Skocz do zawartości
qhash

HD 5770 na 5 monitorów

Rekomendowane odpowiedzi

IMO jeśli planujesz na takim 5770/6770 grać na 5 monitorach to odpuść, bo a) low detale albo simsy b) jednoslotowe chłodzenie umęczy GPU i Twoje uszy. A ogólnie to nie podałeś ani funduszy ani zastosowań, więc ciężko coś doradzić.

 

Dzięki ale nie chodzi o granie, tylko o wyświetlanie 2D. Chodzi o kartę taka, żeby mało prądu żarła i była zimna, stąd padło na 5770

 

DeathTomaHawk dzieki za linka, to jest następca tego 5770 w prostej linii ;). Chyba na to się zdecyduję, z drugiej strony za 130 zł więcej jest już 6870, który też obsłuży 4 monitory, i 2 przez DVI... to już dwie przejściówki mniej muszę kupić.

 

Rozmyślałem też o opcji 2 tanich kart na PCI-E, płycie z 2 x PCI-E i podpięcia przez 4 kable DVI do nich monitorów. Czy ktoś coś takiego stosował? Chodzi o wyśietlanie 2D jak wspomniałem, żadne granie. Wtedy mógłbym kupić karty pasywne.

Edytowane przez qhash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak to lepiej pomyśl o 5450, 5550 i 5570 oraz pochodnych. Było wiele "wielomonitorowych" konstrukcji z tymi GPU, a ich pobór energii to już naprawdę groszowe sprawy i cena atrakcyjna.

 

@edit

Eh problem znaleźć taką. Natomiast pomysł dwóch takich pasywnych maluchów jest dobry, a płyta może posiadać jakiekolwiek PCI-Express, bo obciążane wybitnie nie będą, a że to nie gry to przepustowość się nie liczy. Jak wygląda reszta konfiguracji?

Edytowane przez Prolog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak to lepiej pomyśl o 5450, 5550 i 5570 oraz pochodnych. Było wiele "wielomonitorowych" konstrukcji z tymi GPU, a ich pobór energii to już naprawdę groszowe sprawy i cena atrakcyjna.

 

@edit

Eh problem znaleźć taką. Natomiast pomysł dwóch takich pasywnych maluchów jest dobry, a płyta może posiadać jakiekolwiek PCI-Express, bo obciążane wybitnie nie będą, a że to nie gry to przepustowość się nie liczy. Jak wygląda reszta konfiguracji?

 

No wlasnie 2 x 5450 pasywne to wydatek rzędu 250 zł, płytę mam Asus z 2 x pci-e, procek core i3 2100. stąd zainteresowanie dwoma kartami - tylko czy to na pewno zadziała ? zrobie sobie extended desktop w Windows 7?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

......jednoslotowe chłodzenie umęczy GPU i Twoje uszy. A ogólnie to nie podałeś ani funduszy ani zastosowań, więc ciężko coś doradzić.

 

A miałeś tą kartę ? że napisałeś, co do głośności ??

Jak nie to bardzo się mylisz.

Karta bardzo cicha (cichsza od kart referencyjnych)

temperatury też nie są jakieś zabójcze

Sters około 71-73C przy IDE około 51 do 53C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie 2 x 5450 pasywne to wydatek rzędu 250 zł, płytę mam Asus z 2 x pci-e, procek core i3 2100. stąd zainteresowanie dwoma kartami - tylko czy to na pewno zadziała ? zrobie sobie extended desktop w Windows 7?

 

Jesli chcesz robić extended desktop pod windowsem mozesz miec tylko jedną karte ATI (NV tez ale tylko pod 7 chyba i to w SLI), przy matroxie mozna miec dwie karty (te najnowsze z serii M)

 

Najlepiej brać tą hd6770 (6770 ma dp1.2 w dodatku seria hd6xxx ma zwiekszony limit pixeli do 16k, w przeciwieństwie do hd5xxx gdzie limit był 8k, wiec nie dalo sie zrobić konfiguracji 5x1 landscape 22" (8400x1050)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chcesz robić extended desktop pod windowsem..... w przeciwieństwie do hd5xxx gdzie limit był 8k, wiec nie dalo sie zrobić konfiguracji 5x1 landscape 22" (8400x1050)

 

To co Ty na to powiesz ??

EYEFINITY 9 - 9450x1680 - nie możliwe proszę bardzo zapraszam oglądnąć filmik -

 

Wszystko to na konfigulacji

x4 925

asrock 890gx3

2x2gb ram

hd5870 + 5770 + 5450

 

 

brak jakiej kolwiek karty HD6xxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co Ty na to powiesz ??

EYEFINITY 9 - 9450x1680 - nie możliwe proszę bardzo zapraszam oglądnąć filmik -

 

Wszystko to na konfigulacji

x4 925

asrock 890gx3

2x2gb ram

hd5870 + 5770 + 5450

 

 

brak jakiej kolwiek karty HD6xxx

 

Tak się składa, kolego Tynio, że autorem tego filmu jest właśnie Maniakalny...

 

:lol2:

 

tylko tam nie bylo extended desktop-a ;), tylko 3 desktopy połaczone autorskim softem przez biblioteki dll, filmu juz nie odpalisz na wszystkich (i nawet nie chodzi o to ze jest za szeroko)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, kolego Tynio, że autorem tego filmu jest właśnie Maniakalny...

 

No widzisz tam był inny nik przy filmie więc nie wiedziałem :rolleyes:

 

Ale wracając do tematu to właśnie przez ten film zasugerowałem się, że można bez problemu uzyskać większą rozdzielczość.

Widać jednak, że myliłem się byłem przekonany, że 3 karty są potrzebne tylko do podłączenia większej ilości monitorów.

 

To przy okazji mam pytanie do kolegi Maniakalnego

Czy mając w karcie 5770 2xdvi oraz 1xmini displayport mogę podłączyć 3 monitowy ? (jak tak to, w jaki sposób - nie biorę pod uwagę aktywnych przejściówek)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(jak tak to, w jaki sposób - nie biorę pod uwagę aktywnych przejściówek)

 

Proponuję poczytać dlaczego potrzebne są aktywne przejściówki i sprawdzić specyfikację karty w internecie. Sam sobie odpowiesz na pytanie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz tam był inny nik przy filmie więc nie wiedziałem :rolleyes:

 

Ale wracając do tematu to właśnie przez ten film zasugerowałem się, że można bez problemu uzyskać większą rozdzielczość.

Widać jednak, że myliłem się byłem przekonany, że 3 karty są potrzebne tylko do podłączenia większej ilości monitorów.

 

To przy okazji mam pytanie do kolegi Maniakalnego

Czy mając w karcie 5770 2xdvi oraz 1xmini displayport mogę podłączyć 3 monitowy ? (jak tak to, w jaki sposób - nie biorę pod uwagę aktywnych przejściówek)

 

aktywna przejsciowka na DSUB 40zł (wiec czy to taki duzy wydatek?)

na DVI/HDMI 90zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...