Skocz do zawartości
Hejger

Wucet Hejgera,

Rekomendowane odpowiedzi

Słowem wstępu (czyli dlaczego tak kiepsko)

 

Nie mam się za bardzo czym chwalić, ale cieszę się z tego co mam i jestem z tego dumny. Nie mam w tej chwili nic ciekawego do roboty więc się tym z Wami podzielę ;) Moje WC nie jest ani piękne ani ultrawydajne.

Jest to spowodowane najoczywistszym czynnikiem - pieniędzmi. Jestem jeszcze małolatem, przez co nie mam roboty, rodzice nie dają na takie bzdety, a poza komputerem moje fundusze pochłaniają jeszcze weekendy ;)

Tak więc całe moje WC jest składane tak tanio, jak to tylko możliwe. To wszystko przekłada się na fakt, że update'ów nie ujrzycie tu częściej niż raz na pół roku :D Drugim czynnikiem mającym na to wpływ jest moje ponadprzeciętne lenistwo.

 

 

 

Moja przygoda z WC (nudy..)

 

Swoje pierwsze WC (nazywanie tego WC jest obelgą dla watercoolingu) złożyłem kilka lat temu w jakimś tracerze za parę zł. Całość nie trzymała się kupy, a połowa sprzętu wystawała poza obudowę.

Chłodnica stała pionowo na zatokach i wystawała przez zdjęty dach. Za rez robił mi plastikowy pojemnik na cukier, a w nim ofc była też pompka. Każdy kawałek węża był innej grubośći i koloru, obudowa miała połamany i zdjęty front a w dodatku była szpetna jak...

Oszczędzę waszym oczom tego strasznego widoku i już nie wstawię zdjęć. (wstawiłbym, ale nie mam ;))

 

Następna rewizja była niewiele lepsza. Zmieniłem sprzęt na coś porządniejszego na AM3. Doszedł blok na GPU, które niestety wkrótce umarło, doszedł rez, pompka wyszła z wody, chłodnica dostała jako - takie mocowanie no i front wrócił na miejsce.

Tak czy inaczej był to straszny syf, co sami możecie zobaczyć:

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

Z czasem dojrzałem do kupna porządniejszej obudowy, na czym moje WC niemało zyskało. Wybór padł na Anteca 300 (akurat się tanio trafił). Wyciąłem w budzie parę dziur, zaopatrzyłem się w praktikerze w normalne węże, i w końcu w porządną pompkę (Dtek dB-1), która zastąpiła pyrkającego Hydor'a. I oto jest pierwsza rewizja mojego WC, którą odważyłem się komukolwiek pokazać ;)

 

Dołączona grafika

 

 

 

Czas przyniósł zmiany. Naszło mnie na przemalowanie i przemeblowanie pokoju, wskutek którego moje centrum dowodzenia stało się większe i wygodniejsze. Wszystko to było oczywiście tylko pretekstem do zmiany obudowy.

Komputer musiał stanąć po mojej lewej stronie, a przecież nie może stać twarzą (mobo ;)) do ściany. Musiałem więc zmienić budę na taką, która obsługuje standard BTX. No i upolowałem Stackera za 200zł :D

 

 

 

I co teraz? (odrobina konkretów)

 

To wszystko doprowadza nas do teraźniejszości. W sumie jest to ten sam sprzęt, tylko w innej budzie, ale to zawsze jakaś zmiana.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

 

Plany

 

Najbardziej teraz przeszkadza mi połączenie rez>pompka, ale to się załatwi za pomocą jednej złączki. To z takich mniejszych rzeczy.

Poza tym w planach mam:

-szybka zmiana złączek w chłodnicy (są za cienkie i ciekną, stąd cieńszy wąż na nich)

-dołożenie grafiki (jakby ktoś miał tanio coś pokroju 4890/GTX460/5850, to pw)

-dołożenie chłodnicy 360 na top (240 pójdzie na przód) (też oferty na pw)

-dołożenie trójnika i zaworu

 

To do końca roku pewnie zrobię :lol: .

 

A to już bardziej marzenia niż plany:

-zmiana platformy na SB

-malowanie budy na czarno

-okno

-zmiana bloku na cpu na ładniejszy

-dorobienie piwnicy

 

Zdjęcia są kiepskie, bo są robione na zmianę telefonem i aparatem za 50zł (serio! :lol:)

 

No i to tyle. Dzięki za uwagę i komentujcie :)

Edytowane przez Hejger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na maksymalny nacisk na budżet nie jest źle. Ale najważniejsze jest to, że z rewizji na rewizję widać postępy.

