Skocz do zawartości
mcx997

A-Data 2000 CL9 + A-Data 1600 CL9 = nie bedzie wolniej ?

Rekomendowane odpowiedzi

w wielkim skrocie :)

 

rok temu kupilem do kompa (plyta: Asus P7P55D-E, proc: i7 2.93ghz) pamieci:

a-data xtreme series ddr3 - 2000x, CL9 9-9-9-24, 2x2GB, ax3u2000xb2g9-2x

 

z tymi pamieciami plyta podkrecila procka i7 z 2.9 do 3.89ghz (uzylem automatu, by nic nie zepsuc)

pamieci po podkreceniu dzialaja na 1555mhz (max. moga 2000, ale jestem amatorem w tej kwestii)

nie zalezalo mi na ekstremalnym podkrecaniu, zmianie napiec, bo sie na tym nie znam i nie chce nic spieprzyc

 

czy jesli dokupie pamieci

A-DATA DDR3 2x2GB 1600MHz CL9 9-9-9-24

 

to komp po podkreceniu nadal bedzie mi dzialal z 3.89ghz ?

 

 

pytanie sie bierze z prostej dedukcji, ze stare pamieci nie przekraczaja 1600mhz i kosci maja te same timingi

ale nie wiem, czy dobrze mysle, ani nie wiem, czy to najlepsze rozwiazanie ;)

Edytowane przez mcx997

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem właśnie po zmianie pamięci A-DATA 2000X xtreme na 2x4gb kingstona 1600 CL9. Umnie adaty działały na swoich nominalnych wartościach czyli 2000mhz. uważam że powinieneś poczytać parę poradników i dać szansę swojemu sprzętowi na działanie na wartościach za które zapłaciłeś. po drugie łączenie 2000 z 1600 nawet jeżeli będą działać na 1500 może okazać się nie stabilne -> mam osobiście złe doświadczenia z 4 kościami ramu różnego typu. najlepiej mieć identycznie takie same. i nie mówię tego dlatego że chcę sprzedać swoje ramy ;) identyczne jak twoje :D (możemy się dogadać na priva) ale że tak poprostu jest.

 

pozostawienie podkręcania automatowi powoduje przevoltowanie sprzętu ponieważ automat jedzie na max wartościach których napewno twój sprzęt nie potrzebuje i wystarczy parę chwil żeby ustawić kompa tak żeby działał jak należy. ja siebie uważam za użytkownika który liznął trochę tematu nie jestem jakimś tak expertem i nie jest to wcale takie trudne dlatego polecam próbować samemu.

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...