Skocz do zawartości
patrick1989

Monitor Full HD -/+ 600 PLN nowy lub używany

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Obecnie mam iiyama'ę ProLite E1900WS, od nowego monitora oczekuję tak samo żywych kolorów oraz ostrego obrazu.

 

Rzecz jasna najbardziej skłaniam się ku iiyama'ie. 19" to już troszkę mało. Preferuję rozmiar 22-24". Monitor może być nowy lub używany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IPS w tej cenie to tylko używany.

 

Jeśli chodzi o nówki, to też szału nie ma. Jako posiadacz 24 cali (S24A300BZ) stwierdzam, nawet ten rozmiar matrycy na FullHD to trochę mało, więc odradzam wszystko poniżej 24 cali. Wtedy wybór jest taki:

 

Monitory LED 23,6 cala, 24 cale, 1920x1080 najtańsze do 650 - Ceneo.pl

 

Jak zrezygnujesz z przyzwoitych rozmiarów ikon, to wybór jakiś tam jest:

 

Monitory LED 21,5 cala, 22 cale, 23 cale, 24 cale, 1920x1080 najtańsze od 500 do 650 - Ceneo.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym już przejść na 1080p w 16:9. Z 16:10 twórcy gier mają problemy jak chociażby na przykładzie Metro 2033, czy BulletStorm

Skłaniam się bardziej ku używanym, fajnie byłoby coś wyrwać za około 400 PLN.

 

a ten jest ok? -> LG Flatron W2361V-PF 23'' FULL HD

Byłbym wdzięczny, za konkretne modele monitorów, bym mógł na nie polować.

 

 

czytałem, że matryce IPS mają czas reakcji ~8ms, to nie za dużo w porównaniu do TN 2ms?

Edytowane przez patrick1989

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecne wartości czasu reakcji to tylko marketingowa ściema nie mająca nic wspólnego z realnym parametrem zwanym czas reakcji:

Czas reakcji – Wikipedia, wolna encyklopedia

 

Używane IPS są siłą rzeczy stare i ich czas reakcji może być zbyt niski, aby nadawały się do szybkich gier.

 

Jeśli więc zajmujesz się grafiką lub nawet klepaniem stron WWW, to wybierz IPS.

Jeśli nie zajmujesz się grafiką i ładne kolory potrzebne Ci są tylko do gier i filmów, to bierz nową TN-kę.

 

Patrząc jednak na fakt, że obecnie jesteś zadowolony z TN, to bierz TN...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ULLISSES teraz jak się naoglądałem tych prezentacji IPS, to co chwile zmieniam kąty patrzenia na moją TNkę i czuję niedosyt ... głupie reklamy :)

 

Monitor raczej do gier i filmów, nie zależy mi na mega szybkim odświeżaniu jak np 100Hz w CRT. Ma być po prostu ok, jak do tej pory.

Może coś upoluję w miarę tanio, na razie na celowniku LG W2361V.

 

 

Mam prośbę, byście podali jakieś udane modele monitorów na matrycy TN lub tej innej niż IPS, nie pamiętam nazwy :E

 

Coś dość taniego, o IPS raczej nie marzę. Tak około 400-500 za używkę

Edytowane przez patrick1989

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W2361V jest w porządku, w sam raz dla ludzi których denerwuje jak coś odbija się w monitorze, ma anti-glare, często stoi w witrynie bo dobrze się prezentuje za szybą. Co do reakcji to też jest dobra 2ms, oczywiście grey to grey.

 

odradzam kupno używki, chyba, że masz pewne źródło, lepiej mieć jednak gwarancję w kieszeni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, pomożecie mi w wyborze jakiegoś konkretnego monitorka? Szukam używanych z gwarancja. Na lolegro jest tylko jeden W2361V i nie mam żadnej alternatywy :/ a nie uśmiecha mi się przeglądanie całej sieci i różnych testów, by odkryć w 2 tygodnie, co któryś z Was może napisać w 10 sekund ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...