Skocz do zawartości
mmx166

Obudowa do komputera do 320zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam takie pytanie jaka obudowe wybrac do komputera w cenie podanej , w temacie znalazlem oto taka :

Cooler Master HAF 912 Plus black co o niej sadzicie ? czy ma ciche wentylatory ? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pasują ci gniazda USB i audio na górze obudowy i nie jest ci potrzebne ESATA to polecam Fractal Design Core 3000.

Niedawno nabyłem tą obudowę i jestem mega zadowolony, jak dla mnie ideał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepsza/nie lepsza ;)

Ja po prostu szukałem obudowy z prostym wyglądem i USB/audio u góry i ta obudowa spełniała te wymagania.

Po jej odbiorze przekonałem się w 100%, że dokonałem dobrego wyboru. Obudowa jest bardzo dobrze wykonana, wszystko jest idealnie spasowane i solidnie wykonane, nic nie trzeszczy, skrzypi i nie przenosi drgań.

A co do CM to trochę się zraziłem do tej firmy, bo kumpel kupił ich obudowę (co prawda tańszy model Elite 331) i do pięt nie dorasta temu Fractalowi, poza tym ich system mocowania dysków i napędów strasznie przenosił drgania i obudowa po prostu brzęczała. Po przykręceniu dysku i napędu śrubami co prawda ustało, ale to chyba nie o to chodzi?

Tak to wygląda po podłączeniu wszystkiego. Zdjęcia kiepskiej jakości, bo robione na szybko telefonem :/

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Edytowane przez bender83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie nie chcialbym tego , a czy polki na HDD tez sa odkręcane np do dlugich kart graficznych ? dysk ssd masz polozony czy on jest przykrecony ? BTW : bardzo ladnie podpiete wszystko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 górne półki są wyjmowane. Z włożonymi maksymalna długość karty to 270 mm z wyjętymi 420 mm. Dysk SSD jest przykręcony od dołu do sanek. Jak chcesz to jutro zrobię ci dokładniejsze zdjęcia normalnym aparatem :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie sprawi Ci klopotu , to super . Własnie czytalem szwedzka firma je robi, a coolermastera chyba Tajwanczycy jesli sie nie myle?:DCoolermaster ma 32 bez wyjmowania , no ale nie ma chyba gumowych powierzchni na dyski 3,5 cala:D

BTW2: tego elite co ma twoj kolega, czytalem i faktycznie ludzie sie skarza na niego, no ale to buda za 130 pare złotych a nie za 300 jak elite HAFA ;-)I jeszcze cos obudowa twoja wyglada na Video recenzji super zrobiona porzadnie , jak chodza te wentylatorki ? glosno?

Edytowane przez mmx166

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli szukasz obudowy z cichymi wentylatorami, to lepiej kupić jakąś tanią obudowę bez wentylatorów, i dokupić dobrej jakości wentylatory. Zazwyczaj nawet bardzo drogie obudowy, mają stosunkowo kiepskie wentylatory, firmy oszczędzają na wyposażeniu, nikt nie da kilku wentylatorów które w detalu kosztują np. 60zł za sztukę do obudowy jako komplet.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przebojach z aparatami w końcu udało mi się zrobić fotki mojego Core 3000.

Co do wentylatorów to nie jest to jakaś wysoka półka, ale po skręceniu ich na ok. 50 % za pomocą dołączonego regulatora są praktycznie niesłyszalne a ruch powietrza w obudowie wymuszają.

http://imageshack.us/g/30/img0943lb.jpg/

Edytowane przez bender83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doszla do mnie FD ARC - mimo obaw o mocowanie dyskow, okazalo sie ze w tej obudowie jest to bardzo dobrze rozwiazane. Dysk lezy na gumkach do ktorych jest przykrecany i nie dotyka wogole bocznych scianek koszyka a co za tym idzie nie przenosza wibracje. Dyski chodza zauwazalnie ciszej (praktycznie wogole ich nie slychac) niz w poprzedniej obudowie + x-swing... Obudowa prezentuje sie swietnie, bardzo stylowo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...