Skocz do zawartości
Cichy1988

Zestaw do SC2 D3 i CoD:BO

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, to mój pierwszy post na tym forum. Jako, że mój wysłużony MSI EX625 nie radzi sobie z grami wymienionymi w temacie pora na zmianę sprzętu. Jestem generalnie wielkim zwolennikiem laptopów bo mogę go wozić ze sobą i kursujemy razem pomiędzy pracą, uczelnią w weekendy i domem, ale patrząc na to co oferuje rynek laptopów(Asus G73JH IMO najlepszy za kwotę do 5k PLN, bo tyle bym mógł za laptopa wyłożyć) zacząłem myśleć o stacjonarce, zwłaszcza, że dostałem na przedłużenie umowy w erze porządnego smartfona i nie potrzebuje już targać ze sobą wszędzie laptopa. Co przemawia za desktopem wiadomo: większy komfort, mniejsza cena, wydajność dużo lepsza itd. Mam nadzieję, że nie znudził Was ten przydługi wstęp ;)Przejdźmy do rzeczy, czego wymagam(jak znajdziecie laptopa który je spełnia doi kwoty 5000 to się nie obrażę)

 

SC2 musi chodzić na max detalach w full HD, do tego potrzebuje lekki zapas mocy bo D3 też musi chodzić w full HD na max jak wyjdzie :)

 

Cena z monitorem 24" ful HD max 4000zł mam myszę i słuchawki

 

Jak widzicie jestem wielkim fanem gier Blizza i to jest dla mnie priorytet.

 

Jak by opcjonalnie chodził na tym w full HD Black Ops to bym się nie obraził.

 

Wybrałem sobie coś takiego, jestem kompletnym laikiem jeśli chodzi o składanie, więc mogłem coś sknocić.

Wiadomo taniej=lepiej :)

 

Procesor:

Intel Core i5-2500K /3.3GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/

739 zł

 

Płyta główna:

AsRock P67 PRO3 B3 /intel P67/

420 zł

 

Pamięć RAM:

GoodRam 4GB 1333MHz CL9

139 zł

 

Wentylator:

Xigmatek Gaia SD1283

99 zł

 

Dysk twardy:

Samsung 320GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F4

135 zł

 

Karta graficzna:

Vertex3D Radeon HD6950 2GB DDR5 /256bit/ 2xDVI/HDMI/2xDP

930 zł

 

Nagrywarka DVD:

Samsung SH-S223C SATA (black)

90 zł

 

Klawiatura:

A4Tech X-Slim [KL-23MU]

49 zł

 

Obudowa:

Thermaltake V4 okno

 

Zasilacz:

Antec High Current Gamer 520W

299 zł

 

Monitor:

Acer G245HBD (16:9, 5ms, DVI, FullHD)

599 zł

 

Razem: 3678 zł brutto w esc.pl

 

Czy ten zestaw sprosta moim wymaganiom?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz czy będziesz podkręcał procesor, a jeżeli tak to o ile mniej więcej.

 

Nie, nie będę.

Wiedziałem, że o czymś zapomnę :) Nigdy nie kręciłem sprzętu bo korzystałem z laptopów a one i bez tego mają problemy z chłodzeniem :)Nie znam się na tym, więc na 99% nie, nie będę kręcił ani procesora, ani pamięci ani grafiki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie warto wprowadzić kilka zmian. Jako że nie będziesz podkręcał komponentów, procesor zmień na Intel Core i5-2500. Odblokowany mnożnik i tak Ci się na nic nie przyda. Chłodzenie powinno wystarczyć standardowe, boxowe, więc Xigmatek też raczej odpada. O dyskach Samsung z serii F4 za wiele nie wiem, więc się nie wypowiem. Moim zdaniem warto jednak wziąźć dysk z pojemnością 500GB. Kartę graficzną możesz zmienić na Sapphire Radeon HD 6950 1GB, 2GB pamięci na nic się nie przyda, a wersja 1GB również da się zmodować na Radeona HD 6970. Obudowę zmień najlepiej na SilentiumPC Gladius 800 Pure Black. Co do zasilacza, to w zupełności wystarczy Ci Tacens Valeo III 500W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady. Dysku naprawdę nie potrzebuję tak dużego, nigdy nie wykorzystałem nawet 250gb. Wciąż waham się pomiędzy kartami graficznymi 6950 6970 i gf gtx 570. Poczytałem trochę testów porównawczych w grach i wyszło, że lepiej zrobię jak kupię GF GTX 570. Ma dużo lepsze osiągi(?). Fajnie, że nawet z GF wyszło taniej, a mianowicie:

