Skocz do zawartości
sts

Jaka płyta główna pod Athlon II X4 630 post #16

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie.

Sprzet core duo2 8200 (s775)

2gb ddr2

Tagan 380w

 

8800gts 512 padł co kupic w zamian? wydajność podobna bądz lepsza od starej.

Co wybrac?

5670? (nie całe 300zł) czy może 6750 (340zł na alledrogo)?

 

Oczekuje na opinie i sugestie.

Edytowane przez sts

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TE wynalazki są dużo słabsze - wydajność na poziome 8800GT lub nawet słabsze .

 

Za 250 zł można dostać używane HD4850 - wydajność podobna do 8800GTS 512MB , albo HD5770 - najtaniej widzę za 330 zł na allegro .

 

Poniżej 300 zł można dostać HD5750 .

Edytowane przez reyden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TE wynalazki są dużo słabsze - wydajność na poziome 8800GT lub nawet słabsze .

 

Za 250 zł można dostać używane HD4850 - wydajność podobna do 8800GTS 512MB , albo HD5770 - najtaniej widzę za 330 zł na allegro .

 

Poniżej 300 zł można dostać HD5750 .

 

Dzięki za rady, radek 5770 zamówiony, zależało mi na sprzęcie nowym na gw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jak w temacie, stary sprzęt z codegenem na czele który spalił płytę ram i proca.

 

Pozostały części które mam:

-obudowa

-dvd

-dysk ata 80gb

- flop

 

Czy za kwotę 600zł da radę w miarę sensowny sprzęt głownie do internetu i prostych gierek, chodzi mi tutaj o sprzęt nowy na gwarancji.

Potrzeba

-zasilacz (tani ale nie codegen)

-płyta główna (koniecznie musi być ze złączem ata aby podłączyć stary dysk 80gb i dvd, i koniecznie na start grafika zintegrowana)

-procesor (pewnie coś amd x2)

-ddr3 (najlepiej ze 4gb)

 

 

Oczekuje na wasze sugestie i propozycje najlepiej w jednym sklepie internetowym.

 

 

czy takie podzespoły mogły by być?

post-4543-0-69817200-1314194591_thumb.jpg

Edytowane przez sts

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W proponowanej płycie brak zintegrowanej karty graficznej wiec odpada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tym wiem ale jest minimalnie droższa (bynajmniej w sklepie w którym zamawiałem, jedynie Asrock jest porównywalny cenowo, ale on ma 2 lata gw a Asus 3 lata, i akurat ten tani model Asrocka juz mi padł kiedyś).

Kasa nie moja i nie mój sprzęt ja na tym sie nie będę męczył na co dzień.

Miało być za 600 jest za 600zł nasz klient nasz PAN.

Edytowane przez sts

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt:

Tagan 380W -- TG380 U01

Płyta Shutle soket A

Duron jakiś

z 512 ramu (nie pamiętam czy sdram czy ddr1)

karta dźwiękowa live 5.1 pci

2 X dysk na ATA

system xp

 

Poproszono mnie o polepszenie komfortu pracy: głównie przeglądanie internetu plus jakieś prace w pakiecie office (word, exel, powerpoint), przeglądanie i edycja plików pdf.

 

Cena modernizacji około 600zł choć im mniej tym lepiej w grę wchodzą także części używane.

 

Co proponujecie?

 

Czy taki sprzęcik by wystarczył?

post-4543-0-53982700-1315211943_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy, kop będzie ogromny.

 

Proszę zapoznać się z MINI REGULAMIN DZIAŁU - PROSZĘ KONIECZNIE PRZECZYTAĆ ! - PurePC.pl - Forum Dyskusyjne i zastosować w przyszłości

 

Nie rozumie jak mam sie zastosować do ww regulaminu?

