Skocz do zawartości
AndyN

Asus A7n8x/-x/-e/-deluxe-porady Problemy


Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym FSB 250MHz, ale nie wiem, czy to realne?

Zapomnij.... Rekord na Xtremesystems Vmodami to 242 Full Stable. To nie jest MoBo do FSB 250. Po prostu Asus ma słabsze w stosunku do Abita i DFI sekcje zasilające chipset i tylko trójfazowe zasilanie procka. Sam robiłem na ŚP poprzednim egzemplarzu Vmody i choć pamięci poszły w górę ( a jeszcze wtedy miałem Kingstonki na Winbondach bh6) po zwiększeniu poziomu Vmem do 3,1 to podbicie Vtt nic nie dało i kończyło się to tym , że stabilność nagle urywała się w obrębie jednego MHz. Po prostu chipset nie wytrzymywał.

 

BTW - skąd wyrwałeś te Mushkiny?

To nie wiem, czy ma sens wymiana na mobilnego :?:

 

Mushkiny kupiłem od janekbo z Allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym do swojego A7N8X v.2.0 zapodać Uber'a 1004. I mam pytanie. Czy mogę go z-flashować tym programem dołączonym do Asusa "AsusUpdate", czy muszę to robić w dosie tym programem AWDFLASH. Jeśli tak to jak to zrobić? Bo ta kombinacja - Alt + F2 nie działa u mnie. Dyskietki startowej nie mam, a ta do XP jest chyba aż na 6... a mam XP. I czy na tym uberze potencjał O/C jest większy?

Możesz to zrobić tym programem działającym pod win.

Potencjał O/C jest większy, bo dochodzi kilka opcji i większe napięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie mam pewnien problem nie wiem czy płyta główna jest walnieta czy moze to wina grafiki mam Płytke A7N8X Deluxe i chwilowo urzeduje na grafice ATI Rage IIc PCI (Mój Hercules poszedł do serwisu i dostałem 100 % zwrotu kasy czyli 1086zeta Radek 9800 pro w drodze) odkad zinstalowałem "NOWĄ" grafe mam problem ze sprzetem mianowicie przestała działac sieciowa pomyślałem ze trzeba przeinstalowac winxp zrobiłem to net działa ale co jakis czas przestaje działac dzwiek to wina płyty czy moze ten rage sie gryzie z innymi podzespołami ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjaciele, MAM FSB 205 :) :) :)

Niewiem, mam chyba chore mobo, albo proca, bo na fsb 200, to nie, niewstaje albo wcale, albo przy ładowaniu windowsa reset.

Ale z czystej ciekawości (szczerze mówiąc, troszke dla zabawy) ustawiłem FSB 205, i najwyższe napięcie, volcano12 na najwyższe (a niechch sie popisze, mimo że nie można było wytrzymać :lol:), system sie ładuje, ja siedze i czekam na restart, a tu pokazuje sie pulpit Windowsa XP.

Myśle , nie tak szybko, trzeba storturować primem bydlaka, i nic, 20min stabilniie, temp. 51C.

Następnie zmniejszam napięcie do 1,750, i znowu TT, od 20min. chula aż miło.

mnoznik na 11.

Popróbuje z niższym napięciem, i wyższym mnożnikiem :)

Pozdrawiam wszystkich :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to bardzo ciekawe :)

Jednak nieznane są oblicza naszej mobo:) jak zmienie zasilacz zobacze na ile moja pójdzie i ile wytrzymają moje no-name na hynix'ach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe, mówie Ci , teraz mam 1,675V, fsb 205, mnoznik 11.

TT (torture test) chodzi od 10min, zero błędów.

Ja jednak wole zostać przy najniższym napięciu, mam normalną temperaturke w stresie, czyli 55-56C.

Myśle że cooler jest dobrze zainstalowany, ale chyba mam zwalone czujniki na płycie.

Możliwe też że karta graficzna, podgrzewa "atmosfere" w budzie, bo jest parząca.

Cooler, już do mnie leci, w pon. góra wtorek będzie (na grafike, rzeczjasna), więc zobaczymy.

Mam jeszcze jedno podejrzenie, może właśnie ta karta grzeje jakiś czujnik temp. stąd tak wysoka temp., bo jak dotkne kondensatorów koło AGP, to są bardziej jak ciepłe :/.

