Skocz do zawartości
Rromo

Błąd przy połączeniach, gdy mam połączenie komp-router

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

Sprawa wygląda tak:

 

Mam router WiFi Planet WRT-414, do niego podłączony jest modem. Sygnał rozchodzi się na 4 komputery.

 

Jest taki problem, że gdy mój komputer podłączony jest tak: modem>router>komputer(router>komputer kabel/WiFi) to wtedy nie mogę połączyć się z grą League of Legends na serwerach 31.x.x.x (wszystko działa normalnie, jeśli gra zacznie się na serwerach o IP 94.x.x.x ale to nie jest istotne), jeśli natomiast połączę modem>komputer bezpośrednio - nie ma żadnych problemów z połączeniem do serwerów o IP 31.x.x.x .

 

Co zrobić, bym przy połączeniu modem>router>komputer nie miał żadnych problemów z połączeniem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli odblokowanie portów=port forwarding w routerze to wszystkie wymagane porty są odblokowane.

 

Nie ma znaczenia czy z routerem łączę się przez WiFi, czy przez kabel - efekt jest ten sam(nie mogę łączyć się z serwerami).

 

 

Otrzymałem odpowiedź od supportu LoLa, że po uruchomieniu klienta i próbie połączenia dostaję wiele komunikatów ICMP Port Unreachable, co może brać się z tego, że NAT mojego ISP jest przeciążony(nie wiedzieli, że mam router). Ale nawet gdy tylko mój komputer jest połączony z routerem(mam jeszcze 3 laptopy, więc router WiFi muszę mieć) to występuje opisany problem.

Edytowane przez Rromo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro przy podłączeniu modem-komputer problem nie występuje to widzę dwie możliwości:

1. Jednak masz coś jeszcze zablokowane ;)

2. Planet to (sorry) śmieciowa firma i ich sprzęt nie jest najlepszy. Może być, że router coś głupieje i dlatego nie działa. Jeśli masz możliwość pożycz od kogoś inny i na nim sprawdź czy będzie to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz tam śmieciowa firma - menedżery pasma i modemy xDSL mają niezłe.

 

Zawsze możesz przekierować żądane porty na wybrany komputer - zakładka special applications się kłania, włączyć uPNP albo wogóle dać swojego kompa do DMZ.

Edytowane przez Aquarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TCP ports 80,443,2099,5222-5223,8393-8400 are open on your network. Firebind was successfully able to transmit and receive data over these ports using TCP.

 

UDP ports 5000-5500 are open on your network. Firebind was successfully able to transmit and receive data over these ports using UDP.

Jak widać wszystkie wymagane porty są otwarte, w routerze wyłączony jest firewall, tak samo w windowsie nie mam firewalla, antywirus wyłączony, windows defender też.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że nie odpowiada na pingi jeszcze o niczym nie świadczy, bo serwery często mają wyłączoną możliwość pingowania.

Sprawdź tak: otwórz linię poleceń i wpisz

telnet 31.186.224.40 nr_portu
Jako numer portu wpisuj kolejno 80,443,2099,5222,5223,8393,8394,8395,8396,8397,8398,8399,8400

Jeśli, w którymś przypadku otrzymasz odpowiedź, że nie można się połączyć to znaczy, że coś blokuje ruch na danym porcie, jeśli okienko cmd zrobi się czarne, albo pokarze się coś innego to znaczy, że bez problemu możesz się połączyć na dany port ze swojego komputera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...