 

Procesor:

Intel Core i5-2500 /3.3GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/

699 zł

 

Płyta główna:

AsRock P67 PRO3 B3 /intel P67/

420 zł

 

Pamięć RAM:

GoodRam 4GB 1333MHz CL9

139 zł

 

Dysk twardy:

Samsung 320GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F4

135 zł

 

Karta graficzna:

Palit GeForce GTX 570 1280MB DDR5 /320bit/ 2xDVI/HDMI

1120 zł

 

Nagrywarka DVD:

Samsung SH-S223C SATA (black)

90 zł

 

Klawiatura:

A4Tech X-Slim [KL-23MU]

49 zł

 

Obudowa:

SilentiumPC Gladius 800 Window Pure Black (bez zasilacza)

239 zł

 

Zasilacz:

Tacens VALEO III 500W

249 zł

 

Monitor:

Acer G245HBD (16:9, 5ms, DVI, FullHD)

599 zł

 

Razem 3739 zł

 

Myślę, ta karta graficzna da radę zarówno w CoD: BO SC2 jak i D3 ak wyjdzie, jak myślicie? Pytanie czy ten i5 będzie wystarczający? Może warto zainwestować w i7 2600, czy różnica w grach będzie na tyle zauważalna, żeby wydawać 300zł więcej?

Edytowane przez Cichy1988

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie będę.

Wiedziałem, że o czymś zapomnę :) Nigdy nie kręciłem sprzętu bo korzystałem z laptopów a one i bez tego mają problemy z chłodzeniem :)Nie znam się na tym, więc na 99% nie, nie będę kręcił ani procesora, ani pamięci ani grafiki.

 

Zapytasz w odpowiednim temacie i bez problemu będziesz miał 4.5GHz.

Trochę drożej od Xigmateka jest Fortis, który jest wydajniejszy.

 

Różnica w cenie między HD322GJ i HD502HJ jest bardzo mała więc warto wziąc dysk 500GB. W niektórych sklepach są w tej samej cenie.

Gdzie kupujesz?

Nie myślałeś może o lepszym monitorze?

Jeśli komputer tylko do gier to i5 wystarczy.

Sprawdź jeszcze w jakiej cenie jest Seasonic 520/620W.

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszesz, że potrzebujesz mocy na zapas więc lepiej wybrać i5 2500K, bo o ile na teraz Ci w zupełności wystarczy to w przyszłości aby mieć więcej mocy bez problemu podgonisz go na jakies 4,5 Ghz, co zaowocuje przyrostem mocy a jest to w zasadzie prostym zabiegiem i osoba (Ty) nie mająca doświadczenia z OC, za pomocą forum bez problemu sobie z tym poradzi.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk SSD wydatnie skraca czas loadingow w SC2. Proponuje zastanowic sie nad zakupem jezeli szybkosc wczytywania jest priorytetem. Karta graficzna ktora kupujesz bez problemu pogoni SC2 na extreme i Blackops na maksymalnych ustawieniach w FullHD.

Edytowane przez Czarnodziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

+1 dla i5 2500k - różnica w cenie do 2500 znikoma i później będzie o wiele łatwiej sprzedać za wiekszą sumkę.

