Skocz do zawartości
Cichy1988

Pomocy, zestaw do Starcraft 2 i Diablo 3 w full HD na max. ustawieniach

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jako, że beta D3 została zapowiedziana na 3 kwartał bieżącego roku to czas na przesiadkę z laptopa na desktopa(na Alienware M18x z dwoma 6990 mnie nie stać). O ile w temacie lapków się orientuję to składanie sobie desktopa mnie przerasta.

 

Moje wymagania:

 

-Starcraft 2 oraz Diablo 3 na max detalach w full HD(monitor 24", musii być full HD bo ta rozdzielczość daje przewagę taktyczną w SC2). Jako wymagania do Diablo 3 na full HD w max detalach myślę, że możemy na najgorszym razie przyjąć wymagania SC2 pomnożone x1,5. Jak taki zapas mocy nie obsłuży D3 na ultra to Blizz sobie strzeli w stopę IMO :)

 

-Grał będę tylko w te gry więc, nie potrzebuję nic ponad te wymagania(Diablo 3 na max przy full hd przyjmujemy jak do SC2 na full HD ultra detale x1,5)

 

-Spadki FPS do max 30 k/s, to jest IMO granica płynności przy graniu online.

 

-Nie będę się także w związku z tym bawił w żaden OC itp.

 

-Komp będzie tylko do grania, do innych zadań zostawiam sobie Asusa Ul20A

 

-8GB RAM zostaje, sama gra owszem tego nie zużyje, ale jak się zaczyna skakać pomiędzy FF, jakimiś PDFami i SC2/WoW/D3 to 4gb nagle okazuje się za mało, to tylko 100zł a poprawia komfort jak cholera.

 

Wymyśliłem coś takiego, myszkę i słuchawki mam. Potrzebuje klawiszy, monitora i kompa ofc.

(Sugerowałem się zestawami na lipiec i benchmarkami z tym procem/grafą)

 

Procesor:

Intel Core i5-2400

659 zł

 

Płyta główna:

AsRock P67 PRO3 B3

420 zł

 

Pamięć RAM:

GoodRam 8GB (2x4GB) 1333MHz

199 zł

 

Wentylator:

Xigmatek Gaia SD1283

99 zł

 

Dysk twardy:

Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3EG

135 zł

 

Karta graficzna:

Sapphire Radeon HD6870 1024MB DDR5

699 zł

 

Nagrywarka DVD:

Samsung SH-222AB SATA

90 zł

 

Klawiatura:

A4Tech X-Slim [KL-23MU]

49 zł

 

Obudowa:

Aerocool VX-R Battle Edition

199 zł

 

Zasilacz:

Antec VP 450P 450W

179 zł

 

Monitor:

Benq G2420HD

669 zł

 

Suma: 3397 razem z klawiaturą i monitorem. Co myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw całkiem w porządku, jedynie dołożyłbym do i5-2500K.

Zastanawia mnie za to:

"monitor 24", musii być full HD bo ta rozdzielczość daje przewagę taktyczną w SC2", możesz mi powiedzieć w jaki niby sposób?

Edytowane przez bender83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołóż do CPU 2500K.

Później zmienisz tylko mnożnik kilka oczek do góry i będziesz miał dodatkowe kilkaset MHz w porównaniu do tego i5 2400.

Wiem, że nie chcesz kręcić, ale te kilkaset MHz to w zasadzie czysta kosmetyka dla tego proca.

Żadnego skilla, wiedzy i doświadczenia na tym poziomie OC nie potrzeba.

 

Co do "przewagi taktycznej" to na większym monitorze z większą rozdzielczością zwyczajnie więcej widać.

 

Mając przeciwnika o dokładnie takich samych umiejętnościach przegrana lub wygrana może zależeć od pozornie nie istotnej sprawy.

Jak jednego posadzimy przy kompie z monitorem 19" i rozdzielczości 1280x1024 a drugiego przy 24" z FullHD to wiadomo kto widzi więcej pola bitwy w tym samym czasie. :lol:

 

PS W sumie to najlepsza byłaby 1920x1200px, ale wybór 24" w tej rozdziałce jest śmiesznie mały.

Edytowane przez klami85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do "przewagi taktycznej" to na większym monitorze z większą rozdzielczością zwyczajnie więcej widać.

 

Mając przeciwnika o dokładnie takich samych umiejętnościach przegrana lub wygrana może zależeć od pozornie nie istotnej sprawy.

Jak jednego posadzimy przy kompie z monitorem 19" i rozdzielczości 1280x1024 a drugiego przy 24" z FullHD to wiadomo kto widzi więcej pola bitwy w tym samym czasie. :lol:

 

No właśnie to jest ciekawe, bo z tego co wiem to w SC2 to tak nie działa.

Żeby nie było: nie sprawdzałem tego organoleptycznie, ale Blizzard zarzekał się, że niezależnie od monitora widoczność ma być taka sama.

Sam gram na 24" w 1920x1200 i jest jak najbardziej ok, ale kumpel, który ma 21" po przesiadce na 24" nie mógł ogarnąć ekranu ;)

Edytowane przez bender83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No szukałem do 700zł jakiegoś fajnego monitora z tą rozdziałką, ale nic interesującego nie zmalałem, a ten jest polecany. A co do przewagi, to jest dokładnie tak jak kolega wyżej napisał, większa rozdzielczość więcej widać pola bitwy, nie trzeba przesuwać mapy, żeby zobaczyć gdzie walą czołgi itd. W dodatku mam podstawy sądzić, że w D3 większa rozdzielczość też będzie dawać przewagę taktyczną jak to ma miejsce teraz w D2.

