Skocz do zawartości
ath

RIFT

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj polska premiera, zamierza ktoś grać, albo grał w betach ?

 

RIFT - Home

 

Dziś polska premiera RIFT, czyli kolejnego pretendenta do tronu MMORPG

 

Mamy dobre wieści dla fanów gier MMORPG. Zgodnie z zapowiedziami, na polskim rynku zadebiutowała dzisiaj gra RIFT, czyli najnowsza produkcja tego typu

 

Dystrybutorem tego tytułu w naszym kraju jest firma Licomp Empik Multimedia. Sugerowana cena detaliczna ustalona została na poziomie 159,99 złotych, choć debiutancką produkcję studia Trion World Network można bez problemu kupić też za mniejszą sumę. Nabycie gry uprawnia do uczestniczenia w zabawie przez 30 dni. Po upłynięciu tego terminu będziemy mogli przedłużyć abonament o kolejnych 30 lub 60 dni. W pierwszym przypadku kosztować nas to ma 59,99 złotych, a w drugim 99,99 złotych.

 

Jakiś czas temu twórcy pochwalili się, że gracze założyli na oficjalnej stronie ponad milion kont. Oczywiście nie oznacza to, że wszyscy oni zamierzają nabyć tę grę. Wielu z nich dokonało bowiem rejestracji wyłącznie z myślą o wzięciu udziału w otwartych beta testach. Mimo to, liczba ta pokazuje, że zainteresowanie produkcją Trion World Network jest całkiem spore.

 

RIFT to gra MMORPG, która przenosi nas do krainy Telara. Gracze wcielą się w nieśmiertelnego bohatera i przyłączą się do jednej z dwóch frakcji. Pierwszą z nich są pozostający wierni bogom Strażnicy (Guardians). Natomiast drugą są Buntownicy (Defiants), którzy wypowiedzieli bóstwom posłuszeństwo. Światy gry kształtować będzie konflikt pomiędzy tymi dwoma stronnictwami, jak również nieustająca wojna z Niszczycielem Regulosem.

 

Tworząc postać wpierw musimy zdecydować się na jedną z czterech klas (dostępny jest wojownik, mag, kleryk i łotr), a następnie dobrać umiejętności z dziewięciu różnych drzewek talentów (jedno z nich przeznaczone jest wyłącznie do PvP). Zabawę uatrakcyjnić mają losowe pęknięcia bariery oddzielającej rzeczywistość Telary od sfer żywiołów. Z tych szczelin wypełzną magiczne bestie atakujące wszystko, co stanie im na drodze. Powstrzymać je będą mogły jedynie dobrze zorganizowane grupy bohaterów. Jeśli się im to nie powiedzie, to okoliczne tereny zostaną opanowane przez potwory, uniemożliwiając tym samym handel oraz swobodne wykonywanie zadań.

 

Zainteresowanym grą polecamy zapoznanie się z opublikowaną na naszym serwisie zapowiedzią.

 

Dziś polska premiera RIFT, czyli kolejnego pretendenta do tronu MMORPG | Wiadomość 2011-03-04 07:40:59 | GRY-OnLine

ponad godzinny gameplay -

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gram od soboty wieczór.

Zdążyłem przerobić wszystkie 4 klasy postaci z najpopularniejszymi buildami do levelowania. Najlepiej/najszybciej grało mi się Rogue-bard/marksman/ranger. Moby schodzą w ciągu 1-1 1/2 rotacji.

Co ciekawe grając później tankiem moby schodziły 2-3 razy dłużej, ale czas potrzebny do osiągnięcia 10lv miałem lepszy niż na rogalu.

 

Ogólnie gra się fajnie, grafika ładna, ale o ustawieniach na max w fullHD mogę zapomnieć - 27 fps w miejscu i spadki do 20 przy poruszaniu się (Q6700@3,6Ghz + gtx570@800Mhz). W rajdzie jest jeszcze gorzej (jak to w mmo) - przy ustawianiach średnio-wysokich gdzie mam 50-70fps solo potrafi spaść do 17fps gdy mamy z 25 osób nawalających bosa :).

 

W porównaniu do WoW - jest oczywiście duże podobieństwo. Wygląda nawet jakby ktoś w połowie tworzenia WoWa i WARa pozamieniał projekty. Ale to raczej nie jest minus gry. Wręcz przeciwnie, RIFT ma b.dobrą grywalność PVE z WoWa i całkiem niezły klimat z WAR'a.

PvP nie grałem dużo, ale jest trochę gorzej niż w WAR ale i lepiej niż w WOW (nie jestem fanem pvp,więc ktoś inny może mieć inne odczucie).

 

Ogólnie polecam.

 

pzd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja gram od headstartu - 24 lutego :)

Co do pvp to nie ma tutaj nastawienia typowo rvr jak w warku, ale powiedzmy w zonie scarlet gorge już jest na prawdę ciekawie, wczoraj z 2h non stop tłukliśmy się z defiantami, każdy próbował zrobić fire rifta. :]

Poza tym są też warfronty, czyli odpowiedniki battlegroundów z wow'a i scenariuszy z warka.

Najbardziej to podoba mi się mix souli, co prawda tylko cztery klasy do wyboru ale za to aż 9 speców (zwanych soulami) do dowolnego miksowania, na prawdę daje to ogromne możliwości.

Instancje też bardzo ciekawe, taktyki fajne, o wiele bardziej urozmaicone niż w wow. Crafting podobny z tym, że tutaj rozwijamy trzy główne profki, dodatkowo craftować można tylko w wyznaczonych miejscach.

