Skocz do zawartości
m1xer

Auto w przedziale 10 do 15k

Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego dalej dziala utarty stereotyp drogich czesci do Japoncow?

 

Nie wiem dlaczego dziala utarty stereotyp, ale.....

Jedno jest pewne,ze samochodow produkowanych w Japonji raczej w europie juz nie ma, jesli sa to sporadycznie wystepuja.Wiekszosc produkowana jest w UK lub jeszcze gdzies indziej, stad pewnie koszt czesci zmalal bo nie sa juz wiecej japonskie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ZlyUser

Wlasnie chodzi o to,ze samochody byly produkowane w UK i nie maja japonskich silnikow, zrobioneych w japonji.Oczywiscie na licencji japonskiej ale to juz nie to samo.A dlaczgo moze byc roznica w cenach - chocby koszty transportu.

 

Jakiej licencji? Od kiedy Honda potrzebuje licencji na produkcję własnych silników, które są w dodatku wszedzie takie same...

Wiesz czym się róznił civic 6gen produkowany w UK(pomijając ze 5d był europejską wersją japonskiej hondy domani...), Japonii, i USA? Inną budą.

Edytowane przez ZlyUser

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem moze sie myle, ale dlaczego samochody sa oznakowane Made in UK?Bo fabryki sa tutaj i nie trzepia ich japoncy tylko czesci i podespoly sa produkowane w UK?

Nie chce sie spierac, ale jak napisalem na kazdym silniku, czy tez kascie jest made in UK.

 

Tutaj mozna poczytac troche na ten temat:

http://www.hondamanufacturing.co.uk/

 

A tutaj filmik potwierdzajacy,ze silniki sa produkowane w UK a doklandie w swindon ;)

 

Nie chodzi mi tyle o roznice ponmiedzy japonskim a UKjowskim silnikiem, a o roznice w cenach.Taniej jest wyprodukowac widocvznie w UK i mniejsze sa koszty transportu, dlatego czesci sa tansze - o to sie na poczatku rozeszlo, dlaczego jest mit,ze czesci do japoncow sa drogie.Dlatego napisalem ,ze byc moze dlatego,ze to nie sa juz japonskie czesci i samochody ;)

I smiem twierdzic,ze jakosc nie jest taka sama jak silnika , ktory byl produkowany w japonji.

To to samo jak z czesciami komputerowymi, dopuki byly trzepane w japonji, stanach etc byly trwalsze i mniej zawodne, te z Taiwanu , nie byly az takie zle, ale gorsze od tych oryginalnych.A te z Chin jakosciowo odstaja bardzo.

Moz eza bardzo drastyczne porownaie UK do Chin, ale roznica w jakosci na pewno jakas jest.

To tylko moje zdanie i mozecie sie znim nie zgadzac.

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na silnikach nie ma napisu made in uk. Puda owszem, czesci podzespolow owszem ale silnik i skrzynia nie

 

Czesci silnikowe również nie sa produkowane w uk. Moga być skladane w uk, ale tutaj musisz mi uwierzyc że nie ma roznicy jakosciowej w skladaniu, pare takich silnikow się przetrenowalo ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ZlyUser

Nie wiem moze sie myle, ale dlaczego samochody sa oznakowane Made in UK?

 

Bo budy wyprodukowanej w UK nikt logicznie myslący nie oznaczy jako Made in Japan.

Tymbardziej ze Honda produkowana w Europie wygląda inaczej niz np. Honda wyprodukowana w Stanach...

 

I smiem twierdzic,ze jakosc nie jest taka sama jak silnika , ktory byl produkowany w japonji.

Jak to się ma do faktu ze silniki te robią bezawaryjnie takie same przebiegi, przy czym w Europie w znacznie gorszych warunkach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powtarzam, ze nie tylko buda a caly samochod jest produkowany w UK.A to ze Honda z europy rozni sie od hondy z US to akurat nic dziwnego bo praktyczbnie kazdy samochod sie rozni,nie tylko Honda ;)

Nie podwazam tez awaryjnosci (nie wiem jak z nowymi samochodami) , ale jak pisalem, mialem Honde, i zona ma Toyke - samochody sa super i faktycznie niema problemow z silnikami.

W sumie sam sie zagmatwalem, jedynie o co mi chodzilo na poczatku to to,ze ceny czesci nie sa drogie bo sa robione w UK i tyle. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na filmiku , ktiry zalaczylem co robia?Produkuja silnik i karoserie.Czy uwazasz,ze wszystkie czesci poza silnikiem i karoseria sa robione w Japonji?

Masz jakis konkretny dowod na to - nie czepiam sie, po prostu chcialbym zobaczyc.

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że czesci nie sa robione w uk, ale skladane ;)

 

I właśnie niby tylko składanie, ale może tu brakować japońskiej precyzji i dokładności.

Mam 2 kołowrotki Stradic jeden starszy Made in Japan, drugi świerzo po zakupie ale już Assembled in Malaysia.

Imho mały szczegół (prawdy o częściach i tak nie poznasz) ale może wpłynąć znacząco na efekt końcowy.

Także mimo iż moje dywagacje nie są wogóle w temacie, nie znając realiów Hondy w Uk sądzę na zdrowy rozsadek że w tym co pisze Blackwhite może być ziarnko prawdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos mi powie co mozna sp(*)&^&*^%ć na calkowicie zautomatyzowanej linii produkcyjnej?

 

Co moża spitolić? To że polaczki przymkną oko na to na co nie pozwolą sobie japońce...

Sorki, ale pracowałem w NGK Ceramics Polska firma japońska, widziałem na szkoleniach jak produkcja katalizatorów w japonii przebiega na takiej samej linii produkcyjnej i porównywałem ilość NOK u nas w PL i w Japonii, jakimś magicznym sposobem oni robią to lepiej;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co moża spitolić? To że polaczki przymkną oko na to na co nie pozwolą sobie japońce...

 

Może jednak z tym polaczowaniem to się ogranicz, bo nie każdy kto kupuje samochód wyprodukowany w Anglii jest "polaczkiem" a chyba nie do końca znasz znaczenie tego określenie skoro go używasz tak frywolnie.

 

aż się śmiesznie w takim kontekście czyta ten cytat co masz w podpisie:

"Naród, który nie szanuje swej przeszłości, nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości."

Edytowane przez slavOK
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...