Skocz do zawartości
miki666643

xxxx

Rekomendowane odpowiedzi

Daj link do starych bo nie mogę ich znaleźć

 

Jeśli nie działają razem to mogą mieć różne opóźnienia nowe mają cl5 ale nie wiem jakie mają stare

 

Jeśli wogóle nie działa to na allegro mogłeś kupić uszkodzone czyt. ktoś cię oszukał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,ten temat załozył mój kolega ;] opisał on mój problem,więc tak :

Mam tylko jedna kosc ramu i kupiłem jedną kośc ramu. Moja stara OBECNA kosc jest jakas dziwna,poniewaz pisze naniej tylko to:

 

bit4ram

BEUD6454A3B71PQ - 3OR

512MB - PC2 - 5300 - 555

10005228 - 064V - SN 0952

Sam szukałem podobnej kosci w internecie lecz nie znalazłem.

Brak na etykiecie informacji między innymi ze to jest DDR2,lecz wiem juz ze jest DDR2 bo porównałem z moją NOWĄ koscią DDR2

Próbowałem samą nową kośc wkładac w wszystkie wejscia pokolei lecz nie działa nadal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdze u kolegi,a kosc kupiłem.... :unsure:

powiem tak,jesli kosc będze zepsuta to oznaczac będze ze dałem zrobic sie w balona,poniewaz kupiłem kosc od goscia zneta "okazyjnie" i o wzrocie kasy czy wymiany kosci niema mowy :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ty pierwszy, nie ostatni.

Kupuje się tylko towar przy którym jest napisane 100% sprawne.

Jak są jakiekolwiek wątpliwości w stylu "nie przyjmuję zwrotów, negatywów", "była sprawna dwa miesiące temu", "dostałem w rozliczeniu, nie mam jak sprawdzić bo mam laptopa" i jeszcze lepsze kity - omijać, olać, opluć, nie kupować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem u kolegi i jest tak samo jak umnie :cry:

To znaczy że na 100% kośc jest zepsuta ??? słyszałem że jest takie coś jak częstopliwosc do danej kosci czy coś.Może musze coś przestawic w biosie? :?

To pisze na stronie mojej PŁYTY GŁÓWNEJ:

Pamięć 4 x DDR2 800 / 667 / 533 MHz, Dual Channel

max. 8 GB, non-ECC, niebuforowana.

A na wiki znalazłem że kosc PC2-5300 (moja obecna) ma taktowanie szyny 333 MHz a ta nowa PC2-6400 kupiona ma taktowanie szyny 400 MHz.

NIewiem czy to w czyms wam pomaga ale pisze to zeby ułatwic rozwiązanie problemu,bo bardzo potrzebje ta kosc :wink:

Edytowane przez arek5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:blink: Nienaprawie...ale to ze niedziała u kumpla to znak ze na 100% jest niesprawna tak :huh: bo on ma taki stary komp jak ja,a ja OSOBISCIE SŁYSZAŁEM ze idzie jakoś ustawiac częstopliwosc ram zeby dizałaly czyy cuśka,jest tak w biosie w zakładce ram z tego co obejżałem i przeczytałem na necie,ale ja tej zakładki nie mam,mam podawac jak zwie sie bios czy to niema sensu? zalezy mi na wyprubowaniu wszystkich mozliwosci bo nie zanosi się że będe miec jaieś dodatkowe finanse na ten cel :wink: <?>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma w biosie zakładki "pracuj na zepsutej kości pamięci".

Jak osobiście słyszałeś to zapytaj tego który osobiście mówił.

Tym czasem wypróbuj Operę, Firefoksa, Chrome (czyli przeglądarki z modułem sprawdzania pisowni i wybierz tą która najbardziej Ci odpowiada ;)

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam podobny problem.

Kupiłem: Ram DDR1 1GB PC3200 GR400d64L3/1G Firmy Good Ram.