W każdym razie, ja jestem bardzo zadowolony, teraz trzeba zdziałać coś z tymi temperaturami :)

Jak sądzisz peseq, czy możliwe żebym miał zwalone czujniki na mobo, albo aby grafa je z deczka podgrzewała??

Pozdrawiam!

 

Póściłem na 12x, ale nie wstał, przy ekranie ładowania windy, restart.

Ale na 11,5x,wstał trwają testy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

waluigi: hmmm.. co do temperaturek... Jest teoria że na naszej mobo są :!: Zaniżane :!:

A jak dotykasz radiatorka od procka? Ciepły? Parzy? ledwo ciepły? Sprawdź.. U mnie Radek się też grzeje jak głupi.. można się poparzyć jak się dotknie radiatorka.. Ale od CPU mam ledwie ciepły.. a w stresie ciepły. Czyli moge kręcić Mojego Bartka jeszcze:)

Jednak do Radka zdałoby się u mnie też jakieś chłodzenie..

A u Ciebie.. hmmm.. Wątpie czy Karta Graf. podkręca Ci tak mocno temp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

waluigi: hmmm.. co do temperaturek... Jest teoria że na naszej mobo są  :!: Zaniżane :!: 

A jak dotykasz radiatorka od procka? Ciepły? Parzy? ledwo ciepły? Sprawdź.. U mnie Radek się też grzeje jak głupi.. można się poparzyć jak się dotknie radiatorka.. Ale od CPU mam ledwie ciepły.. a w stresie ciepły. Czyli moge kręcić Mojego Bartka jeszcze:)

Jednak do Radka zdałoby się u mnie też jakieś chłodzenie..

A u Ciebie.. hmmm.. Wątpie czy Karta Graf. podkręca Ci tak mocno temp.

huh, IMHO ledwo ciepły...

Ale grafa tak się grzeje, że aż kondensatorki, koło AGP są gorące...

Niemam żadnego coolera na grafie, został zdemontowany już w poprzednim kompie.

Zamówiłem jakiś na allegro (link pare postów wyżej)może coś pomoże.

Ja nie twierdze że karta graficzna podnosi temp. PROCESORA, a jedynie jakiegoś czujnika...

Mnożnik 11,5 wysypał TT, musiałbym podnieśc napięcie proca, co mi się niebardzo usmiecha.

Teraz mam FSB 210, robie TT.

Pozdrawiam

PS: I na co byś stawiał, na zwaloną płyte (czujniki temp), a i niebyłbym taki pewnien czy wersja -E zawyża aż tak bardzo.

I jak sądzisz, czy te temp (45-47 w luzie, 54-55,56 w stresie, mogą zaszkodzić prockowi??)

TAk,na pamięciach 2,7, ale to chyba nie zawysoko???????

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe, mówie Ci , teraz mam 1,675V,  fsb 205, mnoznik 11.

TT (torture test) chodzi od 10min, zero błędów.

Ja jednak wole zostać przy najniższym napięciu, mam normalną temperaturke w stresie, czyli 55-56C.

Myśle że cooler jest dobrze zainstalowany, ale chyba mam zwalone czujniki na płycie.

Możliwe też że karta graficzna, podgrzewa "atmosfere" w budzie, bo jest parząca.

Cooler, już do mnie leci, w pon. góra wtorek będzie (na grafike, rzeczjasna), więc zobaczymy.

Mam jeszcze jedno podejrzenie, może właśnie ta karta grzeje jakiś czujnik temp. stąd tak wysoka temp., bo jak dotkne kondensatorów koło AGP, to są bardziej jak ciepłe :/.

W każdym razie, ja jestem bardzo zadowolony, teraz trzeba zdziałać coś z tymi temperaturami :)

Jak sądzisz peseq, czy możliwe żebym miał zwalone czujniki na mobo, albo aby grafa je z deczka podgrzewała??

Pozdrawiam!

 

Póściłem na 12x, ale nie wstał, przy ekranie ładowania windy, restart.

Ale na 11,5x,wstał trwają testy :)

Wauiligi!!

Zgodnie z zaleceniemi naszego Master of Mobo czyli Hanu, testy Primem powinny trwać min. 8 godzin !!!

Potwierdzają również moje doświadczenia, wielokrotnie wywalało mnie po 4-5 godzinach, a w najbardziej pechowym wariancie po 8 godzinach i 47 minutach. Wprawdzie przy większym przekręceniu, wywala od razu, jednak 10-20 min. to stanowczo za mało.

