Skocz do zawartości
bartek7007

blokada na łączu ?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie co do internetu od TP.

Powiedzieli mi że nie mogę mieć więcej niż 2 mb - ale dlaczego to już nikt mi nie chciał wytłumaczyć - ja domyślam się że to o centralę chodzi.

Co mogę zrobić w takim wypadku ?

Domagać się odnowienia łącza ?

P.S. Mój przyjaciel ma 6 mb a mieszka 1 kilometr odemnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za daleko jesteś od centrali.

 

A co do tego, że Twój przyjaciel ma 6 mb i mieszka kilometr od Ciebie... a może właśnie (a nawet na pewno) mieszka o ten kilometr bliżej do centrali? Zastanowiłeś się nad tym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To Co Pokazuje mi Livebox :

 

charakterystyka techiczna

 

tłumienie w górę

30 dB

 

tłumienie w dół

49.9 dB

 

margines zakłóceń w górę

21 dB

 

margines zakłóceń w dół

24 dB

 

maximum upload rate

940 Kb/s

 

maximum download rate

6560 Kb/s

 

synchronizacja w górę

320 Kb/s

 

synchronizacja w dół

2496 Kb/s

 

moc w górę

12 dB

 

moc w dół

0 dB

 

błędy FEC FEC (góra/dół)

0

 

błedy HEC (góra/dół)

309

 

błędy CRC (góra/dół)

35

 

Pójdzie na tym coś więcej niż 2 Mb ?

Zastanawiam się Czy nie zadzwonić i niedomagać się przepięcia do innej centralki.

 

Według webowych Kalkulatorów poszło by 8 mb a właściwie 7 - Czyli Mogę się Ubiegać żeby podnieśli mi do 6 ??

Edytowane przez bartek7007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysokie tłumienie, ale za to jeszcze jest całkiem spory zapas marginesu. Zadzwoń na infolinie tp i poproś żeby testowo odpalili Ci 6mb. Powinno się zsynchronizować w okolicach pełnych 6mb, tylko nie wiadomo jak będzie na dłuższą metę ze stabilnością połączenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według webowych Kalkulatorów poszło by 8 mb a właściwie 7

 

Na niektórych kalkulatorach 5,2 przy ADSL2, czyli 4 Mbit powinno chodzić bez problemu ... szkoda, że w TP nie ma nic pomiędzy 2 a 6 do wyboru. Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoniłem do tp - początkowo Gościówa mówiła że w systemie widnieje napis że 2 to max ale ostatecznie dostanę nową umowę (z kilkoma zmianami) i 6mb - 5 zł drożej - i powiedziała że technicy przyjadą - czyli pewnie będą coś kombinować to chyba dobrze ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. :-)

Dzisiaj zauważyłem że łącze mi przyspieszyło - pobieranie waha się od 490 do 700-800 Kbit/s. :lol:

W testach pokazuje różnie ale minimum 4,5 Mb pobierania i 512 Kb wysyłania.

Dodam że modem wczoraj i przedwczoraj lekko wariował, wczoraj popołudniu miałem problemy z połączeniem przez Wi-Fi i wieczorem czerwona dioda się świeciła 2 razy.

Dzwoniłem dzisiaj do konsultanta i Według niego już wprowadzili mi usługę - lub jak to u nich się mówi "W Ramach Testów Łącza".

Parametry się zmieniły - co widać w załączniku.

I Dowiedziałem się że mam ADSL2+ :wink:

 

i tutaj moje następne pytanie :

Czyli Jak Na Moje Łącze to jest chyba dobrze tak :wink: ?

Czy Jeżeli Przyjadą "Specy z TP" To Mogą Coś pozmieniać / Polepszyć na łączu ?

post-179549-0-69997800-1302199060_thumb.png

Edytowane przez bartek7007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dziwne zjawisko. Do tej pory miałem tłumienie linii 7.5 ... a dzisiaj widzę że zwiększyło się o pół dB (do 8dB) ... ciekawe dla czego. To jest tak jak by ktoś wydłużył kabel telefoniczny o ponad 30 metrów.

Czy Jeżeli Przyjadą "Specy z TP" To Mogą Coś pozmieniać / Polepszyć na łączu ?

 

Mogli by wymienić całe okablowanie od DSLAM do Ciebie na nowe i lepszej jakości (czyli coś czego raczej nie zrobią x-P ). Właściwie jestem ciekaw czy jest coś takiego robione co XX lat w ogóle.

 

Dzisiaj zauważyłem że łącze mi przyspieszyło

 

Jeszcze zauważyłem, że u Ciebie też tłumienie wzrosło o 0,4 dB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bartek7007 - upload w pełni zsynchronizowany, download niestety nie, ale to było do przewidzenia przy tak dużym tłumieniu, margines na poziomie 8db powinien zapewnić Ci stabilne połączenie. Jeżeli chciałbyś wycisnąć maksymalną synchronizację prędkości musiałbyś się zaopatrzyć w router z regulacją SNR np. Netgear DG834Gv4, DG834GT, DGN2000. Warto byłoby się dowiedzieć w jakiej odległości jesteś od centrali, może w domu masz uszkodzą instalację i dlatego aż tak wysokie tłumienie.

Edytowane przez czeku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję piętro niżej podłączyć router bezpośrednio do innego gniazdka może pomoże ?

i Zadzwonię do tp - może dadzą mi odpowiedź jak daleko znajduję się od centralki i czy jest taka możliwość podpięcia do jakiejś bliższej :)

niestety piętro niżej jest zmiana tłumienia z 50.3 dB na 50.6 dB :blink: pomimo że jest mniej kabli i lepsze :)

Napisałem Reklamację poprzez www - tak jak mówiła konsultantka z tp.

Czy Według was to dobre powody i czy mam jakąś szansę na powodzenie ??

post-179549-0-28772800-1302382582_thumb.png

Edytowane przez bartek7007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...