Skocz do zawartości
Aramis

nowa grafa do starego kompa - czy ma sens?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

W związku z brakiem odzewu w temacie zbiorczym piszę tu.

 

Proszę o poradę w kwestii ewentualnej wymiany karty graficznej.

 

Mój obecny sprzęt to

proc Athlon X2 (Windsor F3) 4600 @ 3GHz

mobo Gigabyte GA-MA78GM-S2H

ram 2GB Kingston (1+1 w Dualu)

grafa MSI Geforce 9600GT @ 750/1800/1050 MHz

zasilacz Amacrox Warrior AX450-PNF (400W)

system WinXP prof (32bit) SP3

 

Na potrzeby gry Alice Madness Returns (i przyszłościowo może DeusEx HR) chciałbym wymienić grafę (coś od Nvidii, ze względu na PhysX), bo ta już dostaje zadyszki... Stać by mnie było na używkę 460 GTX 768MB, ale obawiam się, czy wogóle warto taką kartę pchać do takiego kompa. Ewentualnie rozważam jeszcze GTX 260 + 2GB ram.

 

Od razu zaznaczę, że nie zamierzam jeszcze przez jakiś około rok zmieniać całego kompa, więc albo modernizacja tego co jest, albo nic. Budżet: 500zł.

 

Z góry dzięki za wszelkie konstruktywne uwagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej. Żaden z półśrodków Cie nie urządzi, niestety. Przede wszystkim pomyśl o x3 bo Twoje plany odnośnie PhysX z takim prockiem są zabawne :lol2: Do fizyksa minimum 460 1GB w mojej opinii potrzeba..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX 260, AII X3/AII X4/PII X4, 2GB RAM.

Tylko zasilacz może być niewystarczający.

 

Tyle, że moja mobo ma AM2+, a nie AM3, więc Athlon II / Phenom II to raczej nie podejdzie... czy się mylę?

A co do zmiany zasilacza, to jest ona w planach.

 

Twoje plany odnośnie PhysX z takim prockiem są zabawne :lol2: Do fizyksa minimum 460 1GB w mojej opinii potrzeba

 

Bo ja wiem czy takie zabawne? W tej chwili wspomniana Alicja chodzi na max detali (bez AA), 1600x900, z PhysX'em na medium i tylko trochę przycina w dużych walkach (PhysX o ile wiem liczy karta, nie procek). Edytowane przez Aramis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oż ty w .... ucho.

 

W takim razie trzeba się będzie poważnie zastanowić czy aby jednak nie zainwestować trochę więcej jeszcze w tą platformę... chociaż trochę boli brak slotów ddr3...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak DDR3 to nie problem w przypadku AII/PII.

Co przez to rozumiesz?

 

Gdybyś jednak zdecydował się na używanego GTX 460 to uważaj na wersje Green od Palita/Gainwarda.

 

Uważać znaczy brać czy NIE brać?

 

Po przemyśleniu sprawy dochodzę do wniosku, że skoro moja mobo da radę prockom na AM3 póki co zwiększam budżet (w ciągu jakichś 2 miesięcy dodatkowe 500zł) i kupię Athlona X4 640 (3GHz), 2GB ramu i spróbuję trafić używanego GTX460 1GB (no i oczywiście zasilacz jakieś solidne 500W). Za jakiś rok, półtora zmienię mobo (i dokupię ram ddr3) zostawiając grafę i proca. Taki zestaw powinien znowu na jakieś 2-3 lata dać radę.Co o tym myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro tak, to już dołóż te ~50zł do phenoma II x4 955 - warto dla cache L3 6MB vs 0MB w athlonie

 

Wiesz co, patrząc na porównania to póki co wystarczy mi Athlon, a ewentualne 50zł więcej wolę dołożyć do lepszego/mocniejszego zasilacza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...