Moja płyta główna: http://www.asrock.com/mb/Intel/P4Dual-915GL/

Stary Ram: Transcend DDR1 512MB DDR400

 

Podłącze tą kość niby komputer się włączył, ale nic nie widać (Bios nie startuje). Jeśli podepną starą kość to Bios startuje widzi obie kości ale już Windows sie nie załaduje.

Zła kość czy może źle dobrana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony ma... nigdy nie sądziłem że to może mieć znaczenie. A defakto tamta nowa z dwóch ma.

 

Tylko że w specyfikacji płyty pisze że posiada dual chanel co chyba oznacza że obsługuje dwustronne moduły? Nie znam się na tym więc pytam Dołączona grafika

Edytowane przez PrzemekIII

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony ma... nigdy nie sądziłem że to może mieć znaczenie. A defakto tamta nowa z dwóch ma.

 

Tylko że w specyfikacji płyty pisze że posiada dual chanel co chyba oznacza że obsługuje dwustronne moduły? Nie znam się na tym więc pytam Dołączona grafika

 

Nie trzeba się znać, trzeba samemu wykazać trochę inwencji, bo to jest po prostu rażące, tu nie trzeba się znać. Wystarczy wklepać w google https://www.google.p...lient=firefox-a i jest wszystko na tacy pod pierwszym linkiem, a w czas który poświęciłeś na zadanie takiego pytania dowiedziałbyś się co to jest dual channel. Także następnym razem polecam użyć google.pl Dołączona grafika . Do dual channel najlepiej dobierać kości o takich samych parametrach chociaż naprzykład częstotliwość teoretycznie płyta główna dostosuje sobie sama względem najwolniejszej ale pojemności już nie zmieni i dlatego to może nie działać. A jeśli chodzi o pojedynczą nową kość którą kupiłeś to spróbuj ją wsadzić i zresetować bios zworką wtedy może/powinno ruszyć. Miałem kiedyś podobny problem przy wymianie pamięci i pomógł reset biosu Edytowane przez michalelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety reset Biosa nie pomógł. Jak włączam z samą nową kością to jest tylko czarny ekran... Dołączona grafika

 

Hmmmm może ta kość jest uszkodzona, najlepiej jakbyś sprawdził u kolegi albo programem memtest http://www.memtest.org/#downiso Klikasz odnośnik "Download - Pre-Compiled Bootable ISO (.zip)" Wypakowujesz i potem jakimś programem do wypalania wybierasz nagraj obraz na dysk, wybierasz to co wypakowałeś, później uruchamiasz ponownie kompa ustawiasz botowanie z płyty cd, ten program się otworzy i cie dalej poprowadzi. Oczywiście włóż dwie kości tak żeby bios się uruchomił;). Jeśli bios przechodzi to nie wydaje mi się żeby to była wina pamięci w sensie jednostronna lub dwustronna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o ten program to: Gdy skanował pamięci to przez 512MB (stara kość) przeszedł błyskawicznie, a na Nowej kości pokazywał błąd 00000400. Sprawdzę jeszcze u kogoś innego, ewentualnie dam do serwisu by sprawdzili u siebie na sprzęcie czy działa.

 

Klaus. Próbowałem nic to nie zmienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o ten program to: Gdy skanował pamięci to przez 512MB (stara kość) przeszedł błyskawicznie, a na Nowej kości pokazywał błąd 00000400. Sprawdzę jeszcze u kogoś innego, ewentualnie dam do serwisu by sprawdzili u siebie na sprzęcie czy działa.

 

Klaus. Próbowałem nic to nie zmienia.