Pozdrawiam

UPDATE

IMHO zanim coś się stanie prockowi będziesz się rozglądał za następnym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wisz, ja osobiście nie gram, więc chciałbym aby pochodził z 4,5 latek.

Sam mówiłeś że temp. nienajgorsze...

A jak sądzisz czy to możliwe, że mam zwalone czujniki?????

Ustawiam prima, i czekam, yba moge zostawić kompa na noc??????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wisz, ja osobiście nie gram, więc chciałbym aby pochodził z  4,5 latek.

Sam mówiłeś że temp. nienajgorsze...

A jak sądzisz czy to możliwe, że mam zwalone czujniki?????

Ustawiam prima, i czekam, yba moge zostawić kompa na noc??????????

Nawet powinienes! Jak nie będzie rano błedów możesz powiedzić, że jest stabilny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

huh, IMHO ledwo ciepły...

Ale grafa tak się grzeje, że aż kondensatorki,  koło AGP są gorące...

Niemam żadnego coolera na grafie, został zdemontowany już w poprzednim kompie.

Zamówiłem jakiś na allegro (link pare postów wyżej)może coś pomoże.

Ja nie twierdze że karta graficzna podnosi temp. PROCESORA, a jedynie jakiegoś czujnika...

Mnożnik 11,5 wysypał TT, musiałbym podnieśc napięcie proca, co mi się niebardzo usmiecha.

Teraz mam FSB 210, robie TT.

Pozdrawiam

PS: I na co byś stawiał, na zwaloną płyte (czujniki temp), a i niebyłbym taki pewnien czy wersja -E zawyża aż tak bardzo.

I jak sądzisz, czy te temp (45-47 w luzie, 54-55,56 w stresie, mogą zaszkodzić prockowi??)

TAk,na pamięciach 2,7, ale to chyba nie zawysoko???????

Pozdrawiam

Wątpie czy grafa ma coś do rzeczy. Ale moge sie mylić.. raczej nie grzeje żadnego czujnika, ponieważ takowy sie znajduhe za daleko od portu AGP.

Co do zawyzań temp. przez nasze mobo to w sumie nie wiem.. 45-47 w luzie, są spoko.. w stresie też.. miałem tak i po prime95 po 24godzinach nie wywaliło błędu.. po założeniu wiatraka na bude temperaturki spadły o :!: 7*C :!: . Po kupieniu zasilki Chiefteca ide w góre z FSB :)

Aha.. Prime testuj minimum tak 5-6godzin. A jak chcesz mieć pewność to zostaw prime95 na nocke. Raco bedziesz wiedział o wszystkim :wink:

co do mojego wiatraka wyciągającego z budy ciepłe powietrze, to nie wiem jaki to, jednak zapłaciłem za niego 70złotych, głośność szumu to 12dbA. Jest nie słyszalny i kręci się z prędkością 1600obr/min.

 

Co do pamięci, 2,7V nie przeszkadza im. Pozdro. Ja mam na standarowym napięciu moje no-name na hynix'ach i w mem tescie są stabilne.

pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wisz, ja osobiście nie gram, więc chciałbym aby pochodził z  4,5 latek.

Sam mówiłeś że temp. nienajgorsze...

A jak sądzisz czy to możliwe, że mam zwalone czujniki?????

Ustawiam prima, i czekam, yba moge zostawić kompa na noc??????????

Nawet powinienes! Jak nie będzie rano błedów możesz powiedzić, że jest stabilny

A powiedz jeszcze Whelerfan, czy taki procek, pochodzi cosik koło 4,5lat?????? PONAWIAM PYTANIE

A i prime95, leci cały czas, czzyli stres, a na procu 53C 8O, wyjątkowo mało.

Mam dwa coolery, jeden pcha, drugi wypycha powietrze w budzie (to zalamy F1, są bezgłosne, ale tylko z reduktorem do 1700obr.), za każdego dałem 23zł.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wisz, ja osobiście nie gram, więc chciałbym aby pochodził z  4,5 latek.

Sam mówiłeś że temp. nienajgorsze...

A jak sądzisz czy to możliwe, że mam zwalone czujniki?????

Ustawiam prima, i czekam, yba moge zostawić kompa na noc??????????

