Skocz do zawartości
TheKumandoS

AMD Phenom x4 955 5000RPM ,GTX550Ti Duże temperatury i straszny hałas.

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie.

Mam procesor AMD Phenom x4 955. I gdy gram w dość wymagającą grę jaką jest Borderlands . (ale i też czasami np Portal 2 ,Fallout 3 lub coś tego typu)

To z komputera dochodzi głos ja by to była kosiarka . Jest głośniejszy niż niejedna suszarka do włosów.

Gdy patrzę na obroty wiatraczka na procku (orginalny wiatraczek od producenta). To jest ponad 5000RPM . A Czasami nawet 6500RPM !!!. Chodzi jak kombajn .

I czy jest to możliwe by taki wiatrak osiągał takie obroty (a bo głosie ,który dochodzi z obudowy to jest raczej możliwe). I chciałem się jeszcze spytać czy temperatury przy obciążeniu ,które wynoszą od 55 do 65 są zbyt duże ?

 

 

A teraz co do karty .

A więc mam kartę Gigabyte GTX550 Ti .

I karta w spoczynku ma z 50 stopni . Ale gdy gram to zwiększa się to nawet do 75 stopni. Czy takie temperatury są normalne ? Dodam ,żę mam zamkniętą obudowę.

 

I jak już ten procek tak chodzi to czy polecali byście zakup jakiegoś chłodzenia na niego ??

 

I czy mam sie bać ,żę coś sie może spalić ? Np. Gdy włączę Crysis 2 na Full detalach . Dodam ,że w żadnej grze jeszcze nie miałem lagów . Nawet przy takich temperaturach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak w temacie.

Mam procesor AMD Phenom x4 955. I gdy gram w dość wymagającą grę jaką jest Borderlands . (ale i też czasami np Portal 2 ,Fallout 3 lub coś tego typu)

To z komputera dochodzi głos ja by to była kosiarka . Jest głośniejszy niż niejedna suszarka do włosów.

Gdy patrzę na obroty wiatraczka na procku (orginalny wiatraczek od producenta). To jest ponad 5000RPM . A Czasami nawet 6500RPM !!!. Chodzi jak kombajn .

I czy jest to możliwe by taki wiatrak osiągał takie obroty (a bo głosie ,który dochodzi z obudowy to jest raczej możliwe). I chciałem się jeszcze spytać czy temperatury przy obciążeniu ,które wynoszą od 55 do 65 są zbyt duże ?

 

Chłodzenia BOX są dosyć słabe. Im bardziej grzejący się CPU tym gorzej dają sobie radę. Jak chcesz ciszy i przy tym niższych temperatur to kup wydajniejsze chłodzenie na CPU.

 

ps. jaki masz wentylator "systemowy"? (ten obok zasilacza)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem chyba takiego nie posiadam . A jakie byś polecał chłodzenie ?? I czy nie stracę gwarancji ? A cisza ,aż taka być niemusi bardziej zależy na temp. Ale żeby też było troche ciszej ,a nie tak jak teraz ,że ponad 6000RPM ,przecież to kombajn jest .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...