Skocz do zawartości
adiibr

Na jakim kablu uzyskam najlepszą jakość?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam niedawno zakupiłem nową grafe geforce gtx 570 gainward phantom oraz moniotor LCD Samsung 23 cale Full HD

I tutaj nasuwa się pytanie: Na jakim kablu uzyskam najlepszy obraz? Na kablu HDMI? czy na zwykłym d-sub? obecnie mam kabel D-Sub z adapterem Dvi---D-sub. Czy może najlepiej kupić pełny kabel Dvi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już wiem że dvi będzie lepszy. Dokupię kabel Dvi, A czy cena kabla ma jakieś znaczenie? A jak jest w przypadku Dvi vs Hdmi? Słyszałem że przez hdmi idzie dodatkowo dźwiek i to jest tylko taka różnica?

 

Z tego co widzę to na allegro są kable dvi-hdmi taki będzie odpowiedni czy lepszy będzie DVI-DVI?

Edytowane przez adiibr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o jakość sygnału, to nie będzie różnicy pomiędzy DVI a HDMI, oba to transfer cyfrowy. Jeżeli masz monitor z HDMI, to możesz spróbować użyć takiego kabla, ponieważ jest cieńszy i o wiele łatwiej się go układa (wtyczka też znacznie mniejsza).

Natomiast przy niektórych monitorach występowały problemy z sygnałem przez HDMI (złe skalowanie obrazu przy niektórch rozdzielczościach itp) - mała szansa, że taki problem się u Ciebie zdarzy, ale przy DVI na pewno będzie wszystko dobrze.

 

HDMI ma możliwość przesyłania dźwięku, ale Ty go podłączasz do karty graficznej, musiałbyś do niej najpierw wprowadzić sygnał dźwiękowy (o ile geforcy mają taką możliwość), poza tym po co Ci dźwięk do monitora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...