Skocz do zawartości
wojton1314

HD5870 vs GTX560Ti

Rekomendowane odpowiedzi

Którą z tych dwóch kart wybralibyście na moim miejscu i dlaczego?

 

HD5870:

 

http://allegro.pl/bardzo-wydajna-asus-eah5870-i1544933175.html

 

http://allegro.pl/sapphire-5870-1gb-ddr5-dx11-gwar-fv-i1545229396.html

 

GTX560Ti:

 

http://allegro.pl/msi-n560gtx-ti-1024mb-ddr5-o-c-twin-frozr-ii-tanio-i1556786792.html

 

http://allegro.pl/gigabyte-geforce-gtx560-ti-oc-1gb-gw-i1548165825.html

 

HD5870 jest nieznacznie szybsza od referencyjnego GTX560Ti, ale akurat te 2 wymienione są fabrycznie podkręcone, więc ich wydajność jest porównywalna, czasem nawet mają przewagę nad HD5870. Ponadto są cichsze i chłodniejsze. Niestety karty NVidii od jakiegoś czasu nie należą do najbardziej niezawodnych (karta którą kupię ma mi służyć bez problemów przez następne kilka lat) a filmy takie jak ten:

 

 

nie przekonują mnie do zakupu karty od "zielonych", zwłaszcza że moja obecna karta to HD3850, który mnie od zakupu nigdy nie zawiódł.

 

Dlatego proszę was o pomoc w dokonaniu wyboru.

Edytowane przez wojton1314
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HD 5870 nie jest taka swieta.

Ile musialem sie naszukac, zeby znalezc rozwiazanie na wlaczenie VSync - D3D Overrider pomogl.

A i w niektorych grach (seria wyscigowa od SimBin) sa mikroprzyciecia ... jesli sie VSync nie wylaczy, zatem trzeba sie troche z nia bawic.

 

Zapoluj na MSI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę, w jakich warunkach powstał filmik. Karta była ledwo co wypuszczona na rynek i dodatkowo podkręcona. Pytanie, jak będzie się zachowywać podczas zwykłego użytkowania.

"Czerwoni" też nie zachowują się w pełni fair, wypuszczając na rynek HD 6990 z magicznym przełącznikiem zmieniającym parametry karty, jednocześnie ostrzegając, że w przypadku użycia "podkręconych" ustawień, traci się gwarancję. To po co w takim razie ten przycisk?

 

Dość offtopu.

 

Pytanie, czy zamierzasz coś robić z tymi kartami. Jeśli nie chcesz się bawić w podkręcanie, bierz "czerwonych - to są bardzo wydaje konstrukcje. Jeśli w grę wchodzi OC, bierz "zielonych", bo 560 Ti się dobrze kręci.

 

Z pierwszej pary - bierz "Sapphire", bo ma lepsze chłodzenie. Wystawiający się pomylił, bo ten ASUS wygląda na referencyjnego.

Z drugiej pary - (wypowiedź nieobiektywna) bierz Gigabyte. Mam lepsze doświadczenia z podzespołami Gigabyte niż z MSI, a skoro karta ma być długowieczna, polecam tę pierwszą firmę.

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po jakimś czasie z pewnością nie wytrzymam i podkręcę zakupioną kartę, jakakolwiek by nie była - to nałóg :D Na mojej HD3850 miałem zamiar przekroczyć 1GHz na rdzeniu, ale niestety - 1 błąd przy Vmodowaniu i karta zakończyła swój żywot. Dlatego właśnie bardziej nastawiam się na zakup NVidii, a konkretnie - Gigabyte (z prostej przyczyny - ma gwarancję).

 

futurysta, zdaję sobie sprawę że na tym filmie GTX590 nie spalił się sam z siebie, ale musisz przyznać - 110 stopni na sekcji zasilania nie wróży dobrze żywotności tej karty. Ale ponieważ karta, którą mam zamiar nabyć jest z innej półki i do tego niereferencyjna, pomijam problem żywotności.

 

Warto jednak wsponieć, że tak jak kiedyś ATI miało na tyle duże problemy ze sterownikami, że były one modyfikowane przez użytkowników, tak teraz powoli sytuacja się odwraca - to NVidii zdarzają się wpadki ze sterownikami.

 

Mimo wszystko, nastawiony jestem na kupno GTX560, zwłaszcza, że jakieś pół roku temu poleciłem koledze GTX460 i jak na razie nie ma z nim żadnych problemów.

 

Chciałbym tylko zobaczyć jakieś porówananie MSI i Gigabyte'a. Sytuacja jest o tyle ciekawa, że MSI ma 20MHz mniej na rdzeniu, za to 50MHz większe taktowanie rzeczywiste pamięci (200Mhz efektywne). Ciekawi mnie, jak się to ma to wydajności obu kart.

[EDIT]Ostatecznie zakupiłem Gigabyte GTX560Ti, dziękuję za wypowiedzi, temat można zamknąć ;).

Edytowane przez wojton1314

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...