Skocz do zawartości
Janek_SiD

Czy korzystacie z oprogramowania i sterowników dołączonych do płyty głównej?

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam płytę Asus P6T Delux V2. Win 7 rozpoznaje w zasadzie wszystko z automatu, a ja w myśl zasady, czysty system, to szybki system, instaluje minimum potrzebnych programów. W zasadzie jedyny potrzebny mi sterownik, to ten do karty graficznej.

 

I teraz naszła mnie taka myśl. Czy warto instalować sterowniki i dodatkowy software dawany przez producenta płyty głównej? Może część sterowników jest lepsza/nowsza niż te dostępne w Win 7?

 

Czy ktoś korzysta z takich programów jak:

- ASUS EPU-6 Engine

- ASUS TurboV V

- Ai Charger

- ASUS AI Suite

- ASUS PC ProbeII

 

Czy przydają się w praktyce, czy głównie zaśmiecają system i szkoda zachodu?

 

Zastanawiam się, bo być może moje minimalistyczne podejście, pozbawia mnie jakiejś istotnej funkcjonalności? Kiedyś wkładało się płytę CD ze sterownikami i instalowało jak leci. Dziś albo robi to system, albo ściąga się najnowsze wersje ze strony producenta.

 

Jak to wygląda u was?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instalowałem wiele systemów na różnych konfiguracjach i zawsze unikam tego badziewia, które dostarcza producent. Dla przeciętnego zjadacza chleba są to bezużyteczne zamulacze systemu/zatruwacze życia. Natomiast zaawansowani użytkownicy sami potrafią dobrać dla siebie dobre oprogramowanie - zazwyczaj nie jest to soft producenta.

 

Dawniej problem stanowiły sterowniki grafiki. Gdy używało się tych domyślnych z systemu, to gry/programy używające akceleracji odmawiały współpracy, bo domyślny sterownik potrafił co najwyżej pulpit wyświetlać i trzeba było pobierać najnowszy sterownik ze strony NVIDIA/ATI. Teraz się to chyba poprawiło i na domyślnych sterownikach można już jakoś żyć. Zmiana ich jest sensowna, gdy walczymy o klatki w grach czy punkty w "3d-markach".

 

PS. Trochę kiepski dział na takie pytania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli radzicie instalować goły system, niech sam sobie wszystko wykryje i na to stery od grafiki i tyle? Bez instalacji sterowników, które zostały wykryte automatycznie i bez tych dodatkowych programów narzędziowych? To by się potwierdzało moje podejście do tego tematu.

 

Chociaż teraz jak zainstalowałem stery do wbudowanej w płytę karty dźwiękowej, jakbym miał lepszą jakość dźwięku, niż na tych dostarczonych od Win 7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ma lepszy sprzęt i używa do gier, filmów i muzy w lepszej jakości (dobra karta, dobre głośniki, zamiłowania audiofila), to zmiana sterowników ma sens. Jeśli natomiast komp ma tanią zintegrowaną kartę i głośniki z przysłowiowej Biedronki, to użeranie się z innymi sterownikami nie ma większego sensu.

Zgodnie z zasadą: Nigdy nie ruszaj poprawnie działającego systemu. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...