkie ostatnie problemy przez Ciebie poruszane już wałkowaliśmy milion razy, a reszta stoi jak wół w instrukcji i naszym FAQ. Trochę inicjatywy..... :evil:

Co do Zalmana, winę biorę na siebie. :oops: To ja skierowałem Kamilka z tym pytaniem do Ciebie. Przejrzałem FAQ i takiej prostej informacji jak minimalna odległość zasilacza od krawędzi płyty nie ma. Na stronie Zalmana pisze, że musi być 55 mm od środka socketu, ale to wypadałoby mierzyć ze zdjętym procem. Jeżeli dodamy info ile to wychodzi od krawędzi płyty można będzie to sprawdzić nawet z założonym procem i dotychczasowym coolerem.

Sorki Hanu, nie chcielim Cię wkurzyć przed weekendem.

Ale zgadzam się, że wsie nowe forumowicze powinni przeczytać FAQ. Uważam, że jest rzetelnie zrobione i warto!! Co do pozostałych 100 stron topicu, hmm na to trzeba sporo czasu i anielskiej cierpliwości, a nie każdy ją ma. :(

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem sobie mobo ASUS A7N8X-E DELUXE WIFI + amd2500+M + Twinmosy 2 x 512 DUAL pc3200 :evil: :evil: :evil: i za cholerę nie moge zmusić ich do pracy na FSB 200 lub wyżej. (restartuje mi kompa, albo wywala do pulpitu) Stabilnie jest na 12.5 x 166. Zmiany napięć, puszczanie w singlu,zmiany timingów nie pomagają. To na 99,9% wina ramów, zasilacz spokojnie sobie radzi, napięcia w normie (chieftec 360). Macie może jakies inne pomysły co zrobić aby to chodziło ok? Jak nie to dzis chyba zamienie te ramy na kingstony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem sobie mobo ASUS A7N8X-E DELUXE WIFI + amd2500+M + Twinmosy 2 x 512 DUAL pc3200 :evil:  :evil:  :evil:  i za cholerę nie moge zmusić ich do pracy na FSB 200 lub wyżej. (restartuje mi kompa, albo wywala do pulpitu) Stabilnie jest na 12.5 x 166.  Zmiany napięć, puszczanie w singlu,zmiany timingów nie pomagają. To na 99,9% wina ramów, zasilacz spokojnie sobie radzi, napięcia w normie (chieftec 360).  Macie może jakies inne pomysły co zrobić aby to chodziło ok? Jak nie to dzis chyba zamienie te ramy na kingstony.

Zamień!! Zwłaszcza, jeżeli możesz na któreś z tych polecanych przez Hanu na FAQ (s.1) na kościach Winbond'a!! :D

P.S. I raczej nie zaczynaj od razu od 12,5 X 200. Zacznij może łagodnie od 11 X 200. Bo może się okazać, że nie pamięci a proc Cię blokuje. Po doświadczeniach Kamilka widzę, że nie jest pewne że Barton 2500+ mobile bedzie chodzić na naszej płycie na 2500 Mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dawałem 11 x 200 - zwiecha

dawałem 12 x 200 - zwiecha

dawałem 196 x 11 - zwiecha

dawałem 196 x 10 - zwiecha

dawałem 208 x 10 - zwiecha

dawałem 208 x 11 - zwiecha

na każdej z powyższych kombinacji testowałem różne napiecia ramów, proca i dalej to samo. Jedyne stabilne to 166 x 12.5 - zero problemów. Nie musze miec 2500MHz ale 200 x 11 już by mi styknęło. Mnożniki mam odblokowane bo to mobile. Po ustawieniu na 166 x 12.5 - > w windozie mam unknow CPU. Jak dałem np. 13 x 166 to pokazywało mobile AMD tyle że proc mial wtedy ~ 800 MHz.

 

PS. Dzwonilem przed chwilą do sklepu, nie specjalnie zareagowali na to że chce inne ramy. Powiedzieli zebym do serwisu zabrał całego kompa. I

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co się dzieje jak dasz 11 lub 11,5 x166? Napisz jak podają progsy w Windzie jak ustawisz 13x166, bo to trochę dziwne, że BIOS wali ~800 MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak an marginesie - stronka z BIOSami dla CAŁEJ rodziny A7N8X, wyposażonymi w najnowszy SATA BIOS 4.2.47

BIOS

Tylko pamiętajcie o tym, że mix 1004 (najlepszy do OC) i SATA 4.2.47 nie usuwa problemu z RAID0 -> pliki mają błędy. Patrzcie FAQ na pierwszej stronie

 

Na stronie siliconimage jest już BIOS 4.3.47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś czuje, ze za moją uszkodzoną płytę dostałem prawie sprawną,. Nie mogę sobie poradzić z SS. Nie mam sygnału na główne głosniki. SS jest podłączony z wieżą (obsługującą 5.1) analogowo 3 kablami jack - podwójny chinch.

Jak puszczam sygnał testowy to kanał centralny i tyły są, ale nie ma sygnału na kanał główny ;(.

Jak daje SSwav06 z zakładki MIDI. to panna mówi left i center w lewym tylnym głośniku, right w prawym tylnym, a left surround i right surround tam gdzie trzeba tylko bardzo cicho. Dostanę szajby z tym SS, możecie coś podpowiedzieć??

UPDATE problem dotyczy tylko jednego tego zieloengo wyjścia. Czy problem możę tkwić w:

1. Systemie, trzeba postawić od nowa.

2. kabelku który z CD rom podpiety jest do gniazda Aux bo to właściwe jest pod Silencer'em.

3. Jakieś magicznej zworce, której to obezność sugerował serwis

4. po prostu wcisnęli mi bubla a nie sprawną płytę.

??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PIT5 ja mam tak samo jak ty na mnozniku wiecej niz 12,5 płyta głupieje i zaniza mghz proca.Mi proc jeszcze poszedł na 2200 ale chciałem 2500 :) wydaję mi sie ze to nie wina ramu bo jak by to była ich wina to by proc wogóle nie wszedł do windy.Ja mam tak samo i nie wiem co jest.Proponuje ci sprawdzic na innym kompie najlepiej z Abitem.a jakie temp masZ ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mobo było padnięte :evil: . Pojechałem do serwisu, wsadziłem kingstony hyper-x i dalej zima. restarty za restartami. Kombinowałem jak tylko wlezie i dalej nic. Wziąłem sobie płyte EPOX 8RDA+ ( 5 razy 3dmark01 puszczony i 0 zero problemów. Chodzi 200 x 11, temperatura ~ 45 stopni ) Na asusie nawet jednego testu nie dało sie ukończyć, czyli wychodzi na to że wszystko jest ok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, żeby już się nie bawić powiem Wam jak to jest z tymi Mobile.

Jak wiadomo Mobile mają odblokowany mnożnik i w teorii system może zmieniać je w locie. Macie Mobile 2500+ taktowanego 14x133. Jeśli byłby "zwykłym" Bartonem Asus umożliwiałby zmainę mnoznika pow. 12,5 z racji faktu, że nie ma 5bit FID. Ale Mobile jest traktowany z racji "lotnosci" swojego mnożnika jak procek z domyslnym mnożnikem poniżej 12,5 i płyta domyślnie ustawia go jako 6x100 lub 6x133. Sumując, wynika z tego prosty fakt, że na naszej płycie z wsadzonym Mobile będą działać TYLKO mnożniki z zakresu 6-12,5. Wszystko powyżej odpalać będzie się będzie z "drugą" wartością po slashu znajdującym się za wybranym mnożnikiem ( czyli np. zamiast 13 będzie wchodził 8). Jasne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...