Skocz do zawartości
Kaeres

Zaprawka lakiernicza

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Mam ryskę na zderzaku i nie chciałbym oddawać do lakiernika, który mi zgarnie 350zł za element.

We własnym zakresie podejrzewam, że dam radę. Nie chcę jednak popełnić jakieś gafy aby później nie żałować.

 

Kupiłem namieszany lakier w spray`u. Papier wodny 280 ale mocno go ścieram aby był gładszy.

Zmatowienie powierzchni przed malowaniem, odtłuszczenie i psiknięcie wystarczy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to sama baza w tym sprayu to musisz dać bezbarwny... bo baza zniknie po paru dniach lub po 1 myciu...

280 to za gruby papier,

technologia na elementach plastikowych wygląda tak,

1. zdzierasz uszkodzenie, tzw. rozszlifowanie pęknięcia czy tam obdarcia.

2. nakładasz promotor przyczepności o ile zdarłeś to do plastiku (podkłady nie trzymają się plastiku bez promotora)

3. nakładasz podkład, szlifujesz to kończąc na papierze "na mokro" o gramaturze 800, podkład też możesz sobie kupić w sprayu.

4. po wyprowadzeniu podkładu nakładasz lakier bazowy (o ile to metalik a pewnie tak to na 100% bedzie to baza) 2-3 cieniutkie warstwy tej bazy

5. po wyschnięciu bazy ~20 minut w 20st - baza schnie szybko, nakładasz bezbarwny 1 warstwa kontaktowa czekasz 10-15 minut i warstwa lejąca ale nie tak lejąca by zrobić zacieki.

6. po 24h w 20st ew jak zimniej to po 48h możesz sobie to wypolerować, pierw papier o gramaturze 2000-2500 na mokro po tym pastą polerską.

 

to tak mniej więcej, już wiesz dlaczego lakiernik bierze 300zł za element ;)

Edytowane przez slavOK
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...