Skocz do zawartości
ropz

Hitachi - prawdopodobnie mechaniczne uszkodzenie dysku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam bardzo serdecznie,

 

mam problem z dyskiem Hitachi zabudowanym w urządzeniu elektronicznym zwanym dalej dyskiem multimedialnym zewnętrznym umożliwiającym odczytywanie z owego dysku twardego filmów przez HDMI i te podobne bzdury. Oczywiście zorientowałem się, że elektronika działa bez zarzutu. Podczas pracy z dyskiem, dysk uniemożliwia zgranie jakichkolwiek danych, umożliwia krótkie oglądanie filmów przez kabel USB na ekranie komputera po czym tak jakby wywala go, w ten sposób, że komputer nie widzi go fizycznie. Po odłączeniu kabla USB typ B i podłączeniu go ponownie (elektronika multimedialna cały czas na powerze) komputer znów wykrywa dysk. Po ponownej próbie przeglądania zdjęć tudzież filmów, zgrywanie danych lub cokolwiek innego dysk znów przestaje reagować, a komputer nagle przestaje go widzieć. Domyślam się, że problem leży w mechanice dysku twardego. Pytanie tylko co mogło ulec uszkodzeniu i jak mogę to naprawić we własnym zakresie. Powiedzmy, że jestem w stanie sam w domu stworzyć sobie komorę bezpyłową i rozkręcić dysk. Co dalej?

 

Pozdrawiam,

RP

Edytowane przez ropz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie wysliłeś się i nie wyciągnełeś dysku z obudowy i nie podłaczyłeś pod komputer...

 

Pytanie tylko co mogło ulec uszkodzeniu i jak mogę to naprawić we własnym zakresie. Powiedzmy, że jestem w stanie sam w domu stworzyć sobie komorę bezpyłową i rozkręcić dysk

Powodzenia z robieniem komory o klasie czystości 100.Reszty zagadnienia nie bede poruszał....

 

Rozkrec obudowe podłącz pod kompa dysk i Scan z mhdd2xF4.Wyniki na forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...