Skocz do zawartości
kaijitsu

Problem z DDR3 na M3A770DE

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Sprzęt jak z podpisu. Dokupiłem drugą kość RAM Goodram 2GB 1333MHz CL9 (GR1333D364L9/2G) - jednostronna, pierwsza kość to Goodram 2GB 1333MHz CL9 (GR1333D364L9/4GDC) - dwustronna. Kości nie chcą pracować na 1333MHz CL9 :( System jest niestabilny, napięcie RAM 1.71V, NB 1.3V, NB i HT na 2000MHz, ungaged mode. Czyżby kości się gryzły czy coś robię nie tak :(( Wcześniej miałem 1x2GB puszczone na 1600MHz CL8 a teraz nie chcą pracować na 1333MHz nawet na CL 10/11

 

Grając w wiedźmina (pamięci na 1333MHz 9-9-9-24, 1.65-1.71V):

Na starej kości - wszystko ok

Na obydwu razem - wywala do pulpitu przy cutscenkach

Na nowej - restart w losowych momentach

 

Oddać na gwarancję? Jest szansa, że wymienią?

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios na default, napięcia ustawione ręcznie i na każdej kości się komp restartuje podczas gry w wiedźmina, w crysis'a jest ok -_- Gdy próbowałem na początku ustawić pamięci na 1600MHz CL9 to podczas uruchamiania systemu wyskoczył czarny ekran z błędem pliku systemowego. Bodajże ntldr. Postawie jutro system od nowa i zobacze co i jak, dzisiaj już nie mam do tego sił....

 

CR cały czas na 2t, jednokanalowo, osobno - ciagle to samo

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios na default

Rozumiem, że błędy występują bez oc?

Bios zaktualizowany? Jak nie to zaktualizuj.

Reinstalacja to chyba ostatnia rzecz jaka pomaga... :)

Spróbuj podmienić zasilacz z PC2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem przywracanie systemu, na default zaczęło wszystko dobrze chodzić na dwóch kościach. Pamięci nie chcą iść wyżej jak 1333MHz CL9 obojętnie jakie napięcie :(

 

Bios najnowszy 1.7, podmiana zasilacza nic nie daje.

 

 

Poniżej SPD obu kości. Everest wykrywa je jako takie same (oznaczenie) choć na naklejce jest 2G (jednostronna) a na drugiej 4GDC (dwustronna)

 

Dołączona grafika

 

Max co udało mi się uzyskać to proc 3.9GHz, ramy 1333MHz CL9 przy 1.71V. na 1600MHz idą tyłko z CL11 :blink: Czyżby tak lipna trafiła mi się kość czy się gryzą?

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze słabym OC. Procesor przeboleje bo to tylko 100MHz, ale fakt, że pamięci nie chcą iść wyżej niż te 1333MHz CL9 mnie nie satysfakcjonuje.. Jako tako działają na bardzo wysokich timingach, nawet napięcie 1.77V nic nie pomaga. Aż trudno mi uwierzyć, że dwie kości nie dają rady iść na 1600 CL9 skoro jedna nie ma problemu z 1600 CL8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jedna i druga kość osobno idzie na 1600/cl8 to spróbuj pokombinować w głębszych timingach. Chyba że sprawdzałeś, że ta nowa kość nie idzie 1600 nawet w pojedynkę, wtedy nic nie zrobisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ustawienie niższego napięcia (w rodzaju) 1,5 - 1,6 V pomoże.

Ile robi sam jednostronny moduł? Bo jeśli to jakiś Micron/Spectek, to marne oc nie jest niczym niezwykłym.

Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw należy sie zastanowić jak ta płyta potrafi prowadzić pamięci. Ja mam 1333mhz cl7, a 1600mhz cl8 nie chcą iść na niej nawet przy 1,83v. Co prawda nie sprawdzałem tych pamięci na innej płycie ale skoro 1333mhz cl7 mają w standardzie przy 1,65v to dlaczego by nie miały iść na 1600mhz przy poluzowaniu wszystkich timingów. Fakt, mam CR=1T zawsze, 2T kiedys sprawdzałem to chyba nie pamagało, zresztą dla AMD są ważne timingi te główne więc 1600mhz z CR=2T bym sobie odpuścił.

 

PS. i warto powiedzieć, że ramy 1600mhz płyta obsługuje chyba tylko w slotach 3 i 4, przynajmniej tak mówi manual...

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...