Skocz do zawartości
amroth

Kondensator w zasilaczu, a BSOD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy taki stan kondensatora może powodować m.in. BSODy, które mnie męczą od dłuższego czasu? Obstawiam, że to sprawa sprzętu, gdyż na linuxie również mam problemy (zwiechy, itp.).

Dołączona grafika

 

Jeśli tak to czy można wymienić sam kondensator czy jednak wskazana jest wymiana całego zasilacza?

Zasilacz to Fortron FSP350-60HLN.

 

Mam też pytanie co do drugiego zasilacza. Został mi po jakiejś awarii całego komputera parę lat temu. Jako, że jest po awarii i słaby jakościowo to czy wskazana jest próba wymiany kondensatorów? Zasilacz to X-Power MAV-300W P4.

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ah, nie doczytałem, wybacz ;]. Skoro jeden to warto wymienić.

 

Odnośnie tego drugiego zasilacza, zdecydowanie lepszym pomysłem będzie zakupienie czegoś jakościowo sprawniejszego. Wymieniać stado kondensatorów dla PSU, które już swoje przeżyło to moim zdaniem strata czasu.

Edytowane przez OCM4n14k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fortrona dotyczy tylko pierwsze zdjęcie, więc do wymiany miałbym tylko jeden kondensator. Drugie zdjęcie to z tego X-Powera.

 

Wymienię ten jeden i mam nadzieję, że pomoże. :)

 

Wymienić powinno się wszystkie w jednej linii. Jeżeli jeden padł to reszta tez bedzie miec utraconą pojemność. Koszt żaden, tylko pamietaj żeby kupić kondzioły o takiej samej pojemnośći, nie niższym napięciu znamionowym(może być wyższe) i 105C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...