Nawet powinienes! Jak nie będzie rano błedów możesz powiedzić, że jest stabilny

A powiedz jeszcze Whelerfan, czy taki procek, pochodzi cosik koło 4,5lat?????? PONAWIAM PYTANIE

A i prime95, leci cały czas, czzyli stres, a na procu 53C 8O, wyjątkowo mało.

Mam dwa coolery, jeden pcha, drugi wypycha powietrze w budzie (to zalamy F1, są bezgłosne, ale tylko z reduktorem do 1700obr.), za każdego dałem 23zł.

Pozdrawiam

Gwarancji Ci nie dam, ale bardziej prawdopodobne jest uszkodzenie fizyczne proca przy nieostrożnym montażu coolera ( np. takiego giganta jakim jest nasz TT 12) czy nawet przenoszeniuy kompa z niewypiętym coolerem, niż uszkodzenie go od podkręcania na tym poziomie.

Ponadto IMHO po 4-5 latach to będzie przestarzały złom, niewiele więcej warty niż Pentium 100 dzisiaj. 2 max 3 lata, później z każdym miesiącem funkcjonalność takiego sprzętu drastycznie spada. Ostatnio mam wrażenie, że tempo postępu i wymagania lekko zwolniły nie mniej 5 lat to dla kompa potworny szmat czasu.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

czy jest gdzies rozpisane / rozrysowane co dobrze jest zrobic plycie -E Deluxe po zakupie, jezeli planuje sie hmmm niehardcorowe OC - chodzi o wychlodzenie mosfetow / mostkow itdp. w faq nie ma za duzo,rozmyte informacje na nforcach. dobrze wiedziec co zrobic i co wymienic by spac spokojnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD 2800+

2 x 512MB

FX6800

2 x 160GB Maxt

1 x 40GB

1 x 20GB

Audigy 2

Tuner TV

Tuner DVB

CD

DVD-R

 

z zalozeniem pracy 24/7

 

niehardcorowe oc = stabilna praca XP ciurkiem przez kilka dni przy zamknietej obudowie dobrym wentylu na procku + dobrze rozplanowanemu wnetrzu + 2 x 80mm na obudowie czyli bez dokupywania klimatyzatora w pokoju z nawiewem na otwarta bude

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD 2800+

2 x 512MB

FX6800

2 x 160GB Maxt

1 x 40GB

1 x 20GB

Audigy 2

Tuner TV

Tuner DVB

CD

DVD-R

 

z zalozeniem pracy 24/7

 

niehardcorowe oc = stabilna praca XP ciurkiem przez kilka dni przy zamknietej obudowie dobrym wentylu na procku + dobrze rozplanowanemu wnetrzu + 2 x 80mm na obudowie czyli bez dokupywania klimatyzatora w pokoju z nawiewem na otwarta bude

IMHO do takiego czegoś powinnieneś po pierwsze kupić DOBRY ZASILACZ.

Zastanawiam się, tutaj chyba potrzebny jest Chieftec 420W, http://www.barwkomp.pl/index2.php?id2=menu...02DF&kat=&pkat= , albo nawet jakiś wysoki Antec...:roll:

Rozumiem że te dwa maxtory chcesz w SATA, ale poco Ci np. ta 20GB dysk?? Równie dobrze "wyrzuciłbym" z Twojej konfiguracji tego Audigy, masz już na Asusie zaintegrowany dzwięk.

IMHO troche przesadziłeś "z wyposażeniem" tego kompa. :)

A i nie kupuj 2800+, lepiej weż Bartona Mobile 2500, lepiej się kręci, i mniej grzeje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie :)

 

Juz nie chcialem zakladac nowego tematu, bo tutaj zbierają sie uzytkownicy plyty asusa a7n8x deluxe :)

Wlasnie teraz bede sobie kupowal taką plyte wersję -e bo innych nie ma. Mam pytanie. Czy ktos stosowal na plycie chodzenie pentagrama qc 80 cu/alcu? Jak sie to ma porownawczo do Zalmana 7000 AlCu?

Zastanawiam sie nad tym pentagramem, bo jest tanszy i caly Cu. Jednak zastanawia mnie inna sprawa. Kompa bede woził w samochodzie(czasami) i ten sposob zapinania na zapinke pentagrama mnie przeraza. Nie chce urwac socketu bo przeciez wersja Cu przekracza 2 razy normę obciążenia na sokcet A.

A Zalman 7000 AlCu/Cu jest mocowany na sruby, wiec bardziej bezpieczne mocowanie.