Użytkownik ma prawo do założenia kolejnego wątku w tym dziale jeśli minęły przynajmniej 2 miesiące od daty napisania ostatniej odpowiedzi w jego poprzednim wątku. W przypadku założenia większej ilości wątków w określonym czasie zostaną one połączone, a użytkownik zostanie ukarany według PSO za powielanie istniejących wątków.

Pomagam różnym ludziom naprawiam/upgreduje sprzęt przecież takie sytuacje mogą i zdarzają sie kilka razy dziennie a nie co 2 miesiące. Takie są fakty. Przecież nie wale tutaj codziennie 5 kilo spamu tylko pytam o konkretne sytuacje i sprzęt.

 

Nie widzę sensu łączenia 2 różnych od siebie wątków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt:

AMD Athlon II X4 630 box

ModeCom MC-620 Carbon

Goodram 2gb ddr3

His 5770

 

Komputer z wątku:

Problem nie wiem z czym? - PurePC.pl - Forum Dyskusyjne

 

Wszystko wskazuje na to że uszkodzeniu uległa płyta główna.

(Po wejściu do biosu zwis po kilku sekundach, reset sprzęt już nie odpala, ratuje clearcosmo, próbowałem:

-z inną pamięcią ddr3

-z innym zasilaczem 500w Fortron

-z inna k. graficzną

Brak poprawy)

 

Na jaki inny model wymienić? Budżet około 300zł Co by udźwignęło te 4 rdzenie (może lepsza sekcja zasilania by sie przydała z dodatkowy radiatorem?)

Oczekuje na propozycje (sprzęt nigdy nie był i nie będzie poddawany oc, wszytko na def/box )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt:

AMD Athlon II X4 630 box

ModeCom MC-620 Carbon

Goodram 2gb ddr3

His 5770

 

Komputer z wątku:

Problem nie wiem z czym? - PurePC.pl - Forum Dyskusyjne

 

Wszystko wskazuje na to że uszkodzeniu uległa płyta główna.

(Po wejściu do biosu zwis po kilku sekundach, reset sprzęt już nie odpala, ratuje clearcosmo, próbowałem:

-z inną pamięcią ddr3

-z innym zasilaczem 500w Fortron

-z inna k. graficzną

Brak poprawy)

 

Na jaki inny model wymienić? Budżet około 300zł Co by udźwignęło te 4 rdzenie (może lepsza sekcja zasilania by sie przydała z dodatkowy radiatorem?)

Oczekuje na propozycje (sprzęt nigdy nie był i nie będzie poddawany oc, wszytko na def/box )

 

 

 

Hmm płyta została wymieniona na Asus M5A78L-M/USB3 jednak problemy nadal wystepują.

Przyszła płyta złożyłem sprzęt wgrałem system sterowniki posiedziałem i posprawdzałem jak to działa ze 2 godziny (0 zastrzeżeń) jednak pc wrócił do mnie po 1-2 dniach, problemy z uruchomieniem zanikanie obrazu z lcd.

 

Odpalam sprzet meczę go linx i frumark kilka godzin wszystko ok, wyłączyłem pc po chwili chciałem włączyć, wentyle sie kręcą obrazu brak. Sprzęt odsapnął ruszył, ale nie na długo po wyłączeniu i ponownym właczeniu znów brak obrazu na lcd (wentyle szumią).

Zauważyłem że pomaga czasem dociśniecie lub zmiana układu chłodzącego cpu wtedy sprzęt rusza (ale nie zawsze) jak by cpu był za słabo lub mocno dociśnięty (chłodzenie box amd)

Może coś z tym procem nie tak?

Podmieniłem zasilacz, ram, i gpu na inne (mobo nowe) wiec tylko cpu zostało ze starego sprzętu (obecnie nie mam pod ręką innego cpu ażeby sprawdzić)

 

Był taki okres kilku godzin że komputer działał na leżąco (0 problemów) jak go sie postawiło w pionie wentyle sie kręciły a obrazu brak na lcd. Grafika podmieniana na 100% sprawnego hd6850 i działo sie tak samo.

Edytowane przez sts

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...