Skocz do zawartości
Batat665

Nowy tani komputer do 1000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Chce kupić nowy komputer bez obudowy do 1000 zł (płyta, procesor, ram, grafika, zasilacz, dysk, nagrywarka dvd). Komputer głównie do internetu, zwykłych czynności i czasami może jakąś grę. Dysk 500GB w zuepłności wystarczy, nawet za duży, ale mniejszych się nie opłaca kupować. Grafika tylko GeForce, a procesor Intel.

Wiem, że w tej kwocie nowe rzeczy to cudów nie można oczekiwać.

 

Wstępnie takie coś poskładałem w sklepie Pc-Media:

ASROCK G41M-GE3 Intel G41 Socket 775 (PCX/VGA/DZW/GLAN/SATA/DDR3) mATX - 168,75 zł

PROCESOR DUAL CORE E5700 3.0GHz/2M LGA775 BOX - 203,80 zł

KINGSTON KVR1066D3N7K2/4G DUAL (2*2GB) - 145,69 zł

GAINWARD GeForce GT220 512MB DDR2/128bit DVI PCI-E (550/800) (Green Edition) - 143,81 zł

ZASILACZ CHIEFTEC GPA-500S8 (80+) 500W - BULK - 115,13 zł

HDD SEAGATE 500GB ST3500413AS SATA III 16MB 3 LATA - 139,84 zł

LG GH22NS50 SATA BARE OEM CZARNY - 75,34 zł

Wysyłka - 19,00 zł

Razem - 1 011,36 zł

Jakieś uwagi, pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor : Procesor AMD Athlon II X2 255, socket AM3, 3.1 GHz, 2MB cache, BOX (ADX255OCGMBOX) w Morele.net

Płyta Główna : Płyta główna Gigabyte GA-770T-D3L w Morele.net

RAM : Pamięć Good Ram DDR3 2048MB PC1333 CL9 (GR1333D364L9/2G) w Morele.net

Karta Graficzna : Karta graficzna Sapphire 111680110R w Morele.net

Zasilacz: Zasilacz Fortron FSP350-60APN 80+ OEM w Morele.net

HDD : Dysk Samsung 500 GB SATA II 7200 RPM, 16 MB (HD502HJ) w Morele.net

Napęd : Samsung SH-S223C SATA CZARNY BULK ASAP (SH-S223C/BEBE) w Morele.net

 

w sumie: 1048 + wysylka

 

wg mnie to minimum do grania. w zestawie u Ciebie grafika zastapi jedynie integre ktora wyswietla obraz.

plyta nieporownywalnie lepsza, lepsza dzwiekowka, wykonanie + mozliwosci oc. procesor porownywalny, 2gb ramu wystarcza, grafika o niebo lepsza(moznaby tez poszukac uzywanego hd4850-sporo wydajniejszy jest za ta sama kase). zasilacz to takie minimum gdy chcesz spac spokojnie. dysk szybki i niezawodny - nie to co obecny seagate. wiekszosc czesci z polecanych zestawow tylko z tanszego sklepu - wystarczylo poszukac. wiec sprawdzone zestawy. ogolnie w low endzie amd jest lepsze :)

 

nie rozumiem czemu tylko intel i geforce? to juz nie kupuje sie tego co jest lepsze? :P

Edytowane przez gronio89
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD Athlon II X2 250 /3.0GHz, 2x1MB, 65W, BOX, AM3/ 195 zł

MSI 770-C45 /AMD 770, DDR3-1600/ 215 zł

GoodRam 2GB 1333MHz CL9 70 zł

Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3 139 zł

Vertex3D Radeon HD5670 512MB DDR5 /128bit/ DVI/HDMI 230 zł

Samsung SH-S223C SATA (black) 90 zł

Tagan 350W U33II Super Rock Series 110 zł

 

Razem:1049 zł

 

Ceny:www.esc.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba zestawy odpadają, pisałem tylko Intel i GF (nie bardzo chce mi się pisać czemu tak).

Elementy wybierane w Pc-Media ponieważ jest w moim mieście. Nie wiem co wy macie do tych Seagate, ja miałem chodził dobrze, kolega ma z 6 dysków Seagate (w tym ten, który wybrałem) i działają wyśmienicie, żdanych problemów. Gry są na drugim planie. RAM musi być 4GB ponieważ potrzebuje do niektórych programów.