 

Wynika z tego, że ta nowa kość ram jest uszkodzona. W serwisie jeśli masz płacić bym tego nie sprawdzał, u kolegi możesz sprawdzić jak chcesz być pewny na 150%Dołączona grafika. Proponuje na allegro poszukać identycznej tzn może być inna firma ale jednostronnej, 512mb i częstotliwość 400mhz. Chodzi o to żeby miała takie same parametry jak transend. Dzięki temu będziesz miał aktywny tryb dualchannel co w tym przypadku może zaowocować szybszą pracą komputera. No chyba że naprawdę jakoś Ci potrzebne te 1,5gb bo je wykorzystasz, ale wtedy nie będziesz miał dualchannel Edytowane przez michalelo
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy nawet to 1GB mi wystarczy do pracy w grafice... Muszę całego kompa zmienić bo to już staroć, ale niestety na nowego ze sklepu mnie nie stać :/ Więc chciałem po troszkę dokładać tej pamięci Teraz 1GB i za jakiś czas jak torszkę kasy wpadnie kolejną kość 1GB.

 

Są w sumie fajen oferty ale boje się od kogoś składaków kupować bo nie wiadomo ile to pochodzi, tymbardziej że bardzo tanio chcą sprzedawać.

Np:

-PROCESOR AMD PHENOM X4 MODEL 9650 4x 2300MHZ

-PAMIĘĆ 2GB DDR 2

-DYSK 500GB SATA

-GRAFIKA ATI RADEON 4350 256MB HDMI DVI VGA PCI-E

-KOMPUTER WYPOSAŻONY JEST W KARTĘ WIFI

-PŁYTA GŁÓWNA MSI LAN DŹWIĘK SATA FIREWIRE

-CZYTNIK KART

-NAGRYWARKA DVD

-NAKLEJKA LICENCYJNA WINDOWS VISTA

-CAŁOŚĆ W OBUDOWIE MEDION Z ZASILACZEM 350W FAN 12CM

 

KOMPUTER SPRAWNY MOŻLIWOŚĆ SPRAWDZENIA NA MIEJSCU

TESTOWO ZAINSTALOWANY WINDOWS 7

CENA 600ZŁ

Nie wiem co o tym mysleć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakaś lipa pewnie nawet nie jest podany model płyty głównej i zasilacza pewnie badziew ale podaj jakiego teraz masz kompa to będzie można coś pomyśleć. Np g550 - 160zł, płyta na h61- 160zł, 4gb ram ddr 3 -60zł. I jakbyś miał dobry zasilacz w sensie markowy bo tutaj mocy duże nie potrzeba, dysk i nagrywarke na sata to byś miał już porządny komputer, nawet byś pograł w najnowsze gry gdybyś kupił osobna grafike np używanego radka 4850 do 200zł ale to wiadomo musisz podac jaki masz zasilacz i czy byłbyś zainteresowany. Zasilacz nowy do 160zł tez by się znalazło ewentualnie. Sprawdziłem Twoją płyte główną więc wnioskuję że dysk i nagrywarke masz na sata więc możesz się zastanowić. Koszt 380zł bez zasilacza oczywiście nowe(2-3 lata gwarancji), z zasilaczem w 500zł można się próbować zmieścić. Ten procek co podałem ma grafike zintegrowaną dosyć dobrą ale do gier sie nie nadaje chyba że wszystko na low;)

Edytowane przez michalelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam podobny problem...

 

Miałem cały czas pamięci A-data vitesta EE 2x1GB i postanowiłem dokupić 1GB pamięci i trafiło na Goodramy 800Mhz.

Płytę główną mam Biostar TForce 6100

 

Problem polega na tym, że jeśli są wszystkie trzy pamięci na raz w obojętnie jakbym nie włożył do slotów to komp nie uruchamia się tylko pika.

Włączyć da się go na samych A-datach, na samym goodramie, lub jedna kość A-data i jeden goodram, i ten układ niezależnie od umiejscowienia pamięci w slotach to zawsze działa. Co zrobić by włożyć te dwie A-Daty i goodrama i żeby to chodziło?

 

Coś z timmingami pogrzebać ? próbowałem na sztywno ustawić różne prędkości nie pomaga, podnosiłem troche Volty też nie pomaga. Macie może jakiś pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...