Skocz do zawartości
Kil

ZASILACZ ATX- SCHEMAT

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Poszukuje SCHEMATOW ZASILACZY ATX

jesli kto jakowy gdzies ma lub widzial to prosze o przesłanie na maila

Interesuje mnie rowniez rozpiska wtyczki ATX

 

dzieki za wszystko

 

a tak przy okazji co myslicie o polaczeniu dwoch zasilaczy rownolegle wtedy nawer codeshity nie beda shitami a moze powstac niezla zasilka za przyzwoita cene:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich 

Poszukuje SCHEMATOW ZASILACZY ATX 

jesli kto jakowy gdzies ma lub widzial to prosze o przesłanie na maila

Interesuje mnie rowniez rozpiska wtyczki ATX

 

dzieki za wszystko 

 

a tak przy okazji co myslicie o polaczeniu dwoch zasilaczy rownolegle wtedy nawer codeshity nie beda shitami a moze powstac niezla zasilka za przyzwoita cene:)

Schemacik 230ATX masz TU

a rozpiska wtyczki ATX jest TU

 

Ps.

A co do połaczenia dwóch ATX - można łączyć - ale po co się tak męczyć :?: :?: :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Równolegle nie połączysz, ale jak masz dwa to połącz razem masy (czarne kable) oraz cienki zielony. Część urządzeń podepnij pod jeden(HDD, CD, wentyle) a resztę pod drugi (mobo z całym złomem).

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem to 12V10A i 12V9A da nam 12V 19A plus do plusa minus do minusa  chyba ze cos sie pozmienialo

Liczysz dobrze, ale po co Ci 19A na 12V :?:

Chcesz Peltiera zasilać :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są zasilacze impulsowe, jak połączysz równolegle napięcia i będą działać to gratulacje.

Pozdr.

Słuszna uwaga, ale .... no qrde - chyba nie połączy ze sobą napięć wyjściowych obu zasilaczy !!!.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ze to impulsowe to o tym nie pomyslalem ale mam roblem jedna zalka spalona (w sumie druga) jak dolozylem r9100 a wszystko to

1700@2400 1,65 V 175*11,5

2 * 256 DDR dual 2.77 (na 2,63 resty za male napiecie)

Epox 8 RDA+

WD 800JB + IBM DTLA 305020 (80GB+20GB)

Sapphire 9100 (250/230@275/275)

LG 24x10x40 + lg 48

Modem

2 wentyle 80x80 + 60x60

a napiecia

+5=4,78

+12=12,038

+3,3=3,04

zasila 300W wedlug producenta (LINKWORD)+12=15A +5=30A +3,3=18

PYTAM GDZIE ?????

moze jakic mod do tego ........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mam pytanie jak uruchomić drugi zasilacz bez grzebania w kabelkach przy pierwszych. Chce pod drugi podłaczyć 2dyski i cd i chce aby był osobno!! czy wystarczy zmostkować zielony przewód z obojetnię którym czarnym?? Czy trzeba mieć sygnał z płyty??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mam pytanie jak uruchomić drugi zasilacz bez grzebania w kabelkach przy pierwszych. Chce pod drugi podłaczyć 2dyski i cd i chce aby był osobno!! czy wystarczy zmostkować zielony przewód z obojetnię którym czarnym?? Czy trzeba mieć sygnał z płyty??

Wystarczy zmostkować zielony z dowolnym czarnym.

Żadnego sygnału z płyty już nie potrzena bo to zmostkowanie zastępuje taki sygnał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mam pytanie jak uruchomić drugi zasilacz bez grzebania w kabelkach przy pierwszych. Chce pod drugi podłaczyć 2dyski i cd i chce aby był osobno!! czy wystarczy zmostkować zielony przewód z obojetnię którym czarnym?? Czy trzeba mieć sygnał z płyty??

Wystarczy zmostkować zielony z dowolnym czarnym.

Żadnego sygnału z płyty już nie potrzena bo to zmostkowanie zastępuje taki sygnał.

Jaki zielony z czarnym??? Zielony to POW_ON i łączysz go z zielonym drugiego. Czarne to masa i musisz też je połączyć, najlepiej ze 2-3 bo jak ci się jeden odepnie to pozostaje jeszcze 1 dla "pewności".