 

Czyli nic byście po za tym prockiem nie zmieniali tak? Różnica to bodajżę 90zł, więc faktycznie nie ma się o co pluć, byle chłodzenie dało radę. A tak ogólnie jak stoi wydajnościowo taki zestaw? Jak patrzyłem na test kart graficznych w SC2 to radek 6970 który jest kilka stów droższy miał CAŁE 2-3 k/s więcej, przy rozdzielczości fullHD. Masakra...Chyba, że jest jakiegoś GF polecacie?

 

edit

 

bender83 mnie wyprzedził. :) No ja słyszałem, że rozdziałka coś tam daje i więcej widać. Jakieś Mniejsze monitory z mniejszą rozdziałką to co polecacie? Bo monitor będzie stał na biurku, więc nie wiem czy te 24" to nie będzie za dużo ze względu na małą odległość monitor oczy.

Edytowane przez Cichy1988

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yhmn... z tego linku wynika, że najwięcej widać przy proporcjach 16:9 a rozdzielczość nie ma znaczenia, może kupię coś mniejszego z mniejszą rozdziałką, będą przynajmniej lepsze osiągi w grach a zaoszczędzę trochę, byle 16:9 był.

Edytowane przez Cichy1988

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie to jest ciekawe, bo z tego co wiem to w SC2 to tak nie działa.

Żeby nie było: nie sprawdzałem tego organoleptycznie, ale Blizzard zarzekał się, że niezależnie od monitora widoczność ma być taka sama.

 

Żeby było widać dokładnie tyle samo przy różnych rozdzielczościach to proporcje obrazu musiały być identyczne.

Przy różnych proporcjach np. 4:3 vs 16:9 musieliby sztucznie zniekształcać obraz.

Więc siłą rzeczy w FullHD widać więcej pola.

 

W dodatku mam podstawy sądzić, że w D3 większa rozdzielczość też będzie dawać przewagę taktyczną jak to ma miejsce teraz w D2.

 

Jak ostatnio grałem w D2 to dało się ustawić 800x600px max.

Blizzard coś pozmieniał, czy ciach!ły opowiadasz?

Bo różne hacki jak swojego czasu do SC1 to trochę nieczyste zagrania.

Edytowane przez klami85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak w ramach ciekawostek, jeśli chodzi o rozdzielczość i przewagę taktyczną. Czytałem jakiś czas temu wywiad z Nerchio [jeden z lepszych Polaków z SC2] i padło pytanie:

 

Na jakich ustawieniach graficznych grasz? Jaka rozdzielczość?

1280x1024 i na najniższych ustawieniach, jak pewnie większość pro.

 

To tylko w ramach ciekawostki. Zresztą przy fps, ludzie też wyłączają wszystkie zbędne bajery, więc to pewnie nie wyjątek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

monitor BENQ BL2400PT (matryca va, podświetlanie led, widziałem w akcji i naprawdę daje rade w grach czy filmach) lub LG E2370V bardzo fajny monitor na matrycy ips i podswietlaniu led, stworzony specjalnie dla graczy, szkoda oczu dla tn, no i kup 2500k cena niewiele większa a szybki procek w strategiach się przyda, szczególnie jak dużo jednostek na mapie, krecenie sandy brige polega na zwiekszeniu mnoznika a zawsze troche mocy wiecej

 

Edytowane przez ptys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No procek na bank kupię 2500, cały czas myślę nad grafą, chodzi mi po głowie 6870, 6950, 5870 i GTX 570. Tylko nie wiem czy jest sens tyle kasy więcej dać skoro przyrost FPS jest taki mały w testach.

 

Tak w ramach ciekawostek, jeśli chodzi o rozdzielczość i przewagę taktyczną. Czytałem jakiś czas temu wywiad z Nerchio [jeden z lepszych Polaków z SC2] i padło pytanie:

 

Na jakich ustawieniach graficznych grasz? Jaka rozdzielczość?

1280x1024 i na najniższych ustawieniach, jak pewnie większość pro.

 

To tylko w ramach ciekawostki. Zresztą przy fps, ludzie też wyłączają wszystkie zbędne bajery, więc to pewnie nie wyjątek.

Jak dojdę do takiego poziomu to też sobie wszystko wyłączę :P na razie gram for fun i wodotryski cieszą oczy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak w ramach ciekawostek, jeśli chodzi o rozdzielczość i przewagę taktyczną. Czytałem jakiś czas temu wywiad z Nerchio [jeden z lepszych Polaków z SC2] i padło pytanie:

 

Na jakich ustawieniach graficznych grasz? Jaka rozdzielczość?

1280x1024 i na najniższych ustawieniach, jak pewnie większość pro.

 

To tylko w ramach ciekawostki. Zresztą przy fps, ludzie też wyłączają wszystkie zbędne bajery, więc to pewnie nie wyjątek.

 

Przejrzystość pod postacią obniżonych detali jest jak najbardziej zrozumiała.

Za to granie w aspekcie 4:3 to tylko i wyłącznie efekt osobistego przyzwyczajenia. Proporcje 16:9 dają znacznie większe pole widzenia i nie ma żadnego racjonalnego powodu by z tego nie skorzystać.

 

Do grania w SC2 na Ultra w zupełności wystarczy karta pokroju HD 6950 1GB czy GTX 560 TI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...