Skocz do zawartości
Seba66

Części do 750zł Płyta+proc+ramy AMD

Rekomendowane odpowiedzi

Wiatam,

 

komputer jak w sygnaturce, zostawiam kartę graficzną i zasilacz.Chce w miarę płynie grać w BF Bad Company 2.Na obecnym konfingu podczas największej zadymy na serwerze miałem 18fps.

 

Płyta główna-??? Kompletnie nie mam głowy co wybrać ale żeby było w miarę jakieś OC + core unlock

 

Procesor- Phenom II X2 550 Chyba że doradzicie coś innego

 

Ramy- Na 100% 2GB później dokupi się kość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2x4GB

 

GR1333D364L9/8GDC • ProLine.pl Najlepszy Internetowy Sklep Komputerowy Wrocław

 

(ale ceny pamięci poleciały, jakieś wymiatanie magazynów czy co?)

 

Proc

 

AMD II X3 455 AM3 • ProLine.pl Najlepszy Internetowy Sklep Komputerowy Wrocław

 

lub

 

AMD X2 II 555 AM3 B • ProLine.pl Najlepszy Internetowy Sklep Komputerowy Wrocław

 

Płyta

 

MSI 870-C45 • ProLine.pl Najlepszy Internetowy Sklep Komputerowy Wrocław

 

Lub podobna, widzę, że coś zaczyna znikać ze sklepów.

 

Σ 649 - 685 Zł

 

 

Edit:

Za późno, ach ten refleks:)

Edytowane przez jesus79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie za późno, szukam czegoś bardzo podobnego.

 

Czy ten X3, który podałeś da się odblokować do X4?

 

I warto 8GB ram brać do HD4850 ?

 

I koniec końców do gier (tych, które będą dobrze działać na w/w karcie - czyli raczej nie najnowszych) - który z tych procesorów będzie lepszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat wielka różnica nie będzie czy weźmiesz X3 czy X4 jeśli chodzi o pobór mocy, obawiam się jednak, że 350W może być zbyt mało do HD4850, w stresie może sobie nie poradzić (bynajmniej mój sobie nie radził na 350W zasilaczu). Radziłbym zainwestować w 400W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio składałem znajomemu taki właśnie komp pod wieśka 2 i się 4 rdzeń odblokował, ale to jest loteria, u niego akurat procesor wymaga wysokiego napięcia do stabilnego działania (1.375v standardowo, dla x4 trzeba było dosyć sporo dodać).

 

Jeśli chodzi o 4 a 8 GB, to różnica w cenie wychodzi na korzyść 8GB.

 

Komp wraz z 4850 działał na fortronie 350W, ale z 25A linia 12V.

 

 

GA-MA770T-UD3 jest tylko z sekcją zasilania 4+1, tak samo jak podany MSI, jest jednak różnica w cenie, więc po co przepłacać.

O ile się mylę, proszę mnie poprawić

Edytowane przez jesus79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8gb wspomnianych GoodRam kosztuje niemal dokładnie dwa razy tyle co 4gb (w dwóch kościach).

 

Nie stresuj mnie tym zasilaczem, bo juz zamówiłem części, a wydawanie kolejnych dwóch stów w ciągu tego i następnego miesiąca mi się nie widzi. :-) Chieftec jest twardziel, da rady. :D

 

Swoją drogą jak juz jesteśmy przy zasilaczach... to czyżby ostatnio Chieftec wyszedł z mody? Kilka lat temu to był podstawowy, najczęściej polecany zasilacz. Czyżby zszedł na psy? Bo jak tak przeglądałem forum, to nigdzie nie pada ta marka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...