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mam pytanie jak uruchomić drugi zasilacz bez grzebania w kabelkach przy pierwszych. Chce pod drugi podłaczyć 2dyski i cd i chce aby był osobno!! czy wystarczy zmostkować zielony przewód z obojetnię którym czarnym?? Czy trzeba mieć sygnał z płyty??

Wystarczy zmostkować zielony z dowolnym czarnym.

Żadnego sygnału z płyty już nie potrzena bo to zmostkowanie zastępuje taki sygnał.

Jaki zielony z czarnym??? Zielony to POW_ON i łączysz go z zielonym drugiego. Czarne to masa i musisz też je połączyć, najlepiej ze 2-3 bo jak ci się jeden odepnie to pozostaje jeszcze 1 dla "pewności".

Pozdr.

Ale on nie chce dwóch zasilaczy włączać jednocześnie - tak zrozumiałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mam pytanie jak uruchomić drugi zasilacz bez grzebania w kabelkach przy pierwszych. Chce pod drugi podłaczyć 2dyski i cd i chce aby był osobno!! czy wystarczy zmostkować zielony przewód z obojetnię którym czarnym?? Czy trzeba mieć sygnał z płyty??

Wystarczy zmostkować zielony z dowolnym czarnym.

Żadnego sygnału z płyty już nie potrzena bo to zmostkowanie zastępuje taki sygnał.

Jaki zielony z czarnym??? Zielony to POW_ON i łączysz go z zielonym drugiego. Czarne to masa i musisz też je połączyć, najlepiej ze 2-3 bo jak ci się jeden odepnie to pozostaje jeszcze 1 dla "pewności".

Pozdr.

Ale on nie chce dwóch zasilaczy włączać jednocześnie - tak zrozumiałem.
A poco mu zasilanie samej płyty jak nie będzie miał systemu z dysku??? Poza tym zmostkowanie zielonego z czarnym spowoduje że albo ten drugi się wogóle nie włączy, albo będzie cały czas chodził - niepamiętam czy zasilacz startuje po podaniu 0 czy 5V ale to i tak nic nie zmienia - BEZSENS TOTALNY.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mam pytanie jak uruchomić drugi zasilacz bez grzebania w kabelkach przy pierwszych. Chce pod drugi podłaczyć 2dyski i cd i chce aby był osobno!! czy wystarczy zmostkować zielony przewód z obojetnię którym czarnym?? Czy trzeba mieć sygnał z płyty??

Wystarczy zmostkować zielony z dowolnym czarnym.

Żadnego sygnału z płyty już nie potrzena bo to zmostkowanie zastępuje taki sygnał.

Jaki zielony z czarnym??? Zielony to POW_ON i łączysz go z zielonym drugiego. Czarne to masa i musisz też je połączyć, najlepiej ze 2-3 bo jak ci się jeden odepnie to pozostaje jeszcze 1 dla "pewności".

Pozdr.

Ale on nie chce dwóch zasilaczy włączać jednocześnie - tak zrozumiałem.
Dopiero teraz zaskoczyłem, że Ty nie wiesz jak uruchomić zasiłkę solo.

Przecię zielony to PS-ON i jak zewrzesz do maszy to normalnie wystertuje.

To płyta korzystająć z 5V SB preparuje 0V na PS-ON

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz zaskoczyłem, że Ty nie wiesz jak uruchomić zasiłkę solo.

Tak nie wiem. Widzę że się nie dogadamy. Po co komu jedna zasiłka włączona a druga nie w przypadku gdy dzielisz zasilanie poszczególnych części na nie?

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej - pytający - to jak mam być ???

Ten drugi zasilacz włączany razem z pierwszym czy osobno ????.

 

Re: Witek_p

Podanie 0V na PS-ON powoduje właczenie zasilacza; podanie +5V -wyłaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej - pytający - to jak mam być ???

Ten drugi zasilacz włączany razem z pierwszym czy osobno ????.

 

Re: Witek_p

Podanie 0V na PS-ON powoduje właczenie zasilacza; podanie +5V -wyłaczenie.

To ty pytałeś, bo nie widziałem "?"

Namieszałeś.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej - pytający - to jak mam być ???

Ten drugi zasilacz włączany razem z pierwszym czy osobno ????.

