Skocz do zawartości
DevilCry

GTX 570 Asus Vs MSI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Muszę złożyć Komputer do 3250zł (Łącznie z obudową). Problem polega na tym że na składaniu komputerów znam się mało.

Postanowiłem skorzystać z zestawienia gotowych zestawów komputerowych na lipiec 2011 umieszczonych na tym forum , wybrałem zestaw za 3000 zł który nie uwzględnia obudowy , wydaje mi się że to dosyć dobry zestaw. Prośba do was polega na dobraniu do tego zestawu odpowiedniej obudowy ( max 240zł ) , by nie było żadnego problemu ze złożeniem. Ponieważ wszystko będę zamawiał z esc , skorzystam z możliwości złożenia przez nich tego komputera i chce uniknąć jakichkolwiek problemów. (Mile widziane również drobne konfiguracje wybranego zestawu). Pozdrawiam.

 

Zestaw:

Procesor : Intel Core i5 2500K - 730 zł

Chłodzenie Procesora : Xigmatek Gaia SD1283 - 99 zł

Płyta Główna : ASRock P67 PRO3 B3 - 430 zł

RAM : GoodRam 2x4GB 1333MHZ - 279 zł

Karta Graficzna : Vertex3D Radeon HD6950 2GB - 899 zł

Zasilacz: Antec High Current Gamer 520W - 285 zł

HDD : Samsung 1TB 32MB Cache F3 - 185 zł

Napęd : Samsung SH-223C SATA - 90 zł

 

RAZEM : 2997 zł

 

Obudowy Polecane z tematu: Zestawy Komputerowe na Lipiec 2011:(max 240zł)

 

Tacens Prior Limited - 130 zł

SilentiumPC Brutus 410 - 139 zł

AeroCool VS-9 - 179 zł

AeroCool VX-R Battle Edition - 199 zł

Cooler Master Elite 430 - 199 zł

AeroCool VX-9 PRO - 220 zł

SilentiumPC Gladius 800 Window Pure Black - 239 zł

AeroCool PGS Strike-X - 239 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od zmiany sklepu.

Ten HD6950 ma słabe i głośne chłodzenie.

Po zmianie sklepu i zasilacza na XFX 550W oszczędziłbyś 100-150zł na zasilaczu i pamięci.

 

np. Core 3000, Gladius.

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor:

Intel Core i5-2500K /3.3GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/

749 zł

 

Płyta główna:

AsRock P67 PRO3 B3 /intel P67/

420 zł

 

Pamięć RAM:

GoodRam 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9

120 zł

 

Wentylator:

Scythe Ninja 3

179 zł

 

Dysk twardy:

Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3

135 zł

 

Karta graficzna:

MSI GeForce GTX 560 Ti TwinFrozr II/OC 1GB DDR5 /256bit/ 2xDVI/HDMI

899 zł

 

Nagrywarka DVD:

LG GH22NS70 SATA SecurDisc (black)

99 zł

 

Obudowa:

Fractal Design Core 3000 (b/z)

269 zł

 

Zasilacz:

XFX XXX 650W Modular 135mm 80+ bronze SLI PSU

379 zł

 

Suma:

3249

zł brutto

2641.46

zł netto

 

 

Esc.pl

Edytowane przez Kraz26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o zestawie dodanym przez użytkownika kraz26 ? Czy jest lepszy niż ten z zestawów na lipiec 2011 ? Nie bardzo się znam, a chce w miarę dobry komputerek do gier :) Mam jeszcze pytanko by nie zakładać nowego tematu . jaki monitorek najlepiej 22 do 500zł do tego zestawu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Procesor:

Intel Core i5-2500K /3.3GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/

749 zł

 

Płyta główna:

AsRock P67 PRO3 B3 /intel P67/

420 zł

 

Pamięć RAM:

GoodRam 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9

120 zł

 

Wentylator:

Scythe Ninja 3

179 zł

 

Dysk twardy:

Samsung 1 TB 7200rpm 32MB cache SATA-II F3

185 zł

 

Karta graficzna:

Sapphire Radeon HD6950 2GB DDR5 /256bit/ 2xDVI/HDMI/2xDP

999 zł

 

Nagrywarka DVD:

LG GH22NS70 SATA SecurDisc (black)

99 zł

 

Obudowa:

SilentiumPC Gladius 800 Window Pure Black (bez zasilacza)

249 zł

 

Zasilacz:

XFX Core 550W 120mm 80+ SLI PSU

259 zł

 

