Skocz do zawartości
mack

Problem z dyskiem twardym

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie.

Komputer strasznie muli, pokazuje 120mb miejsca wolnego na partycji c:/ mimo że dane na nim zajmują 18gb.

załączam loga z hijack this i screena pokazującego problem. Niestety ( albo i stety ) problem dotyczy nie mojego komputera wiec będę musiał działać z opóźnieniem ( jak będę u właścicielki ).

post-173070-0-07673900-1300650847_thumb.jpg

log.txt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze do sprawdzenia ile miejsca zajmuja dane zaznaczyles wszystko co widzisz na dysku C i dales wlasciwosci. A teraz czary - na dysku znajduja sie ukryte katalogi systemowe, jak kosz czy pliki odzyskiwania systemu. Stawiam piataka ze to one zajmuja pozostale 60GB ;)

 

Rada:

-wejdz na dysk C

-kliknij menu Narzedzia

-wybierz Opcje folderow

-zakladka Widok

-zaznacz: pokaz ukryte pliki

-odznacz: ukryj pliki systemowe (zalecane)

-sprawdz teraz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze do sprawdzenia ile miejsca zajmuja dane zaznaczyles wszystko co widzisz na dysku C i dales wlasciwosci. A teraz czary - na dysku znajduja sie ukryte katalogi systemowe, jak kosz czy pliki odzyskiwania systemu. Stawiam piataka ze to one zajmuja pozostale 60GB ;)

 

Rada:

-wejdz na dysk C

-kliknij menu Narzedzia

-wybierz Opcje folderow

-zakladka Widok

-zaznacz: pokaz ukryte pliki

-odznacz: ukryj pliki systemowe (zalecane)

-sprawdz teraz ;)

 

 

aż tak początkujący to nie jestem. zaznaczyłem WSZYSTKIE PLIKI, łącznie z ukrytymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak w temacie.

Komputer strasznie muli, pokazuje 120mb miejsca wolnego na partycji c:/ mimo że dane na nim zajmują 18gb.

załączam loga z hijack this i screena pokazującego problem. Niestety ( albo i stety ) problem dotyczy nie mojego komputera wiec będę musiał działać z opóźnieniem ( jak będę u właścicielki ).

 

loga sprawdz sobie tu

 

HijackThis Logfileauswertung

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aż tak początkujący to nie jestem. zaznaczyłem WSZYSTKIE PLIKI, łącznie z ukrytymi.

 

Nie chcę wyjść na idiotę ale też stawiam piątaka, że jednak nie zaznaczyłeś wszystkich plików, owszem z ukrytymi ale bez systemowych, których nawet nie widać bo zaznaczeniu "pokaż ukryte".

Trawienny mnie uprzedził, folder "System Volume Information" potrafi osiągać horrendalne wielkości i tu pewnie pies pogrzebany. Usuń wszystkie punkty przywracanie systemu prócz ostatniego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak dasz "Pokaż ukryte", to zliczanie nie obejmie System Volume Information, bo nie masz do niego dostępu.

 

Usuń stare punkty przywracania przy pomocy CCleaner.

 

Użyj też AlternateStreamView i usuń ukryte łańcuchy - tych należących do antywirusa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

system volume information ma rozmiar 0 bajtów ( pewnie dlatego ze nie mam uprawnień do oglądania go )

 

przyrwacanie systemu od samego początku jest wyłączone.( jest tylko 5 punktów z dnia instalacji windowsa )

nie da się usunąć punktów przywracania systemu ( error 1722 - serwer RPC niedostępny )

nie ma zakładki zabezpieczenia we właściwościach,

nie mogę się zalogować na konto "ADMINISTRATOR" bo jest to xp home

tryb awaryjny nie uruchamia się ( resetuje się zaraz po próbie uruchomienia)

 

jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...