 

Re: Witek_p

Podanie 0V na PS-ON powoduje właczenie zasilacza; podanie +5V -wyłaczenie.

To ty pytałeś, bo nie widziałem "?"

Namieszałeś.

Pozdr.

To było do gościa o nicku adamdial

wyłączam się.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ma być tak - jeden zasila płyte główną + dysk + cd rom a drugi ma być do zasilania (na jakieś 12godzin) dwóch dysków + cd i dlatego nie chce mieszać w kabelkach.

Jak na 12 godzin potrzebujesz podłączyć drugą zasiłkę to najprościej jest tak: Zewrzyj przewodem, spinaczem itp. zielony kabelek z czarnym i to wystarczy!!!.

Zasiłka normalnie ruszy i zasili dodatkowe dwa dyski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jajaca ,wy chyba nie do siebie gadacie :D

 

pojedynczy zasilacz wlacza sie laczac zielony kabel z czarnym

 

a jak che sie zeby dwa rownoczesnie sie wlaczaly to najlepiej uzyc przekaznika samochodowego 12v->5v

nie treba wtedy ciac kabli i ich lutowac tylko pod wtyczke do napedu podlacza sie przekaznik ,a pod przekaznik zielony i czarny kabel z drugiego zasilacza i wtedy wlacza sie jednoczesnie (no moze drugi pare ms pozniej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... nie treba wtedy ciac kabli i ich lutowac tylko pod wtyczke do napedu podlacza sie przekaznik ,a pod przekaznik zielony i czarny kabel z drugiego zasilacza i wtedy wlacza sie jednoczesnie ...

i to wszystko bez lutowania 8O :lol: gdzie sprzedaja takie przekazniki zeby pasowaly do wtyczek pc :?: :wink: na marginesie pomysl chyba najlepszy z dotychczasowych i najtanszy/najpewniejszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jajaca ,wy chyba nie do siebie gadacie :D 

 

pojedynczy zasilacz wlacza sie laczac zielony kabel z czarnym

 

a jak che sie zeby dwa rownoczesnie sie wlaczaly to najlepiej uzyc przekaznika samochodowego 12v->5v

nie treba wtedy ciac kabli i ich lutowac tylko pod wtyczke do napedu podlacza sie przekaznik ,a pod przekaznik zielony i czarny kabel z drugiego zasilacza i wtedy wlacza sie jednoczesnie (no moze drugi pare ms pozniej)

No OK - ale jak potrzeba na 12 godzin zabawy podpiąć 2 dodatkowe dyski do drugiego zasilacza - to po co jakieś zabawy z dodatkowym przekaźnikiem.

Miało być jak najprościej. Spinacz i finito.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jajaca ,wy chyba nie do siebie gadacie :D 

 

pojedynczy zasilacz wlacza sie laczac zielony kabel z czarnym

 

a jak che sie zeby dwa rownoczesnie sie wlaczaly to najlepiej uzyc przekaznika samochodowego 12v->5v

nie treba wtedy ciac kabli i ich lutowac tylko pod wtyczke do napedu podlacza sie przekaznik ,a pod przekaznik zielony i czarny kabel z drugiego zasilacza i wtedy wlacza sie jednoczesnie (no moze drugi pare ms pozniej)

No OK - ale jak potrzeba na 12 godzin zabawy podpiąć 2 dodatkowe dyski do drugiego zasilacza - to po co jakieś zabawy z dodatkowym przekaźnikiem.

Miało być jak najprościej. Spinacz i finito.

nie mowie na kilka godzin tylko na stale

w naglej potrzebie to pewnie ze spinacz rulez

... nie treba wtedy ciac kabli i ich lutowac tylko pod wtyczke do napedu podlacza sie przekaznik ,a pod przekaznik zielony i czarny kabel z drugiego zasilacza i wtedy wlacza sie jednoczesnie ...

i to wszystko bez lutowania 8O :lol: gdzie sprzedaja takie przekazniki zeby pasowaly do wtyczek pc :?: :wink: na marginesie pomysl chyba najlepszy z dotychczasowych i najtanszy/najpewniejszy

prawie bez lutowania :wink:

wlasciwie to chodzilo mi ze nie trzeba nic lutowac przy zasilaczu ,a wiec gwarancja zostaje :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...