Suma:

3259

zł brutto

2649.59

zł nett

 

 

Testy:

 

Sapphire Radeon HD 6950 2 GB

 

GeForce GTX 560 Ti vs Radeon HD 6950 - Anno 1404 - Dawn of Discovery (DX10) :: PCFoster.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o to mi sie podoba :) Mam pytanko wiem że nigdy nie za pełnie nawet 50% dysku czy nie lepiej jakis mniejszy dysk i moze 8gb ram ? I ten wentylator dobry jest ? dużo ludzi poleca Xigmatek Gaia SD1283. Bardzo mi sie podoba ten zestaw :) Obudowa z okienkiem fajna . fakt kompa trzymam pod biurkiem ale to nic :) Zasilacz pewny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o to mi sie podoba :) Mam pytanko wiem że nigdy nie za pełnie nawet 50% dysku czy nie lepiej jakis mniejszy dysk

Tak, oczywiście.

 

Dysk twardy:

Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3

135 zł

 

 

moze 8gb ram ?

4 GB w zupełności wystarcza, nawet tego nie wykorzystasz.

 

I ten wentylator dobry jest ? dużo ludzi poleca Xigmatek Gaia SD1283.

Gaia jest wydajna i dobra jak na swoją cenę, ale Ninja to już półka wyżej, to samo Yasya, Mugen ze stajni Scythe. Ew jeszcze Alpenfohn Brocken.

 

Zasilacz pewny ?

 

Spokojnie.

 

Ew jeżeli masz obawy, ale zapewniam cię, że żadnego problemu nie będzie, to mogę trochę przekroczyć budżet i zaproponować ci

 

XFX XXX 650W Modular 135mm 80+ bronze SLI PSU

379 zł

 

Ew:

 

Seasonic M12II-620 620W 80 Plus Bronze

330 zł

 

Obydwa zasilacze modularne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro nie bedzie oc to nie ma sensu proponować chłodzenia za 180zł! wystarczy dać coś lepszego od box'a aby było cicho, lepiej tą kase dołozyc do grafiki, dysk mozna 500MB ale zysk na to jakieś 50zł wiec trzeba przemyślec czy jest to tego warte [no chyba ze kombinujesz z dołożeniem do lepszej grafy tej kasy, w końcu dołożenie drugiego dysku to najmniejszy problem w rozbudowie kompa] jak masz 64bit system to można się pokusić o dołożenie ramu [w kościach 2x4GB] w końcu obecnie nie jest on az taki drogi

[czy te ceny to z esc?]

 

Tak, zestaw składany na esc.pl.

 

Na esc.pl mają zdecydowanie za drogo.

 

W Kombo.kraków.pl gdzie obecnie składam sobie komputer. Scythe Ninija 3 kupiłem za 157 zł

 

Link:

 

Internetowy Sklep Komputerowy KomBo|Komputery|Płyty główne|Pamięci|Karty graficzne|Procesory|Oprogramowanie|AGD|Telekomunikacja|Foto|VOIP|

 

Kolega powyżej ma rację. Jeżeli nie będzie OC, to można zrezygnować z Ninji 3 i kupić Gaie i dołożyć do ramów GoodRam 8GB (2x4GB) 1333MHz CL9

199 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dysk zostawię 1tb. Wentylator wymienię na ten tańszy. Skuszę się na 8gb ram. Mógłbyś mi to przedstawić tak jak już do zamawiania na esc.pl . Możesz mi dodać ewentualnie obok tej karty radeona jakąś trochę lepszą i droższa zobaczę jak będzie z pieniędzmi to może skusze się na lepszą jak nie ma żadnej lepszej w różnicy ok 150zł to podziękuję. a teraz Naprawdę ogromne Dziękuje dla was :) Właśnie chyba esc.pl można polecić złożenie kompa ? czytałem i podobno dają rady :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki waszej pomocy ułożyłem takie coś :) Pytanie tylko czy nie ma jakieś innej obudowy do 200zł do której mi się to na pewno zmieśc, nie chce żeby ludzie z esc.pl mieli jakieś większe problemy. Taki zestaw może być ? :) karta jest dobra tak mi się wydaje Złożenie na esc jest darmowe ? To będzie na tyle więcej chyba nie będę męczyć :)

 

 

 

 

 

Procesor:

Intel Core i5-2500K /3.3GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/

749 zł

 

Płyta główna:

AsRock P67 PRO3 B3 /intel P67/

420 zł

 

