Skocz do zawartości
betonowy1984

Jaki zasilacz pod mój zestaw?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Obecnie mój OCZ StealthXStream 700W leży na serwisie, jako że potrzebuję komputer sprawny, zdecydowałem kupić nowy zasilacz, a OCZ jak wróci z serwisu poprostu sprzedam.

 

Mój config:

 

AMD Phenom II X4 965 BE @ 3,8 Ghz

Scythe Mugen II

Asus M4A785TD-V EVO

Sapphire Radeon 5870 + Gigabyte Radeon 5850 OC (fabrycznie podkręcony) crossfire

8gb pamięci GOODRAM CL9 1600 Mhz

Dwa dyski samsunga F3 - 750GB oraz 1,5TB

 

Co byście dobrego polecili do tego zestawu, tak żeby było jeszcze trochę zapasu mocy zasilacza.

 

Budżet: 300-350 zł

 

dodam, że myslałem nad tym:

http://allegro.pl/zasilacz-corsair-700w-gaming-56a-3kolor-led-zabrze-i1796532569.html

 

lub OCZ ModXStream 700W

 

Zasilacze z modularnymi kablami mile widziane, ale nie wymagane.

 

i coś takiego jeszcze znalazłem na alledrogo:

 

http://allegro.pl/coolermaster-840w-max-realpower-m700-modularny-i1788644002.html

 

tylko nie wiem czy CM robi dobre zasiłki???

Edytowane przez betonowy1984

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tańszych dobry będzie OCZ ZS 750W. Jednakże jego moc na linii +12 V to 648W, więc mniej niż sugeruje nazwa.

Z droższych XFX Core 650W, lub jeśli zależy Ci na odpinanych kablach, Thermaltake Toughpower XT 675W. Wszystkie te zasilacze mają po 4 wtyczki PCI-E. Nie pamiętam jak było z Seasoniciem M12II-620, ale Corsair TX650W v2 ma tylko 2 wtyczki PCI-E, więc raczej nie nadaje się do Crossfire.

ModXStream to nic ciekawego, w dodatku może wyłączać się przy dużych obciążeniach, więc nie jest to dobry wybór.

Zasilacze Cooler Mastera to w dużej mierze również nic ciekawego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są one dość dobre , co prawda taki XFX jest lepszy ale takze drozszy . Ale jak chcesz wydać w granicy 250pln to będzie dobry , ewentualnie Aerocool e80-700 , w srodku to samo co Tacens a może taniej znajdziesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tańszych dobry będzie OCZ ZS 750W. Jednakże jego moc na linii +12 V to 648W, więc mniej niż sugeruje nazwa.

 

Przecież to jest raczej normalne, że zasilacz ma na linii 12V mniejszą obciążalność, niż moc całkowita zasilacza. To [obciążalność linii 12V] + [obciążalność pozostałych linii] = [moc znamionowa]

Jest to pewne uproszczenie, o to mniej więcej chodzi.

 

Inaczej wygląda sprawa w zasilaczach DC-DC gdzie [moc znamionowa] = [moc linii 12V]. Trzeba pamiętać jednak, że w tych zasilacz obciążenie pozostałych linii (3,3V; 5V; -5V; -12V) obciąża linię 12V. Jeśli więc zasilacz DC-DC będzie miał moc tabliczkową 650W, obciążalność linii 12V ok 640W to obciążając pozostałe linie mocą 100W, nie możemy 12V obciążyć mocą 640W a "tylko" 540W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież to jest raczej normalne, że zasilacz ma na linii 12V mniejszą obciążalność, niż moc całkowita zasilacza /.../

 

Tak, ale w przypadku OCZów ZS moc na linii +12 V jest mniejsza o 100W, więc warto to zaznaczyć. W praktyce wygląda to tak, że można odjąć te 100W od mocy takiego zasilacza, więc nie należy się sugerować mocą w jego nazwie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@BlackMachine

 

Nie masz do końca racji z twierdzeniem że skoro na linii 12V zasilacz ma mniejszą moc to automatycznie jego moc całkowita jest mniejsza .

 

Owszem współczesne komputery są w dużej mierze zasilane z linii 12V , ale niektóre elementy też są zasilane z innych linii np. hdd czerpie zasilanie zarówno z linii 12V jak i linii 5V .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, ale obecnie większość podzespołów koszysta z linii +12 V, i to ta linia jest najbardziej znacząca. Nic nie da zasilacz o mocy 1000W, jeśli na linii +12 V ma 200W. Jeśli różnica między mocą w nazwie a mocą na tej linii jest duża, to warto to zaznaczyć by nie wprowadzić użytkownika w błąd, a także po to, by zaraz nie zaczęły się posty w stylu "po co do tego komputera zasilacz 800W, bez problemu starczy przecież 500W".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...