Skocz do zawartości
Allkey

Wybór karty dźwiękowej na USB +/- 300zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jako że odnowiłem moje zabytki i jestem w posiadaniu mobilnego pc, przyszedł czas wyeliminować szumy w torze.

 

Potrzebuję karty na usb gdyż PCiMA w moim laptopie nie uświadczysz.

 

Cena jak wyżej.

 

Ostatecznie myślę nad U1 albo XFi HD. Jak sterowniki od Creativa bo ostatnio leżały trochę?

 

Myślałem o U1 ale wygląda jak głośnik razera i nie wiem dokładnie jak gra. Oczywiście używki jak najbardziej wchodzą w grę.

Mimo dość niskiej ceny szukam lekkiego środka, basu o dobrej kontroli nie koniecznie mocnych kick'ach i najważniejsze miękkiej góry.

Obecnie będzie to grało na A-8031 ( seria standard ) z scherzo 350. Docelowo amp zostaje a kolumny zmienię na Oli 30 z 2 ręki.

 

Nie zależy mi na wizualizacjach 3D, DTS i podobnych. Produkt może być prosty ale dający dobre efekty dźwiękowe.

 

Pozdrawiam.

 

ps. Bardzo bardzo dawno temu kiedy były spędy okazyjne i miałem za dużo mamony sprzętem idealnym był dla mnie set : słuchawki hd595 nawet w serii i audiotrak modelu niestety nie pamiętam.

I szukał bym czegoś co mogło by działać jak tamta karta, z tym że przez te lata ceną by nie zabijało.

Edytowane przez Allkey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może jeszcze powiedz do czego będziesz używał tej karty, będzie to coś konkretnego?

Zależy Tobie na najlepszej jakości odtwarzania muzyki czy grania w gry, czy może jesteś DJem lub grasz na jakimś instrumencie i potrzebujesz dobrej jakości wejście liniowe do nagrywania/nadawania?

Czy chcesz ją po prostu do wszystkiego? I jeszcze przede wszystkim jaka to ma być karta? Wystarczą Tobie np. dwa gniazda (słuchawki, mikrofon) czy potrzebujesz np. konfiguracji 5.1 ?

Musisz nam powiedzieć :)

 

EDIT:

Z tych dwóch, które wymieniłeś oczywiście wybrałbym Xfi HD, ponieważ jest to karta lepszej jakości niż zewnętrzny Xonar i ma większą funkcjonalność - m.in. wejście i wyjście liniowe na RCA oraz złącza optyczne. Zdecydowanie to najlepszy wybór.

Ze sterownikami nie powinno być problemu.

 

PS. Jeśli nie aż tak nie zależy Tobie na audiofilskiej jakości to np. możesz wybrać Sound Blaster X-Fi Surround 5.1 z pilotem i możliwością wykorzystania konfiguracji 5.1.

Edytowane przez Szakalowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta zupełnie do stereo, od grania mam słuchawki.

 

Ostatnio dokształciłem się po przerwie w HA i jednak zagra to z kolumnami DIY grającymi jak zestawy w przedziale 5 tys para.

 

 

@Braszek opóźnienia minimalne są dla mnie niczym i tak najczęściej słucham z flac nie z klipu ;)

 

Ogólnie nie zależy mi na multi wyjściach, wystarczy mi 1 jack/mjack, cieszył bym się z rca i optyka ;)

 

@Szakal.

Ogólnie karty nie są masakrycznie drogie w porównaniu do kolumn więc wolę tu mieć coś dość dobrego, zanim będzie mnie stać na CD i komplet płyt do niego.

 

Więc po matki boskiej pieniężnej albo transit albo HD. Ktoś zna dobre porównianie tych kart?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tą X-Fi HD od tygodnia i jest to dobra karta. Ze sterownikami nie ma żadnych poważniejszych problemów, tylko kilka drobiazgów. Mianowicie do konsoli wepchnęli jakieś marne (dla mnie zupełnie bezużyteczne) THX studio, ale zapomnieli o equalizerze, który akurat mógłby się kiedyś przydać. Po ustawieniu próbkowania na 96KHz, klik w folderach dziwnie brzmi ale tylko gdy w tym czasie nie są odtwarzane żadne inne dźwięki. Gdy jest coś odtwarzane lub nawet zapauzowane to jest ok. Co ciekawe to pomimo nieaktywnych wszelkich efektów, pomaga na to zaznaczenie opcji Disable Enhancements. I ostatni, najbardziej denerwujący problem to co jakiś czas wyskakujący na ułamek sekundy jakiś dymek nad zasobnikiem. Dokładniej ten problem oraz kartę opisałem w innym temacie, więc by nie pisać tego samego to poniżej cytat:

Jeśli chodzi o kartę, to okazuje się że potencjometr ma cyfrowy (z funkcją mute po jego wciśnięciu). Pod względem dźwięku nie mam żadnych zastrzeżeń. Zarówno podczas słuchania muzyki jak w ciszy oraz podczas regulacji głośności, nic nie szumi, nic nie trzeszczy, nie słychać również żadnych przydźwięków pola elektromagnetycznego (np. pracujących dysków itp.) które w moim kompie były słyszalne zarówno na poprzednim A2 ZS jak i na integrze, a nawet na wyjściu linowym karty TV. Po prostu jak nie jest nic odtwarzane to jest zupełna cisza. Jedyne co mnie denerwuje to od momentu zainstalowania tej karty co jakiś czas mignie jakiś dymek nad zasobnikiem. Na sterownikach z w7, parę razy się wyświetlił dymek z komunikatem o problemie z przepustowością USB więc myślę że może to być to. Ale nie wiem czemu to wyskakuje bo nigdy nie miałem żadnych problemów z USB, sama karta też działa jak należy, bez żadnych problemów i podłączenie dodatkowych urządzeń do USB również nie ma wpływu na jej pracę. Więc ogólnie w niczym to nie przeszkadza poza tym że jest to trochę upierdliwe jak co jakiś czas coś się mignie nad zasobnikiem ;)

Natomiast odnośnie recenzji to 2 angielskojęzyczne są tu i tu. Edytowane przez kamail86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...