Pamięć RAM:

GoodRam 8GB (2x4GB) 1333MHz CL9

199 zł

 

Wentylator:

Xigmatek Gaia SD1283

99 zł

 

Dysk twardy:

Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3

135 zł

 

Karta graficzna:

Vertex3D Radeon HD6970 2GB DDR5 /256bit/ 2xDVI/HDMI/2xDP

1159 zł

 

Nagrywarka DVD:

LG GH22NS70 SATA SecurDisc (black)

99 zł

 

Obudowa:

SilentiumPC Gladius 800 Pure Black (bez zasilacza)

239 zł

 

Zasilacz:

XFX Core 550W 120mm 80+ SLI PSU

259 zł

 

 

Suma:

3358 zł brutto

2730.08 zł netto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowa jest pojemna i nie będzie z niczym problemu. Problemem może być to, że ludzie z esc.pl składają to w jakieś 20 minut, więc nie spodziewaj się, że kable będą ładnie poukładane, to już trzeba samemu zrobić.

 

Jeśli masz jakieś wątpliwości, to zapytaj sklep, czy dany zestaw będzie kompatybilny, ale zapewniam cię, że jak najbardziej.

 

Edit:

 

Tak, darmowe, ale w uwagach trzeba zaznaczyć i po prosić, żeby złożyli ten zestaw.

Edytowane przez Kraz26
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok macie ode mnie po + :) chyba taki złoże komp jak bd więcej kasy to wezmę dysk 1tb jak mniej kasy to radeona HD6950 to się zobaczy. Ale co do sklepu chyba nie ma co zmieniać nie ? napisze w komentarzu im tak : Proszę o złożenie zestawu i przysłanie mi pudełek od każdego komponentu. Oni chyba sprawdzają czy to działa tak mi się wydaje . Podobno 3 dni i komp jest :) To jeszcze poczytam o tych sklepach jak nie to zobaczę ten sklep kombo.krakow.pl albo jakiś inny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sklepy godne uwagi, to Kombo.Kraków.pl - Techplanet.pl. Niestety w 1 z wymienionych sklepów ceny nieco wzrosły i mi się jeszcze udało zamówić taniej(zamawiałem na początku Lipca 4)

 

Esc.pl wciąż jest dobry sklepem, ale zdarzają się klienci, którzy narzekali na złe założenie procesora, na istną dżungle w kablach itd. Ale nie panikuj, wszystko będzie ok.

 

Edit:

 

Ja już wyrosłem z grania:-) Ale dzięki i wzajemnie:-)

Edytowane przez Kraz26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde tylko 2 rzeczy. Mało wiem o Producencie karty Vertex3D czy to dobra inwestycja ? cenowo Vertex3D najlepszy chyba nie będzie gorszy pod innymi względami , takie obawy bo nie dużo się dowiedziałem o tym producencie ;/ i jeszcze mam tylko 2 alternatywy na zasilacz bo nie chce żeby się coś spaliło ;d <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> któryś z tych czy zostawić ten co podałem w zestawie ? Bo te też chyba wejdą do obudowy którą podałem :)

 

Zasilacz:

OCZ ModXStream Pro 600W

279 zł

 

Zasilacz:

Seasonic S12II-620 620W 80 Plus Bronze

299 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok. Ale chyba zostawię tego Vertexa3D , zawsze można zmienić na gtx 570 ale patrzyłem na testy i radeon według mnie trochę lepszy :) To już na zakończenie ten XFX 550 wystarczy ? Komputer musi chodzić po 6h dziennie bez problemów najczęściej na grach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam już gotowy zestaw komputerowy który zamierzam kupić (tak wszystko będzie działać i nic nie będzie sie ograniczać).

Moje pytanie polega na tym która z 2 kart wybrać (ceny z esc) ? :

 

Asus GeForce GTX 570 DCII 1280MB DDR5 /320bit/ 2xDVI/HDMI -1299 zł

MSI GeForce GTX 570 Twin Frozr III P.E./OC 1280MB DDR5 /320bit/ 2xDVI/HDMI -1299 zł

 

Obudowa: (ale wydaje mi się że nawet ta od Asusa wejdzie, jak jesteście pewnie że wejdzie bądź nie wejdzie proszę również o napisanie tego w poście)

 

SilentiumPC Gladius 800 Window Pure Black (bez zasilacza) -249 zł

 

Oczekuje rzeczowych odpowiedzi. Z góry dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...