Co do dysku mam SC2 na SSD Patriot Inferno i potwierdzam, skrócenie czasów loadingu jest ogromne - w ostatniej misji "All in" miałem ponad dwa razy szybszy czas wgrania save-u niż na klasycznym HDD

Edytowane przez Turrican

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc tak po kolei. Różnica w cenie 2500 i 2500k to 50zł chyba, więc do przełknięcia. Kupuję w esc.pl. Dysk SSD może kiedyś dołożę, na razie wolał bym lepszy monitor. Nie wiem na jakim najmniejszym monitorze można komfortowo grać w ful HD, 24 cale wydaje mi się ogromną przestrzenią do ogarnięcia, ale z drugiej strony wolał bym żeby jednostki nie było wielkości mrówek i można było je rozróżnić bez lupy. Komputer nie tyko do gier, ale gry będą najbardziej wymagającym zadaniem dla niego pewnie, więc są swoistym punktem odniesienia. Zasilacz Seasonic 520W droższy o jakieś 20 zł, warto?. Może polecicie mi jakieś lepsze monitory do powiedzmy 800 zł max, ale wolał bym tańszy tak za 600 zł. Dysk wezmę faktycznie 500gb, bo są w tej samej cenie co 320gb :D Co do OC proca i chłodzenia. Myślę, że zrobię tak kupuję i5 2500k i instaluję box-owe chłodzenie. Jak mi się zachce kręcić to sobie kupię jakieś lepsze chłodzenie. Byle zasilacz dał radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Cichy1988 - jeśli nie planujesz mega OC a zadowoli Cię "skromne" 4.5Ghz na procesorze to polecam tani ale jak na te pieniądze bardzo wydajny schładzacz, a mianowicie SilentiumPC Spartan He923 do wyrwania za około 65zł. Pomyśl od razu bo jak będziesz zamawiał części to za przesyłkę zapłacisz raz i będziesz miał od razu komplet. Taka moja mała rada. Pozdrawiam :wink:

 

EDIT: dostałem 3 minusy za tą poradę, więc wychodzi na to że jestem w błędzie. W takim razie proszę o wskazanie założycielowi tematu innego wydajnego i taniego chłodzenia do skromnego OC :wink:

Edytowane przez Yonash25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie warto zostawać z oryginalnym chłodzeniem, bo nawet bez OC i tak robi się głośne. A co do i5-2500K to faktycznie przy takim budżecie różnica tych 50 zł jest nie warta zachodu. Nie musisz teraz go nawet podkręcać. Ale powiedzmy jak stwierdzisz, że zabraknie Ci mocy procesora to nawet pogonienie go do tych 4.4 ghz (większość sztuk tyle robi bez problemu) to kwestia paru ustawień w Biosie. Ja sam przecież nie wiedziałem co dokładnie zwiększyć mimo, że z OC mam do czynienia od dawna. No może po za napięciami, bo z tym akurat wiem jak nie przesadzić Ale reszta opcji, która może przyczynić do lepszego OC jest mi kompletnie obca. I gdyby nie to forum i pomoc jednego kolegi musiałbym robić tak jak to kiedyś robiłem. Czyli metodą prób i błędów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka jeszcze jedna sugestia - niby esc jest polecany na forum i sam w kwestii kupna u nich mam dobre doświadczenia, ale jak ostatni poczytałem tutaj na temat serwisu u nich, to radziłbym się może zastanowić...

Edytowane przez Baloo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam ostatnio zamawiałem w 3 różnych sklepach i mogę je polecić - jeśli chodzi oczywiście o sam zakup (a co z ewentualnym serwisem bądź zwrotem trudno mi powiedzieć bo nie miałem na razie takiej potrzeby):

Gram.pl - kurier na następny dzień po zamówieniu - idealnie zapakowana przesyłka

Saturion.pl - kurier na następny dzień po zamówieniu - dobrze zapakowana przesyłka

Techplanet - kurier na 3-ci dzień po zamówieniu - dobrze zapakowana przesyłka

P.S. błagam, tylko bez minusów bo za to że poleciłem Spartana dostałem -3 :wink:

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...