Prosze o porady i co mam zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadałem Pentagram QC 80CU, wentyl jest łatwy do montarzu.Miałem zastrzeżenie do temperatury.

Posiadam CoolerMaster CP5-8JD1F-OL Silent gdy temp. otoczenia miałem 25C

 

 

poczatek temp.48/33( Asus Probe 2 procek/mostek nort)

Barton 2500+ częst. 1833MHz

1 test -Codecreatures standart (1024/768 anti-aliasing-off)po - 53C/33C

2 test 53/33

3DMark2001 (13186) 54C/36C

Prime 95 25 min( torture test) 56C, nm 37C

-----------------------------------------------

Barton 2500+( 3200+)

Codecreatures

1 test - 55/37 (43,7 fps/sek)

2 test - 57/37

3DMark 14653 tem po 56/37

Prime 95 chyma słaba pamięć - nie działa

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

 

Wentylator PENTAGRAM QC 80 Cu

2500+

1 test 50/32

1 test 52/33

3DMark 13167 temp. po - 53/32C

Prime 95 początek 51C po ( 25 min) 55/32C

 

Idę oddać mam wentyl za 44zł studzi prawie jak Pentageam

dopiszę jak na Bartonie 2500+(3200+)

1 test - 53/32

2 test - 55/33

 

obroty na cooler master mam 2370 na pentagramie też takie ustawiłem

na mojej płycie (jak niżej) żeberko wentyla dotyka radiatora od mostka północnego.

Ciekaw jestem czy mi wejdzie Zalman chcą 200Zł

Oddałem !!!!!!!!!!

 

Byłem bluzgany za moje złe zdanie o tym wentylu,może CoolerMaster CP5-8JD1F-OL Silent jest taki dobr ?

Na spodzie wentyla jest folia a po bokach paski filcu czy gumki te zostawiłem ,są poza stykiem wentyla i rdzenia procka.Wiele osób pisało ze to błąd.

wielu radzi szlifowanie spodu radiatora( Zalman to lustro tu jest gorzej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO do takiego czegoś powinnieneś po pierwsze kupić DOBRY ZASILACZ.Zastanawiam się, tutaj chyba potrzebny jest Chieftec 420W

czyli minimum 400W ? a pozniej mozna cokolwiek gadac. ok.. to chcialem wiedziec :)

ale poco Ci np. ta 20GB dysk??

mam potrzebe szufladowania go i przenoszenia danych :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO do takiego czegoś powinnieneś po pierwsze kupić DOBRY ZASILACZ.Zastanawiam się, tutaj chyba potrzebny jest Chieftec 420W

czyli minimum 400W ? a pozniej mozna cokolwiek gadac. ok.. to chcialem wiedziec :)

ale poco Ci np. ta 20GB dysk??

mam potrzebe szufladowania go i przenoszenia danych :|

A myślełeś o szyfladzie właśnie, masz zamiar ją zastoswać??

Ja przy takim kombajnie, zdecydowałbym sie na bude Chiefteca, najlepiej jakiś BigTower, ale w tych, montowane są domyslnie zasiłki 360W, wiem że jednak np. w Barwkompie (www.barwkomp.pl) można zamienić zasilacz, a oni zwrócą Ci różnice, musiłbyś spytac tylo, ile dadzą Ci za Chiefteca 360W.

Buda wyglada tak, tylko zwróć uwage na jej rozmiary!!

http://www.barwkomp.pl/index2.php?

id2=menu_prod&id3=sek_opis&kod_p=OBCHIBX03BBB&kat=&pkat=

A tu masz zasilacz: http://www.barwkomp.pl/index2.php?id2=menu...02DF&kat=&pkat=

A i powiedz jakie pamieci zamierzasz kupić??????

Proc też masz u nich, http://www.barwkomp.pl/index2.php?id2=menu...T25M&kat=&pkat=

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam .Mam mały problem z płytą A7N8X . Podczas startu kompa często nie chce mi wystartować Windy bo albo brakuje mu jakiegoś pliku albo w ogóle dysku nie widzi .Jak już wystartuje system to może dzialać tydzień i niema problemu ,dzieje się tak tylko gdy komp jest wylączony jakiś czas. Dysk to WD 120 gb JB . Na poprzednim dysku nie mnialem takich problemów . Mam też drugi dysk Barracuda V który czasami po prostu przestaje działać pod windozą i potrzebny jest reset . Dyski na 100 % są sprawne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...