Co lejesz do układu no i jakie masz temperatury?

 

P.S. Zdjęcia są jak najbardziej akceptowalne.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek na x4, i aktualnie 3,45GHz ma 53 stopnie po 20min obciążenia. Kiepsko, ale wentyle na chłodnicy (1200rpm standardowo) są na 5V i ledwo kręcą.

Jest tak, bo normalnie mam ustawione na x2 i bez OC, jak nie mam grafiki.

Układ zalany borygo z destylką ~50:50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry za posta pod postem, ale podbiję sobie troszkę przy okazji ;)

 

Doszła do mnie chłodnica, ale... Muszę do niej dokupić złączki i teraz jest dylemat. NK12, czy 10? Tak czy inaczej będą to choinki. Na co bym się nie zdecydował, to i tak muszę kupić tyle samo złączek. Możliwe jest, że będę zmieniać budę na duuużo mniejszą (LL A05-NB) jak uda mi się sprzedać szybko stackera, a wtedy chyba lepszy byłby wąż 10/13, nie?

 

Krótko mówiąc: NK12 vs NK10. niezależnie od ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NK12.

 

Ja używam Fesera: Cooling.pl : Feser złączka prosta NK12 G1/4 [FES065] - 9.90PLN

 

do tego mam wąż 10/16 Masterkleer'a ;]

 

Wąż siedzi na złączkach tak ciasno, że trzeba rozcinać końcówki żeby go ze złączek zdjąć :]

 

jak to u mnie wygląda:

 

Dołączona grafika

 

Odcinek GPU - Rez -> przy rezie widać jak ładnie wąż siedzi na złączce ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

W rzeczywistości te wentyle tak nie świecą. Zdjęcie robione na niskim ISO i długim naświetlaniu, żeby zdjęcie jakoś wyglądało..

Stan mocno przejściowy.

Zmiany od ostatniego czasu:

+ Nowa buda. Stacker nie mieścił mi się na biurku, więc się go pozbyłem. Kupiłem Aerocoola S55, z założeniem przerobienia go na BTX'a, ale się okazało, że front, podłoga i tył są z jednego kawałka alu. Budy nikt kupić nie chce, a mnie już wkurzał pajączek, więc układ siedzi w S55. (jak ktoś chętny, to PW ;))

+ Grafika Asus 5850 TOP DirectCU (thx Srekal). Blok już czeka.

+ Chłodnica 3x120 w zatokach. 2x120 czeka, aż rozmontuję układ i wytnę gdzieś na nią dziurę.

+ Swiftech Apogee GTX Ładniejszy, wydajniejszy a w dodatku mniej mnie kosztował od używanego prisona :D

- Rez. Popękał i petrygo powolutku wypełnia moją budę, stąd chusteczki.

 

W najbliższym czasie kupię nowy rezerwuar i przy okazji trochę węża i złączek. Może wszystko zacznie w końcu jakoś wyglądać. No i trzeba będzie wyciąć parę dziur. Na kable i na chłodnicę.

 

Tu się pojawia pytanie. Lepiej wg. was wpakować chłodnicę w podłogę, pod grafikę, czy na górę, przed zasilacz? Na górze będzie dużo ciaśniej, ale jak chłodnica będzie na dole, to nie wiem co zrobię z dyskami.

Edit: Jeszcze jedna opcja mi przyszła do głowy. 3x120 na dół, 2x120 w zatoki i mam ze 3 zatoki wolne na dyski.

Edytowane przez Hejger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cienka chłodnica na podłodze daje radę (swiftech np.), zobacz worklog Screamera na pclolu, ma tą samą budę.

Fajniej by było ją ukryć, ale jest tam bardzo mało miejsca z racji na zasilacz i okablowanie. Jest jeszcze kwestia czy potrzeba aż tylu chłodnic. Nie koniecznie trzeba ładować do obudowy wszystko co się ma. Ja np. do jednej karty graficznej i cpu, użyłbym jednej grubej 360 na przodzie budy, utrzymując prosty układ, na minimalnych obrotach wentyli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...