 

Popatrzyłem elementy z najnowszej technologii (bo nie wiem czy jest sens się pakować w tak starą), takie coś narazie bez grafiki, wychodzi drożej, ale to można później ulepszyć, a temtego nie bardzo:

ASROCK H61iCafe Intel H61 LGA 1155 (PCX/VGA/USB3/DDR3) 253,48 zł

PROCESOR CORE I3 2100 3.1GHz LGA1155 BOX 383,37 zł

KINGSTON KVR1333D3N9K2/4G DUAL (2*2GB) 142,50 zł

ZASILACZ CHIEFTEC GPA-500S8 (80+) 500W - BULK 115,13 zł

HDD SEAGATE 500GB ST3500413AS SATA III 16MB 3 LATA 139,84 zł

LG GH22NS50 SATA BARE OEM CZARNY 75,34 zł

Wysyłka 19,00 zł

Razem 1 128,66 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz złe podejście , połowa częsci które wybierasz są po prostu słabe i znacznie lepiej wybrać AMD.

Wogóle nie wiem po co się pytasz na forum skoro masz słuszne wypowiedzi uzytkowników w d u p i e.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i mam złe podejście, ale to już mój problem.

W takim razie możesz napisać co jest słabe i zaproponować coś lepszego (Intela).

 

Gdybyście zastosowali się do mojego pytania i warunków, to by były słuszne, a tak to nie są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybyście zastosowali się do mojego pytania i warunków, to by były słuszne, a tak to nie są.

 

Czyli z tego co zrozumiałem jedyne słuszne wypowiedzi to takie które będą mówić że wybrałeś świetnie i pchanie się w Intela przy takim budżecie jest najlepszym pod słońcem pomysłem? Powiem Ci, że bycie fanboyem Intela przy tak ograniczonym budżecie nie wyjdzie najlepiej... A co do seagate'ów to większość je odradza, bo ostatnimi czasy miałi bardzo dużo awarii i nikt przy zdrowych zmysłach ich nie brał. Ale skoro wiesz lepiej co będzie najlepsze, to rób jak chcesz, nie moja bajka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli z tego co zrozumiałem jedyne słuszne wypowiedzi to takie które będą mówić że wybrałeś świetnie i pchanie się w Intela przy takim budżecie jest najlepszym pod słońcem pomysłem? Powiem Ci, że bycie fanboyem Intela przy tak ograniczonym budżecie nie wyjdzie najlepiej... A co do seagate'ów to większość je odradza, bo ostatnimi czasy miałi bardzo dużo awarii i nikt przy zdrowych zmysłach ich nie brał. Ale skoro wiesz lepiej co będzie najlepsze, to rób jak chcesz, nie moja bajka...

 

Czyli kompletnie źle zrozumiałeś. Chodziło mi o najlepszy z Intela w tej kwocie (jeżeli tak sformułowane zdanie coś zmieni). Przez pewne sytuację nie uznaję AMD, a że są tylko dwie firmy, to może ktoś odebrać, że jestem fanboyem Intela (z intelem nigdy nie miałem problemów).

Co do Seagate'a to nie wiem czy ja i koledzy mamy takie szczęście czy inne osoby robią niewiadomo jakie rzeczy z tymi dyskami, że u nas działają bez problemu, a u innych nie.

 

Jak komuś się nie podoba, to co uważam (mam do tego prawo) to jego i tylko wyłączenie jego problem.

 

Moge Ci polecić zestaw na Intelu który warto kupic , ale przekroczy on Twój budżed i to znacznie.

 

Zestaw znacznie przekraczający mój budżed nie jest mi potrzebny. Jeżeli mozżesz napisać jaki uważasz za dobry zestaw z Intela w tej cenie, to poproszę, jeżeli nie, to trudno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam kiedyś miałem takie podejście i wiem, że było błędne. W tej cenie dostaniesz stary syf, który nie grzeszy wydajnością. Pobiera dużo prądu i ogólnie daje niewielkie szanse na rozbudowę.

Posłuchaj ludzi, który chcą dla Ciebie dobrze i dali propozycję dużo wydajniejszą od tego co sam poskładałeś.

Po prostu w tym przedziale cenowym AMD jest dużo bardziej opłacalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...