Skocz do zawartości
Davi

Format lub naprawa windowsa z pendrive

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Już szukałem pytałem rożne konfiguracje z ta naprawa / formatem netbooka bez napędu i ciągle mi coś nie wychodziło może dlatego ze czytałem słabe poradniki ?

 

 

 

No to jak w temacie potrzebuje naprawić windowsa na netbooku Acer One , komputer nie dochodzi nawet do tego momentu Dołączona grafika - próbowałem już włączać przez tryb awaryjny ale niestety nic się nie dzieje po prostu czarny obraz.

 

 

Może wyjdzie dysku i przeskanowanie go antywirusem / malware na stacjonarnym by pomogło czy raczej nie bo są usunięte pliki windowsa?

 

 

Właściwie to wolę go tylko naprawić gdyż szkoda tracić danych

 

Liczę na pomoc , najlepiej jakieś poradniki ale dobre z obrazkami albo najlepiej filmikami : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainwestuj w przejściówke USB - SATA całe piętnaście zeta i nie będzie trzeba kombinować.

 

Za 15 zł to mi może w jakimś serwisie go naprawią więc nie wiem czy warto by było , zresztą mam dysk zewnętrzny to może będzie już kabel USB - Sata ?

 

Przecież XP ma opcję naprawy.

Poza tym zawsze można postawić drugi system obok.

Do danych może dostać się także dowolna dystrybucja linuxa odpalana z pendrive/cd podpiętego pod USB.

 

No ale skoro tylko mogę do BIOSU wejść to jak mam odpalić tą opcję naprawy?

Ja tylko chcę tylko naprawić windowsa i móc korzystać z netbooka a danych tam dużo nie mam bo ze 120 GB .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpinasz napęd na USB i włączasz w bios bootowanie z USB-CD. Opcja naprawy znajduje się na płycie instalacyjnej XP.

 

Skoro awaryjny nie działa, to zostaje Ci tylko naprawa z CD lub instalacja systemu od nowa.

 

120GB to dużo, jeśli są na tej samej partycji co system i dodatkowo jest to jedyna partycja w kompie.

 

Jak masz więcej niż jedną partycję, to przenieś wszystkie ważne dane z C: na D: (nie zapomnij profili komunikatora i zakładek FF - lokalizacje plików znajdziesz z pomocą Google). Następnie zainstaluj system od nowa. Sterowniki znajdziesz na stronie producenta sprzętu.

 

PS. Nie trać czasu na próbę instalacji XP z pendrive - taka instalka albo w ogóle nie działa, albo rozwala się przy instalacji, albo zainstalowany system ma braki w składnikach. Lepiej użyć przejściówki CD na USB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz na dysku partycji recovery? Skoro jednak cos tam formatowales/reinstalowales to zapewne juz zepsules mbr i nie bedziesz mogl wlaczyc recovery. Jezeli jednak nie zepsules to podczas startu laptopa nacisnij Alt+F10 (kiedy wyswietli sie ekran z logo).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemanko to znowu ja..

To próbowałem wg tego poradnika Instalacja Windows xp z USB, pendrive-a, karty pamięci flash | Daniel Walendowski – Moje wirtualne podwórko wszystko tak samo robiłem i okazało się że brakuje jakiś tam plików i nawet instalacja się nie włącza w netbooku i tutaj pytanie czy może być różnica że ja robię kopie windows XP service pack 1 a na netbooku jest windows xp service pack 3?

 

Dodam ze jest to netbook Aspire One

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...