Ogólnie tak jak napisał kolega wyżej to taki mix wow z warkiem, póki co jest bardzo fajnie, masa ludzi jak to na starcie, najlepszy okres na grę.

Jest masa rzeczy do roboty, poza standardowym questowaniem to ciągłe rifty, inwazje, zabijanie world bossów itp.

 

jurek911 jaki serwer? Ja na whitefall (rogal), to taki odpowiednik burning legion z wow. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie informatyk, tylko tandetna imitacja programisty dłubiąca w PHP.

A tak trochę bardziej serio - ja się nie czepiam, bo sam 9/10 z tego rozumiem. Ale jak przeczyta takie coś osoba niewtajemniczona (chociaż nie wiem co by taka robiła w dziale "gry") to poskrobie się pewnie w głowę, i pójdzie fPis.. tzn gdzieś, zadając sobie pytanie "co to, @$, za ludzie".

 

Tak na marginesie - niedawno z kumplem gadaliśmy na temat zderzaka zdemolowanego przez jego żonę, Powiedział że to było PvE, nie PvP ;]

 

A żeby nie było całkiem OT, to małe moje gdybanie... opinia, stwierdzenie (niepotrzebne skreślić):

Gdyby to miało micro payment, to bym najprawdopodobniej grał. Wydanie najpierw 150 zeta na grę, a potem pakowanie w abo (tak, rozumiem- serwery kosztują a wrzucenie reklamy KFC na tawernie raczej zepsuje klimat) co miesiąc, to dla mnie niezbyt miłe finansowe doświadczenie, chociaż skąpy nie jestem.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serwery serwerami, ale tam kupa ludzi siedzi przy tym itp.

No i kasa kasą, jedni wydają 139zł na jakaś nową grę, którą przejdą w 8-10h inni na browary/fajki itp. także kwestia podejścia. :]

Ale dobra wystarczy tego OT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na Blightweal, bo tam gra moja gildia z AoC i WARa... ale teraz mi dałeś do myślenia, bo kol z pracy dał mi dziś namiary na siebie...na Whitefall.

 

Co do buildów to faktycznie mix jest nieziemski :) Gram Rogue co zachowuje się jak Hunter (ma peta z drzewka Ranger + łuk z Marksman), a do tego największe obrażenia zadaję z drzewka Bard (nawala z MANDOLINY i FLETU, tudzież innego instrumentu !!! a przy tym leczy całkiem nieźle).

 

ath, jeszcze mi napisz po której stronie grasz i jak się korzysta z tych teleportów. Rozumiem, że te w mieście to do poruszania się pomiędzy większymi lokacjami, ale np na mapie widziałem takie małe nieaktywne ( to teleporty czy co ? )

 

pzd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jakies demko albo cos takiego by to wyprobowac?

Tak jak WoW wywolal maly ruch wymiotny to w WO calkiem milo mi sie gralo przez kilka miesiecy.

 

Wiec zamiast wywalac 150zyla w slepo wolalbym to potestowac sobie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na Blightweal, bo tam gra moja gildia z AoC i WARa... ale teraz mi dałeś do myślenia, bo kol z pracy dał mi dziś namiary na siebie...na Whitefall.

 

Co do buildów to faktycznie mix jest nieziemski :) Gram Rogue co zachowuje się jak Hunter (ma peta z drzewka Ranger + łuk z Marksman), a do tego największe obrażenia zadaję z drzewka Bard (nawala z MANDOLINY i FLETU, tudzież innego instrumentu !!! a przy tym leczy całkiem nieźle).

 

ath, jeszcze mi napisz po której stronie grasz i jak się korzysta z tych teleportów. Rozumiem, że te w mieście to do poruszania się pomiędzy większymi lokacjami, ale np na mapie widziałem takie małe nieaktywne ( to teleporty czy co ? )

 

pzd

 

Teleporty są tylko po jednej sztuca na zonę, także niewiele - taki zielony punkt na mapie a w grze niebieskie lustro.

 

Jest jakies demko albo cos takiego by to wyprobowac?

Tak jak WoW wywolal maly ruch wymiotny to w WO calkiem milo mi sie gralo przez kilka miesiecy.

 

Wiec zamiast wywalac 150zyla w slepo wolalbym to potestowac sobie

 

Póki co nie ma triala, ale grze bliżej do warhammera niż warcrafta.

 

jurek911 ja guardianami cisnę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam się zastanawiam czy zaopatrzyć się w kluczyk do RIFT'a czy może odświeżyć konto w WoW'ie. cenowo mniej więcej to samo. Jednak RIFT to zupełnie coś nowego a wow ... może contentu całego nie mam zaliczonego ale widziałem sporo. Pewnie 100% odpowiedzi będzie na korzyść RIFT'a co mnie w sumie nie zdziwi. To co, "Welcome bielski to Whitefall server" ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nawet cataclysm nie kupiłem.. odpaliłem 10-dniowego triala na swoim koncie, trochę pobiegałem worgenem i jakoś mam przesyt, za to RIFT to tak jak piszesz coś nowego, wszędzie pełno ludzi, wszystko jest odkrywane na nowo, najlepszy okres jeśli chce się pobawić w ten tytuł.

No i zapraszam na whitefall oczywiście do guardianów. :]

 

Jakby co to wal PW, można razem pobiegać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to mam problem. zdecydowałem się na zakup RIFT'a, nabyłem klucz na allegro jednak przy próbie aktywowania go na koncie, muszę wybrać sposób opłacenia subskrypcji !! problem w tym że nie mam kraty kredytowej ...

 

update:

fake credit card z googli bardzo mi pomógł i już zabieram się za ściąganie.

Edytowane przez bielski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...